Skocz do zawartości

1,6 gdi Hyundai


vqsoft

Rekomendowane odpowiedzi

> Jakie macie zdanie o tym silniku ?

> jak z jego awaryjnością ?

Silnik powstal przy wspolpracy z Mitsubishi. tu masz wiecej info

Poza tym szalu nie ma. Jezdzilem nim w velosterze, trzeba go wyosoko krecic zeby jechal. Co oznacza duze spalanie. Jak jedziesz w kapeluszu nic sie nie dzieje ale i malo pali. Ot taki poprawny silnik bez szalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik powstal przy wspolpracy z Mitsubishi. tu masz wiecej info

> Poza tym szalu nie ma. Jezdzilem nim w velosterze, trzeba go wyosoko krecic zeby jechal. Co oznacza

> duze spalanie. Jak jedziesz w kapeluszu nic sie nie dzieje ale i malo pali. Ot taki poprawny

> silnik bez szalu.

jak to sobie radzi z ix35 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak to sobie radzi z ix35 ?

Veloster ma 9 do setki. Jak ciagniesz to odciecia. Ale powyzej 120 km/h jedzie jak aveo 1.4 8V zlosnik.gif W ix35 bedzie podobnie a nawet ciut gorzej. Idz na jazde probna to ocenisz. Zalezy czego oczekujesz. Ja po jednej kia wiecej nie kupie koreanca. Skutecznie sie wyleczylem. Co do ix35 to jak chcesz szybkie auto to niestety tylko diesel 2.0. A to juz 100k trzeba szykowac crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Veloster ma 9 do setki. Jak ciagniesz to odciecia. Ale powyzej 120 km/h jedzie jak aveo 1.4 8V W

> ix35 bedzie podobnie a nawet ciut gorzej. Idz na jazde probna to ocenisz. Zalezy czego

> oczekujesz. Ja po jednej kia wiecej nie kupie koreanca. Skutecznie sie wyleczylem. Co do ix35

> to jak chcesz szybkie auto to niestety tylko diesel 2.0. A to juz 100k trzeba szykowac

czemu wyleczyłeś się z koreanców ?

Veloster - ma ten sam silnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Duzo tego jezdzi zarowno sportage jak i ix35 z tym silnikiem. Wiec jakos ludzie jezdza.

Bo w PL jest takie parcie na "zastaw się a pokaż się" z naciskiem na "pokaż". Sąsiad z okna nie widzi jaki silnik i że 2x4 i że max bieda wersja, ale widzi, że SUVa mam. O ile rozumiem ludzi kupujących Fabię 1,2 na miasto, bo tanio i wolą nowy słaby niż klepanego, odkręcanego od dziadka z DE. To nie rozumiem kupujących (nie najmniejszy w końcu) samochód ze slabiutkim silnikiem, a później wyprzedzają przez 1km ciężarówkę , bo żal D... ściska żeby pocisnąć gazem, bo dużo spali.

Ktoś powie, że mało w trasie, więcej po mieście jeździ i mu 4x4 i mocny silnik nie potrzebny. Niby racja ale w zatłoczonym mieście te samochody za dobrze się nie sprawdzają w manewrach (zwłaszcza jak ktoś ma mniej wprawy). Sedici to malutki SUV (no prawie jak SUV palacz.gif) ale jak mam do wyboru to do miasta czy na piętrowy parking w galeriach, to wolę 500-tką jechać, komfort nieporównywalny, chociaż Sedi ma 107KM a 500 tylko 68KM.

Wracając do pytania z tematu. IMHO jeździć się da ale rakieta to nie będzie i tanio też nie. Głównie dla tego, że żeby dynamiczniej pojechać, to trzeba pocinąć żeby obudzić wszystkie koniki, a te obudzone będą chciały zeżreć. Do tego, jeżeli jest to silnik od Mitsu, to z tego co wiem nie za bardzo on kocha elpidżi. Mój Sedici, daje radę ale na trasie żeby spalił 6l/100km tzreba naprawdę lightowo jechać, jak się trochę spieszysz, to i 8,5l też da się osiągnąć. Dodam, że Sedici jest sporo mniejszy od wspomnianego ix35. W aucie klasy B albo C, imho da radę, bo to i masa mniejsza oponki zwykle węższe, Cx korzystniejszy. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu wyleczyłeś się z koreanców ?

> Veloster - ma ten sam silnik ?

Zawsze cos. Jesli chodzi o silnik to spox ale ASO to dno, czesci drogie, elementy wyposazenia szwankuja. O szumie wiatru wiekszym niz w moim fiacie 125p nie wspomne. Serwis nie potrafi tego naprawic.

Poza tym teraz w KIA jest tylko 2 lata gwarancji wiec tez szalu nie ma.

