Skocz do zawartości

brak połączenia do CAN Setup/Proxy Alignment procedure


manic

Rekomendowane odpowiedzi

Do znawców FES/MES. Nie mogę połączyć się do CAN Setup/Proxy zarówno w MES 1.0 jak i FES 3.6. Do niedawna jeszcze bez problemu się łączyłem (na tym samym laptopie i tym samym ELM). Do body i np. CAN Info mogę się połączyć. Port jest ustawiony zgodnie z manualem ze strony MES.

Komunikat błędu: "Nieudało się połączyć. Stwierdzono niepewne połączenie!"

Czy ktoś się z tym spotkał? Próbowałem na różnych ustawieniach portu i zawsze to samo. Test w ustawieniach MES przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z tym problemem.

Jak chcesz to możemy się spotkać i sprawdzimy różne konfiguracje, np.:

- Twój samochód+Twój interfejs+Twój laptop,

- mój samochód+Twój interfejs+Twój laptop,

- mój samochód+mój interfejs+Twój laptop,

- mój samochód+mój interfejs+mój laptop(bez sensu bo ta konfiguracja działa),

- Twój samochód+mój interfejs+Twój laptop,

- Twój samochód+mój interfejs+mój laptop,

- Twój samochód+Twój interfejs+mój laptop,

- itd.

Ewentualne wnioski będą oczywiste.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla potomnych rozwiązanie - może komuś się przyda. Przyczyną problemu "Unreliable communication detected" było kiepskie połączenie linii CAN na kostce radia. W body pojawiał sie błąd U1602 nie dający się skasować i nie można było połączyc się z CN+ mimo, że działało normalnie, co zasugerowało mi przyczynę problemów. Po prawieniu styku wszystko wróciło do normy. Można połączyć się z CN+, i co najważniejsze z Proxy bo na dniach będę musiał zaosiować PDC. Błąd U1602 po skasowaniu już nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> manic u mnie tez się to zdarza. Czyli ma wyjąć CN+ i posprawdzać kostki z tylu tak?

Akurat u mnie tam był słaby styk a poznałem to po niemożności połączenia z CN+. Generalnie przy takim błędzie trzeba przejrzeć, poprawić styki przez które przechodzi CAN, bo błąd występuje wtedy gdy interfejs nie może ustanowić stabilnego połączenia z jednym lub więcej hostów sieci CAN. U mnie było to CN+, ale generalnie zacznij od poprawienia kostek przy BC i pod skrzynką bezpieczników przy aku. Niezbędnym oczywiście spray do styków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki w weekend spróbuję się tym zająć. Generalnie jak podłaczam przewód ELM autu odwala. Pojawia się bład skrzyni biegów, błąd abs, esp, asr, nawet immobilizer i loose conection wyskoczyły i w każdym module dodatkowo bład U1601 - transmisja komunikatów can. Błędy usuwam i jest ok, ale wyskakują za każdym razem gdy podłączam przewód. Do sieci CAN zupełnie się podłaczyć nie mogę jak Ty. ELM łączy się tylko z silnikiem i skrzynią biegów.

Czyli tak, sprawdzić styki przy bezpiecznikach ok.

Kostki przy BC.. tylko co to jest BC i gdzie szukać?

Możesz mi jeszcze napisać jak się wyjmuje CN+. Pewnie metodą prób i błedów bym wyjał, ale może jest jakis łatwy sposób smile.gif

Stilasza mam dopiero od lipca (od kolegi woyta z tego forum) i jeszcze się go uczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.