Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Grzaniec

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. A i jeszcze jedno - fabryczny zapłon na przerywaczach da się ustawić, trzeba się chwilę z tym pobawić, ale jest to do zrobienia. Niemniej jednak, jak chcesz tym robić trochę kilometrów i nie chcesz czasem wracać do domu na 1 cylindrze - to warto rozważyć montaż zapłonu bezstykowego. Tylko ja bym nie szedł w modne ostatnio zapłony cdi budowane do niemalże wszystkiego z podzespołów chińskich skuterków. OK, czasem to też zakładam, ale w przypadku Jawy uważam, że jest coś lepszego. Coś, co pozwoli Ci zostawić fabryczny alternator Jawy, co nie zmieni Ci charakterystyki silnika (wchodzenie na obroty, trzymanie wolnych, moment obrotowy itp). jest to ukraiński zapłon sovek. Komplet, który kosztuje sporo mniej niż czeskie vape, a zastępuje przerywacze i kondensatory. Jedna uwaga - zapłon działa na czujnik optyczny. Nie dziw się, że ze zdjętą pokrywą w ciemnym garażu sprzęt pali na widok buta, a po wyjechaniu na słońce gaśnie. Ja kiedyś straciłem z godzinę zanim na to wpadłem . Zapłon działa ok, ale bez pokrywy zapłonu możesz jeździć tylko w nocy
  2. Jak otworzysz silnik, sprawdź dobrze wał. Jeżeli nie będzie wykazywał luzów na korbach i wiesz, kiedy była ostatnia regeneracja to być może będzie chodził. Ale często trafiały do mnie Jawy, które były rzekomo po remoncie silnika, a okazywało się, że ciężko palą na zimno. Po otwarciu przeze mnie silnika okazywało się, że faktycznie - łożyska na wale nowe, luzów na korbach brak. Ale po dobraniu się do łożyska pomiędzy przeciwwagami - dramat. Bywa tak, że ktoś wymieniał zewnętrzne łożyska a środkowe zostawiał - uznawał, że nie warto rozpoławiać wału. A najczęściej pada środkowe łożysko. No i ważnym elementem jest tzw labirynt. To wkładka pomiędzy przeciwwagi z uszczelnieniem za pomocą oringu. Labirynt jest aluminiowy. Potrafi złapać luzy, a oring robi się sztywny. I potem jawa po remoncie silnika odpala na zimno dopiero jak odpada Ci już noga od kopania. . Tutaj pięknie grające łożysko środkowe: https://fb.watch/3zlxuKzY5o/ A tak powinna palić Jawa - właśnie ten egzemplarz trafił do mnie po remoncie silnika, a bardzo ciężko odpalał na zimno. Powodem był zużyty labirynt. https://fb.watch/3zlCZ2HnmI/ Dobre labirynty (współczesnej produkcji) ma firma 4motor. Sami je produkują i sporo biorą Czesi. W ogóle 4motor ma sporo części dobrej jakości do Jawy. Sam sięu nich zaopatruję, zresztą mam ich "pod ręką"
  3. Hamulce w Jawie 350 nie idą w parze z masą pojazdu i osiąganymi prędkościami. Jeszcze tył da się jako-tako wyregulować, za to przód to niezłe wyzwanie. System podwójnego rozpieraka sprawia, że hamulec albo prawie nie hamuje, albo działa 0-1 - wciskasz klamkę, prawie nie ma hamowania - dociskasz - prawie blokuje koło . Ludzie tutoriale piszą o regulacji tego wynalazku . Grunt, to realizować swoje zachciewajki - nawet tak bezsensowne jak zakup Jawy
  4. Po co Ci to? Przecież to nigdy nie hamowało Jeżeli przebieg 33kkm jest rzeczywisty, to może się już szykować regeneracja wału (a na pewno labirynt i środkowe łożysko). Poza tym po 10 latach postoju uszczelniacze pewnie są drewniane
  5. Długi weekend czyli 10-12 listopada? Może bym się wybrał do W-wy....Audi a6c6 quattro. Może bym namówił brata z Infinity FX
  6. To faktycznie trochę słabo . U mnie jest ciut lepiej, 3,7V6 245KM i chyba 2200kg masy. Katalogi podają trochę ponad 8s do 100. Więc mam szansę trochę odjechać Twojemu forkowi, ale mam świadomość że też nie mam wyscigowki
  7. Moje 4x4 z automatem ma 9kg/KM i powiem tak...spod swiatel wstydu nie ma, ale tylka tez nie urywa. Za to wyprzedzanie w trasie to czysta przyjemność
  8. Zdaje się, że mój Melon ma właśnie taką skrzynię. Jestem zaskoczony płynnością zmiany przełożeń - chyba nie byłbym w stanie tak płynnie zmieniac biegów w manualu.
  9. No i mój MeLon , znaczy ML
  10. Testowałeś może Mercedesa ML W163? Nabyłem właśnie takie pudło i nie mam pojęcia jak tam radzą sobie napędy, więc chętnie bym obejrzał filmik z testów
  11. https://www.olx.pl/oferta/silnik-honda-st-1100-CID5-IDkTpeO.html
  12. Nie wiem, ci co montowali moją bramę twierdzili, że przeciwwaga powinna mieć 50% długości światła. Możliwe, że się mylili
  13. Nie no, trzebaby furtkę przesunąć w lewo o długość przeciwwagi Brama bez przeciwwagi ale z rolką podporową też jest dobrym pomysłem
  14. Ja na Twoim miejscu robiłbym bramę przesuwną, odjeżdżająca na furtkę i przęsła. Jeżeli dobrze widzę, to światło bramy masz 3m, więc brama z przeciwwagą zajęłaby 4,5m. Zmieścisz się z tym po odsunięciu w lewo.
  15. Racja Coś mi się pochrzaniło z obliczeniami 7,5m mam właśnie od bramy do furtki, otwarta brama nie blokuje furtki.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.