Upewnij sie jak jest w hyundaiu.

Tes silnik siedzi w ceed, i30, veloster, sportage i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupujących Fabię 1,2 na miasto, bo tanio i wolą nowy słaby niż klepanego, odkręcanego od

> dziadka z DE. To nie rozumiem kupujących (nie najmniejszy w końcu) samochód ze slabiutkim

> silnikiem, a później wyprzedzają przez 1km ciężarówkę , bo żal D... ściska żeby pocisnąć

> gazem, bo dużo spali.

Niskie zarobki to tlumacza.

> Wracając do pytania z tematu. IMHO jeździć się da ale rakieta to nie będzie i tanio też nie.

> Głównie dla tego, że żeby dynamiczniej pojechać, to trzeba pocinąć żeby obudzić wszystkie

> koniki, a te obudzone będą chciały zeżreć. Do tego, jeżeli jest to silnik od Mitsu, to z tego

> co wiem nie za bardzo on kocha elpidżi.

Nie dosc, ze nie kocha to malo kto to ogarnie. No ale nie wszyscy chca lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo w PL jest takie parcie na "zastaw się a pokaż się" z naciskiem na "pokaż". Sąsiad z okna nie

> widzi jaki silnik i że 2x4 i że max bieda wersja, ale widzi, że SUVa mam. O ile rozumiem ludzi

> kupujących Fabię 1,2 na miasto, bo tanio i wolą nowy słaby niż klepanego, odkręcanego od

> dziadka z DE. To nie rozumiem kupujących (nie najmniejszy w końcu) samochód ze slabiutkim

> silnikiem, a później wyprzedzają przez 1km ciężarówkę , bo żal D... ściska żeby pocisnąć

> gazem, bo dużo spali.

> Ktoś powie, że mało w trasie, więcej po mieście jeździ i mu 4x4 i mocny silnik nie potrzebny. Niby

> racja ale w zatłoczonym mieście te samochody za dobrze się nie sprawdzają w manewrach

> (zwłaszcza jak ktoś ma mniej wprawy). Sedici to malutki SUV (no prawie jak SUV ) ale jak mam

> do wyboru to do miasta czy na piętrowy parking w galeriach, to wolę 500-tką jechać, komfort

> nieporównywalny, chociaż Sedi ma 107KM a 500 tylko 68KM.

> Wracając do pytania z tematu. IMHO jeździć się da ale rakieta to nie będzie i tanio też nie.

> Głównie dla tego, że żeby dynamiczniej pojechać, to trzeba pocinąć żeby obudzić wszystkie

> koniki, a te obudzone będą chciały zeżreć. Do tego, jeżeli jest to silnik od Mitsu, to z tego

> co wiem nie za bardzo on kocha elpidżi. Mój Sedici, daje radę ale na trasie żeby spalił

> 6l/100km tzreba naprawdę lightowo jechać, jak się trochę spieszysz, to i 8,5l też da się

> osiągnąć. Dodam, że Sedici jest sporo mniejszy od wspomnianego ix35. W aucie klasy B albo C,

> imho da radę, bo to i masa mniejsza oponki zwykle węższe, Cx korzystniejszy.

Co do Twojego stwierdzenia - nie patrze co mówią sąsiedzi czym jeżdżą. Chciałem coś suwiastego ze względu na lepsze wlasciowsci jezdne na drogach gruntowych. W dodatku często ciągam ze sobą przyczepę z atv więc do suva będzie to bardziej pasować...

pewno że 1.6 nie wymiata i nie jest rakietą. Ale pytam o niego.

Teraz mam 1.6 hdi i daje rade. W nowym samochodzie chyba się już na diesla nie zdecyduje

więc zastanawiam się nad PB

masz jakieś doświadczenia odnośnie 2.0 mpi z ix35 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Duzo tego jezdzi zarowno sportage jak i ix35 z tym silnikiem. Wiec jakos ludzie jezdza.

różnymi autami ludzie jeżdżą - kwestia ustalenia co rozumiemy pod słowem "radzi sobie"

cinquecento 700 też sobie radziło... skoda 1,2 htp tez...

> Niestety

> hyundaj nie ma mocnych silnikow w ofercie PL.

piszesz o benzynie ? diesel 184 konie jest i ten styka do ix35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> różnymi autami ludzie jeżdżą - kwestia ustalenia co rozumiemy pod słowem "radzi sobie"

> cinquecento 700 też sobie radziło... skoda 1,2 htp tez...

Tylko widzisz sa ludzie, ktorzy wola miec nowe auto za 70k niz przystanek z DE. A nie kazdy musi sie sciagac. Wiec i takie samochody maja sens.

