Skocz do zawartości

Przejściówka do złączki kabla antenowego w podsufitce?


alex19

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zrobić sobie tuninga i zrobiłem wielka kupę :/

Stwierdzone zostało, że padła u mnie antena (niby zwarcie). Z racji iż widziałem już wcześniej, że antena jest ładnie połączona w podsufitce nie pozostało nic innego jak zakupienie zamiennika na allegro i montaż.

Nie będe się rozpisywał jakie był moje zdziwienie jak okazało się (naturalnie po montażu), że nowa antena ma zupelnie inna złączkę niż stara.

Mam teraz do połącznia coś takiego i nie mam bladego pojęcia co teraz zrobić.

min_f4aba369e8e07fb7e9da51a7a913f.jpg

Nie widziałem anten z inną złączką niż kupiłem, są tylko całkowicie uniwerslane, a takiej nie chce, bo mi się wymiana calego kabla i zdejmowanie podsufitki nie uśmiecha. Zakładam, że można kupić do tego jakąś przejściówkę tylko nie mam pojęcia z czego na co ona by miała być.

Z opisu angeny którą kupiłem wnioskuję że ma ona złącze RAKU-2, ale co było fabrycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że w elektrycznym sklepie znajdziesz takie końcówki

W mojej okolicy chyba nie ma takiego sklepu gdzie by było coś takiego frown.gif

Pozatym utrudnieniem jest to że obydwie wtyczki są w aucie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc upewnić się czy to ta wersja końcówki i zamówić

No właśnie chcę się dowiedzieć jakie złącze było fabrycznie. Nie wiem jakie ma oznaczenie, a co za tym idzie jakiej przejściówki szukać, oczywiście o ile taka w ogóle istnieje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem na myśli dla przykładu odcięcie wtyczek i zarobienie przewodu.

No jest to niby jakaś opcja, ale wiele miejsa tam nie ma i nie wiem czy da się to zrobić porządnie.

Zakładając że zdecydowałbym się na cięcie to kableki i tak trzeba by połączyć jakąś złączka. Jaką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w identycznej sytuacji i nie wiem w czym masz problem ??? Kupiłem antenę do Toledo (wg sprzedawcy "na 100% będzie pasować bo to do VAGów jest") a po odbiorze przesyłki okazało się, że nie koniecznie bo jest do Fiata/Lancii zlosnik2.gif. Jako, że kupiłem za dobrą cenę nie bawiłem się w zwroty. Rozkręciłem stopki nowej i starej anteny i wyciąłem wewnątrz kabelki z wtyczkami. Następnie wlutowałem do nowej stopki kabelek z wtyczką ze starej anteny. Skręciłem i zamontowałem. Radio odbiera ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem w identycznej sytuacji i nie wiem w czym masz problem ??? Kupiłem antenę do Toledo (wg

> sprzedawcy "na 100% będzie pasować bo to do VAGów jest") a po odbiorze przesyłki okazało się,

> że nie koniecznie bo jest do Fiata/Lancii . Jako, że kupiłem za dobrą cenę nie bawiłem się w

> zwroty. Rozkręciłem stopki nowej i starej anteny i wyciąłem wewnątrz kabelki z wtyczkami.

> Następnie wlutowałem do nowej stopki kabelek z wtyczką ze starej anteny. Skręciłem i

> zamontowałem. Radio odbiera

Szukam jakiegoś rozwiązania plug and play. Idac tym tropem równie dobrze moge wymienić starą cześć kabla natenowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam jakiegoś rozwiązania plug and play. Idac tym tropem równie dobrze moge wymienić starą cześć

> kabla natenowego.

Podałem Ci najszybszą i najtańszą metodę rozwiązania problemu. Oczywiście pod warunkiem, że posiada się lutownicę i zdolność jej obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.