Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem :(


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj wszystko było ok , dzisiaj chcę jechac do pracy i lipa , kręci ale nie chce zapalić frown.gif , kręciłem go dłużej i tak jakby chciał zaskoczyc ale go cos czym a frown.gif

Na razie ładuje akumulator bo już kontrolka wskazywała że jest rozładowany frown.gif , i znów Was musze prosic o podpowiedz o co z tym chodzi ? czemu nie chce zapalic ? pozdrawiam i czekam na wskazówki Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo nie daje zapewne zapłonu albo paliwa. Cewka , przewody , świece , moduł , komp , pompa ,

> przekaźnik do sprawdzenia

pompa praktycznie nowa i słychac jak działa smile.gif , stawiam na świece lub przewody , ale wszystko było wymieniane niecały rok temu frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź czy masz iskrę na świecach. Podejrzewałbym CPW.

Jutro jak dam rade to sprawdze , a co to jest to CPW - cewka czy jakis czujnik ? sorki ale zmęczony jestem i nie kumam frown.gif pozdrawiam

ok zajarzyłem czujnik połozenia wału , a jak go sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc CPW odpada. Teraz pora na sprawdzenie czy bena dochodzi do trysków.

Powiem to tak , pompa działa prawidłowo , wszystko syczy jak stoję przy silniku , czyli wtryski działaja , a jak chcę odpalić i dłużej go kręcę ( silnikiem )to pózniej jak odpinam obudowę od filtra powietrza to jest pełno dymu , prawdopodobnie spalone paliwo ( nie wiem ) frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest iskra, jest paliwo a rozrząd jak wygląda?

Jutro mam zamiar sprawdzic bo też mnie zaciekawiło frown.gif to mówisz że ten czujnik CPW będzie ok ponieważ jest iskra tak ? Zobaczymy z tym rozrządem jutro , cos jeszcze sprawdzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odpalenia silnika potrzebne jest paliwo i sygnał z CPW o położeniu tłoka aby komp wiedział kiedy podać iskrę, odpowiednie sprzężenie wału głównego z wałkiem rozrządu. Cała reszta czujników jest potrzebna do zachowania dynamiki silnika i właściwego składu spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

Byłem dzisiaj sprawdzic ten rozrząd i powiem że pasek jak dla mnie jest luzny frown.gif , na manualu kolega Yaboll tutaj

http://punto.org.pl/zrobtosam/model176czylimk1/52

pisze że pasek jak jest dobrze naciągnięty to nie powinienem go przekręcić więcej niz o 90 stopni , a ja swój przekręcam prawie o 270 frown.gif , jesli mechanicy którzy wymieniali mi rozrząd 2 lata temu , patrzyli na linie które sa na pasku to wydaje mnie sie iż pasek przeskoczył o dwa ząbki frown.gif , pisze tak bo od niektórych mechaników tak słyszałem , że jedni paczą na te linie na pasku , a drudzy nie bo twierdzą że to głupota smile.gif , ja raczej na to nie będę patrzył smile.gif , jutro spróbuję zrobić resztę czyli ustawić pierwsze dolne koło i zobacze jak wychodzi wtedy góra , powinno wyjść czy rozrząd był przestawiony smile.gif , powiedzcie mi jeszcze czy koniecznie musze odkręcać koło pasowe aby spojrzeć czy mam dobrze ustawiony rozrząd na dole czy moge spojrzeć tylko w dziurę smile.gif na skrzyni biegów i ustawic tak aby wycięcie było na 0 smile.gif ( to chyba jedno i to samo na co popatrzę czy dziura czy nacięcia ) pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Patrz na wskaźnik w otworze przy skrzyni.

Dzięki za info , myslę że jak nawet ustawie rozrząd i odpalę to i tak wymienie pasek rozrządu na nowy smile.gif zobacze mam nadzieje że jutro ogarnę temat smile.gif , Pitus dzieki za podpowiedzi 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazda szkola dobra wazne aby byla skuteczna ja sam patrze przez otwór w skrzyni i ustawiam troche ponizej 0 aby przy napinaniu paska wyszlo idealnie

ostatnio zmienialem pasek i nawet nie patrzylem jak strzałki ida i zalozylem odwrotnie bo nie mialem czasu na zabawe biglaugh.gif

a dolne kolo pasowe musisz zdjac bo paska nowego nie zalozysz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

Sorki że nie pisałem wczoraj ale nie miałem neta frown.gif cos robili

A więc tak , ustawiłem rozrząd i wszystko zagrało smile.gif , powiedzcie mi proszę czy napinacz może delikatnie szumiec ? bo mnie sie wydaje że nie i onn jest głównym winowajcą tego zamieszania smile.gif , jak narazie ustawiłem rozrząd , naciągłem pasek i jest OK smile.gif ale chciałbym zmienic napinacze i pasek na nowe sztuki smile.gif , czy mamy numery tych częśc ? pozdrawiam Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowy pasek rozrządu + nowy komplet rolek napinających =Nr katalogowe tutaj

Tylko ja cały kompletny rozrząd miałem wymieniany ok 3 lat temu , więc myślę iż wymiana rolki i paska wystarczy smile.gif

pozdrawiam i dzieki Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.