> piszesz o benzynie ? diesel 184 konie jest i ten styka do ix35

Benzyna 2.0 jest IMO na poziomie lat 90tych hehe.gif Jezdzilem tym w i40 i to jest po prostu dramat. Pisalem o dieselu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na ix 35 jest 5 lat

W KIA maja kruczki i np Maksymalny czas gwarancji to 2 lata lub 40 tys. km. Dotyczy to elementów zawieszenia (np. tuleje metalowo-gumowe), układu kierowniczego (np. końcówki drążków), przeniesienia napędu (np. osłony półosi) i wydechowego (z filtrem cząstek stałych włącznie). Wiec ciekawe czy w hyundaiu maja tez to zapisane pod haslem czesci ekspolatacyjne. grinser006.gif

Ja mam jeszcze 7 lat ale te nowe wylaczenia sa po prostu smieszne w porownaniu do cen przegladow w ASO. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do Twojego stwierdzenia - nie patrze co mówią sąsiedzi czym jeżdżą.

Sorki, jak wziąłeś do siebie, pisałem ogólnie...

> Chciałem coś suwiastego ze

> względu na lepsze wlasciowsci jezdne na drogach gruntowych. W dodatku często ciągam ze sobą

> przyczepę z atv więc do suva będzie to bardziej pasować...

Co do właściwości na drogach gruntowych to zgoda, ale co do ciągnięcia przyczepy autem , które samo nie za bardzo się cięgnie, to już bym dyskutował. Imho dobra droga do sfajczenia sprzęgła przy odrobinie pecha no i spalanie jak transatlantyk...

> pewno że 1.6 nie wymiata i nie jest rakietą. Ale pytam o niego.

> Teraz mam 1.6 hdi i daje rade. W nowym samochodzie chyba się już na diesla nie zdecyduje

> więc zastanawiam się nad PB

1,6Pb i 1,6ON to dwa różne światy. Miałem ON o 25KM słabszy od tego Pb w Sedici, a wymiatał o wiele lepiej. Miałem dwa nowe diesle, jednak po skalkulowaniu ceny paliwa+dopłata przy kupnie+ewentualne koszty naprawy po zatankowaniu syfu... doszedłem do wniosku , że kupię Pb. Pewnie, wolałbym 2.0, ale nie było w ofercie.

> masz jakieś doświadczenia odnośnie 2.0 mpi z ix35 ?

Osobiście nie mam, ale po zebranych informacjach (rozglądam się na rynku typując wstępnie następcę Sedici), dla mnie to jedyny rozsądny silnik. Też brałem ix35 pod uwagę i uważam że do tego sporego auta 150KM to rozsądne minimum. Podoba mi się 500X (nie potrzebuję dużego samochodu) ale puki co odpada z uwagi na silniki max 105KM i to w ON. Chyba że coś dołożą. Jak nie to może krótka Vitara będzie. Zakochany jestem w Subaru XV ale w moich możliwościach jest tylko 1,6 bo na 2,0 mnie nie stać. Więc chyba nie nie kupię, bo to frustrujące by było gdyby punto mnie w Subarynie objeżdżało biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niskie zarobki to tlumacza.

Zgadza się. Ja też bym wolał BMW X6 ale kupiłem samochód na "F" i słyszałem tylko: "tyle kasy na Fiata dałeś...?" Faktycznie mogłem kupić jakąś ładnie wyszpachlowaną beemkę za tę kasę, ale mam gdzieś opinie sąsiadów o moim samochodzie.

> Nie dosc, ze nie kocha to malo kto to ogarnie. No ale nie wszyscy chca lpg.

Też się zgadza, ja na przykład do takich się zaliczam. Gaz ma być w kuchenkach i zapalniczkach. biglaugh.gif Mógłbym ewentualnie coś hybrydowego zaakceptować, bo do prądu mam jakoś większe przekonanie. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przyjemnośc czasami jezdzić Ix35 1.6 GDI

Mój tata sobie kupił do jazdy. Kupił 1.6 bo jezdził i mu się spodobał. 4x2 1.6 Wersja max wyposażenia + dodatki. Także ta wersje silnikowa nie wybieraja tylko Ci aby sie pokazac w max biedzie. Chciał coś wyzszego bo ma problemy z kregosłupem, Na Kie musiałby czekać 6 miesięcy a na Hyundaia czekał 2 tygodnie. I tu i tu auto pod siebie wybierał.

Po przesiadce z mojej Laguny 2.0 wydaje mi się mułowaty mimo mniejszej masy i takiej samej mocy. Ale do miasta i czasem w trase wystarcza spokojnie. Wiec po co chcieć wiecej? Spalanie na trasie udało mi sie osiągnąc (srednie a nie chwilowe) 6,2 Po mieście 7,2 więc nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko widzisz sa ludzie, ktorzy wola miec nowe auto za 70k niz przystanek z DE. A nie kazdy musi

> sie sciagac. Wiec i takie samochody maja sens.

za 70k to bez przesady że tylko przystanki sa...

