Skocz do zawartości

[F] aparat zapłonowy


Kapitan_Melanz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Silnik C14NZ

Aparat zapłonowy Lucas

Opis problemu:

Jakieś półtora roku temu (okolice maja) miałem problem tego typu, że urywało mi ten malutki bolec sprzęgiełka w aparacie zapłonowym. Po chyba 3 wymianach - myśleliśmy, że jakieś lewe te sprzęgiełka, dlatego tak się psują, co się okazało za trzecim razem urwał się do tego rozrząd.

Akcja reanimacja głowica i te wszystkie sprawy, autko jak złoto przez póltora roku śmigało.

Dzisiaj rano, po mrozie -14 odpalam, pochodził trochę i zgasł, po odpaleniu na hol pochodził trochę i zgasł.

Zawiozłem do garażu znajomego coby się nagrzał, nic nie dało, kręci i klapa. Sprawdzanie świec, kabli... Z ciekawości odkręciłem kopułkę, sprawdzam palec, a on się kręci. No i kurde znowu... niestety nie sprawdziłem dalej, bo nie miałem już czasu.

Zakładam, że znowu sprzęgiełko i teraz pytanie:

- czy zaczyna się problem sprzed półtora roku?

- co to może być?

- może przez to, że trochę mu się przymarzło, do tego te odpalanie na hol i jakieś nieszczęsne zrządzenie losu?

Jutro jak się tylko ogarnę, to wykręcę całkiem aparat i go sprawdzę. Póki co nie daje mi to spokoju i oceniam, że sprzęgiełko znowu ma urwany "bolec". Jest nadzieja, w nieszczęsciu, że po prostu cały aparat się zrypał...

Pisze już dzisiaj, bo może ktoś mi podpowie na co jeszcze zwrócić uwagę jutro.

Oczywiście sprawdzę czy rozrząd cały. (ale jest w sumie nowy, no ma jakieś 20-25kkm

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urwał się rozrząd od sprzęgiełka? Wątpię.

W takim przypadku sprawdziłbym, czy wałek obraca się w obudowie bez żadnych przeszkód. Niestety to wymaga zdjęcia paska i wyjęcia dźwigienek popychaczy.

kolejna rzecz to sprawdzenie bicia promieniowego wałka. Nie może być wyczuwalne.

Po trzecie należy sprawdzić bicie samego końca wałka w które wchodzi palec sprzęgła.

To samo należy zrobić z wałkiem aparatu zapłonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Urwał się rozrząd od sprzęgiełka? Wątpię."

Miałem na myśli, czy może się urwać sprzęgiełko przez rozrządu?

Właśnie wróciłem z garażu, rozkręciłem aparat zapłonowy i urwany bolec ze sprzęgiełka...

Jako, że niedziela, zrobiłem mały patencik, co mi kiedyś mechanik pokazał, zrobiłem metalowy bolec (tulejka) i wkręciłem w sprzęgiełko. Zrobiłem tylko, by sprawdzic, czy to wyłączny problem, zanim zamówię nowe sprzegiełko.

Co się okazało:

samochód dalej nie odpala, ani na hol, ani z kluczyka, ani na benzynie, ani na gazie.

Ale przestał się świecić błąd silnika.

Zaholowałem samochód na warsztat, mam nadzieje, że jutro mechanik zacznie ogarniać.

Powyższe uwagi drogi kolego zapiszę i poddam do weryfikacji profesjonalistom w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.