Skocz do zawartości

[H] Wymontowanie alternatora 1.9 CDTI (Z19DTL)


Amberek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jutro zabieram się za wyciąganie alternatora - padło ładowanie frown.gif

Przeczytałem mini manual na forum Zafiry, przestudiowałem też Etzolda.

Ale mam prośbę do osób, które wyciągały bądź widziały jak ktoś wyciąga wink.gif altek, o wszelkie praktyczne porady.

Głównie interesuje mnie, czy da radę od góry (od komory silnika) zluzować napinacz paska wielorowkowego, no i czy sam alternator wyjdzie górą? Inne sugestie też mile widziane ok.gif

Niestety mam ułomny garaż - bez kanału - i ewentualne odkręcanie osłony silnika to niezła gimnastyka klnie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> jutro zabieram się za wyciąganie alternatora - padło ładowanie

Już współczuję biglaugh.gif

Robota ciut przechlapana. Altek wyciągasz górą. Do wywalenia filtr paliwa z całą obudową i przyległościami. Ja miałem do dyspozycj kanał wiec nie podpowiem czy da rade tylko z góry. Wydaje sie że nie

Potrzebujesz troche szczęścia żeby wyjąć altek. Ja go nie miałem i z godzinę sie motałem żeby altek wyszedł z trzymającej go łapy. Tulejka sie przesuneła i mimo że altek lużno latał to nie chciał wyjść.

Ja przy okazji wyciągałem też EGR żeby go wyczyścić i miec też wiecej miejsca oraz obudowe filtra powietrza z przepływką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to altek naprawiony ok.gif

W sumie nie było żadnych przeszkód, a w odniesieniu do np. wymiany termostatu w tym aucie, to była to bułka z masłem smile.gif

Wymontowałem obudowę filtra powietrza, a także filtr paliwa i jego obudowę.

Dodatkowo poodpinałem trochę przewodów, żeby było więcej miejsca.

Napinacz zwolniony za pomocą klucza oczkowego i przedłużki. Na nasadkowy niestety nie ma tam miejsca.

Alternator zamocowany na dwóch śrubach na torx nasadkowy rozmiar 18. Po odkręceniu wyszedł górą bez problemu.

Cała robota zajęła mi ok. 4 godzin, wliczając wymianę mostka i regulatora.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.