Skocz do zawartości

[Gordon_Shumway] OC - jakie zniżki?


volcan

Rekomendowane odpowiedzi

Osoba posiadająca kilka samochodów - osobowe, jak i typowo przeznaczone do działalności gospodarczej (jednoosobowa dz. g.), będąca w najwyższej grupie zniżek OC (AC też - ale to inna sprawa) ma na jednym z samochodów osobowych szkodę (powoduje nim kolizję). Jakie powinna mieć zniżki na samochodach osobowych - po tej szkodzie, a jakie na tych wykorzystywanych do działalności gospodarczej? Prosiłbym o cytat z ustawy regulującej te kwestie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osoba posiadająca kilka samochodów - osobowe, jak i typowo przeznaczone do działalności

> gospodarczej (jednoosobowa dz. g.), będąca w najwyższej grupie zniżek OC (AC też - ale to inna

> sprawa) ma na jednym z samochodów osobowych szkodę (powoduje nim kolizję). Jakie powinna mieć

> zniżki na samochodach osobowych - po tej szkodzie, a jakie na tych wykorzystywanych do

> działalności gospodarczej? Prosiłbym o cytat z ustawy regulującej te kwestie

Mi się wydaje że ten cały cyrk ze zniżkami to nie jest regulowany ustawą ale widzimisię ubezpieczycieli i zależy od ich regulaminów wewnętrznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osoba posiadająca kilka samochodów - osobowe, jak i typowo przeznaczone do działalności

> gospodarczej (jednoosobowa dz. g.), będąca w najwyższej grupie zniżek OC (AC też - ale to inna

> sprawa) ma na jednym z samochodów osobowych szkodę (powoduje nim kolizję). Jakie powinna mieć

> zniżki na samochodach osobowych - po tej szkodzie, a jakie na tych wykorzystywanych do

> działalności gospodarczej? Prosiłbym o cytat z ustawy regulującej te kwestie

Pierwsze pytanie - jakie TU?

Bo np. w PZU jest tzw. WIS i w takiej sytuacji nie straciłaby ta osoba zniżek pomimo szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prosiłbym o cytat z ustawy regulującej te kwestie

To co napisał "Jaruga" ... wolna amerykanka.

Akty normatywne stanowiące o działalności ubezpieczeniowej nie regulują kwestii zniżek / zwyżek, jest to indywidualna polityka poszczególnych ubezpieczycieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PZU ma w opcji ubezpieczenie przed utratą zniżek. Kosztowało to 10 zł u agenta. Być może to jest WIS.

Już wiem o co kaman smile.gif

Ubezpieczenie zniżek nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą - tzn. nie przeszkadza ten fakt w pobraniu składek, ale nie chroni osoby posiadającej jakąkolwiek DG - bez względu na to, czy auto jest w niej wykorzystywane, czy nie.

WIS to program określenia ryzyka i naliczenia składek dla podmiotów gospodarczych - tzn. samochody muszą być rejestrowane na firmę (co wyklucza jednoosobową DG).

A co do meritum sprawy...

W PZU stwierdzili, że jedna kolizja spowodowała 3 szkody - pierwszą materialną, drugą osobową i trzecią "wynikającą z faktu wypłacenia odszkodowania" wink.gif Za każdą szkodę (mimo, że de facto szkoda jest jedna) odejmowali po 10% - nie zwracając uwagi na fakt, że jest to najwyższa klasa bonus - malus, czyli pierwsza szkoda w ciągu roku nie powoduje obniżenia składek (czyli de facto powinno być nadal 60%, zakładając jakieś mega-dziwadła ze strony PZU choćby 50% a nie 30%).

Stosując ich tok myślenia - szkód było znacznie więcej - szkoda kurtkowa, szkoda lewo-butowa, szkoda prawo-butowa, szkoda kaskowa, szkoda podpórkowa, szkoda kierownicowa, szkoda bakowa itp. itd. wink.gif

Po prostu kolejny popis PZU (coś podobnego przerabiałem kilka lat temu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego, jak się nie znasz, to nie wymyślaj teorii.

Jakiś czas temu napisałem post z pytaniem o liczenie zniżek i niestety wszyscy wypowiadający mijali się ze stanem jaki zaproponował mi agent.

Dla mnie to nadal czarna magia. Raz jest zaproponują więcej raz mniej i każdy ubezpieczyciel liczy inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiś czas temu napisałem post z pytaniem o liczenie zniżek i niestety wszyscy wypowiadający mijali

> się ze stanem jaki zaproponował mi agent.

> Dla mnie to nadal czarna magia. Raz jest zaproponują więcej raz mniej i każdy ubezpieczyciel liczy

> inaczej.

Ostatnim zdaniem sam sobie odpowiedziałeś. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego, jak się nie znasz, to nie wymyślaj teorii.

Zauważyłeś pewnie, że post był w konwencji podejrzeń, a kolega bardziej zorientowany temat rozwinął z pożytkiem dla zainteresowanych, więc nie widzę problemu. Zyskali wszyscy zainteresowani grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zauważyłeś pewnie, że post był w konwencji podejrzeń, a kolega bardziej zorientowany temat rozwinął

> z pożytkiem dla zainteresowanych, więc nie widzę problemu. Zyskali wszyscy zainteresowani

Rozwinął temat, bo dostał ode mnie wyjaśnienie w privie, także kolejny raz chciałeś być cwaniakiem, ale Ci nie wyszło. smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.