> Benzyna 2.0 jest IMO na poziomie lat 90tych Jezdzilem tym w i40 i to jest po prostu dramat.

> Pisalem o dieselu.

o tym silniku to nawet szkoda pisac a brałem go jako pierwszy pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za 70k to bez przesady że tylko przystanki sa...

> o tym silniku to nawet szkoda pisac a brałem go jako pierwszy pod uwagę

panowie przy moich przebiegach kupno nowego diesla zwróci się po 8miu latach

więc nie ma szans - po prostu się to nie opłaci

Można pchać się w uzywki - wiadomo

jakie bolczaczki ma 2,0 ON ?

czyj on jest produkcji ?

co jest nie tak w 2.0 PB ?

ps. gaz wg mojej skali jest za dieslem - najgorsze zło wink.gif

ale to moja opinia

poza tym nie zagazuje nowego samochodu zaraz po wyjeździe z salonu.. - szkoda 5 lat gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ps. gaz wg mojej skali jest za dieslem - najgorsze zło

Tak 3maj . Budżet państawa będzie Ci wdzieczny biglaugh.gif

> ale to moja opinia

> poza tym nie zagazuje nowego samochodu zaraz po wyjeździe z salonu.. - szkoda 5 lat gwarancji .

Koreańce twierdzą co innego Jeden model Hultaja już ma fabryczną instalkę. Może niedługo będą następne. W końcu Korea to do niedawna najwiekszy rynek aut z LPG

btw

Ten GDI to podstawowy wybór dla ludzi oczekujących od auta sprawnego i ekonomicznego dostarczenia 4 liter z punktu A do punktu B. IMHO spełnia te wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie bolczaczki ma 2,0 ON ?

> czyj on jest produkcji ?

Wloskiej VM motori to samo siedzi w chevroletach. Duzo bardziej arawyjny od 1.6crdi przynajmniej w KIA.

> co jest nie tak w 2.0 PB ?

Nic po prostu ten silnik byl fajny w latach 90tych a nie w XXI wieku. Pali i jezdzi, ale jest mulowaty i nijak sie ma do nowych jednostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co z nim jest nie tak? Słyszałem że w przeciwieństwie do 1.6 ten 2.0 jest świetny do LPG.

moze i swietny do lpg ale ja go pod tym względem nie rozpatrywałem, miałem natomiast nadzieje,

że ponad 160 koni cos potrafi w tym aucie... i fakt, potrafiło...spalic paliwo smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> panowie przy moich przebiegach kupno nowego diesla zwróci się po 8miu latach

> więc nie ma szans - po prostu się to nie opłaci

nie pytałeś o stopę zwrotu, pytałeś czy daje radę - ot tyle napisałem odpowiedz

> Można pchać się w uzywki - wiadomo

> jakie bolczaczki ma 2,0 ON ?

> czyj on jest produkcji ?

2,0CRDi są dwa o który pytasz ?

> co jest nie tak w 2.0 PB ?

> ps. gaz wg mojej skali jest za dieslem - najgorsze zło

> ale to moja opinia

mnie tez nie interesuje LPG

> poza tym nie zagazuje nowego samochodu zaraz po wyjeździe z salonu.. - szkoda 5 lat gwarancji

a nie wiem czy nie mają czegos na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie pytałeś o stopę zwrotu, pytałeś czy daje radę - ot tyle napisałem odpowiedz

> 2,0CRDi są dwa o który pytasz ?

w sumie jesli chodzi o rynek wtórny bo z takiego brałbym diesla to pytam o oba.

jestem ciekaw jak z filtrem cząstek stałych w Hyundku

> mnie tez nie interesuje LPG

> a nie wiem czy nie mają czegos na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w sumie jesli chodzi o rynek wtórny bo z takiego brałbym diesla to pytam o oba.

136 wystepuje zdecydowanie cześćiej i na takiego pewnie trafisz - ponoc styka z mojej wiedzy to silnik na pasku

ten 184 na łańcuszku i jest konstrukcją H tzw R Engine

> jestem ciekaw jak z filtrem cząstek stałych w Hyundku

zapewne jak wszedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaka to teraz nowość jak ze 3 lata juz jest na rynku (2 na bank) zresztą

> trafił też do sportage wiec pewnie sporo - generalnei fajny silnik i ładnie lata

Tylko 2 dwoch samochodach jest x35 i sportage. O wiekszych modelach nie wspominam bo sprzedaz marginalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.