Skocz do zawartości

Ile wytrzyma bateria w tachografie cyfrowym?


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

> Ile wytrzyma bateria w tachografie cyfrowym jesli akumulatory glowne pojazdu sa odlaczone?

zaleca się co 2 lata wymieniać. jeżeli bateria w tacho jest słaba i braknie głównego zasilania ( wyjmiesz aku, rozładuje się aku do zera itd) co doprowadzi do tego aby tacho "zgasło" to na wymianę baterii jest za późno. całkowita utrata zasilania w tacho cyfrowym powoduje jego zgon - pomaga tylko wymiana tacho. jeśli masz obawy co do starości baterii - wymień. wiele używanych aut stojąc na komisowych placach miesiącami z rozładowanymi bateriami ma niestety tacho złomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaleca się co 2 lata wymieniać. jeżeli bateria w tacho jest słaba i braknie głównego zasilania (

> wyjmiesz aku, rozładuje się aku do zera itd) co doprowadzi do tego aby tacho "zgasło" to na

> wymianę baterii jest za późno. całkowita utrata zasilania w tacho cyfrowym powoduje jego zgon

> - pomaga tylko wymiana tacho. jeśli masz obawy co do starości baterii - wymień. wiele

> używanych aut stojąc na komisowych placach miesiącami z rozładowanymi bateriami ma niestety

> tacho złomy.

wyjalem akumulatory, pytanie czy roczna bateria z tacho wytrzyma aby podtrzymac je przez 3dni, czy juz teraz po 15 godzinach bez pradu tacho jest trup?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bateria powinna dac rade, jak pisał kolega wyżej zaleca się wymianę przy każdej legalizacji czyli

> co 2 lata, ale nie każdy tego przestrzega.

Nas uczyli, że bateria w tachografie może podtrzymać pamięć nawet 9 lat, jeśli by go nie używać wcale Zapewne przy mrozach siada szybciej). Nie słyszałem, żeby w którejkolwiek ciężarówce wymieniali baterie w tachografie, jeździmy tylko na kalibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nas uczyli, że bateria w tachografie może podtrzymać pamięć nawet 9 lat, jeśli by go nie używać

> wcale Zapewne przy mrozach siada szybciej). Nie słyszałem, żeby w którejkolwiek ciężarówce

> wymieniali baterie w tachografie, jeździmy tylko na kalibracje.

Baterie wymienia się tylko w Simensie, służą do podtrzymania pamięci w przypadku braku zasilania. Możliwe że macie zamontowane inne tachografy, w których baterii nie ma, jeśli macie simensy to życze bezawaryjnej jazdy bo przy wyczerpanej baterii odłączenie zew. źródła zasilania powoduje że tachograf nieodwracalnie umiera.Ps. koszt baterii 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Baterie wymienia się tylko w Simensie, służą do podtrzymania pamięci w przypadku braku zasilania.

> Możliwe że macie zamontowane inne tachografy, w których baterii nie ma, jeśli macie simensy to

> życze bezawaryjnej jazdy bo przy wyczerpanej baterii odłączenie zew. źródła zasilania powoduje

> że tachograf nieodwracalnie umiera.Ps. koszt baterii 10zł.

Mamy VOD'y nie siemensy i na pewno mają wbudowaną baterię, bo niejednokrotnie wyjmowane były baterie i nie było problemu. To właśnie o tych konkretnych mówili nam, ze pamięć może wytrzymać nawet 9 lat. Przepisowo, to chyba rok ma pamiętać (tu nie jestem pewien).

Edyta:

Bateria wbudowana w urządzenie umożliwia tylko sprawdzenie podstawowych parametrów i podtrzymuje pamięć. Bez przekręcenia kluczyka/podłączeniu zasilania zewnętrznego nie ma podświetlania ekranu, ani nie da się wyjąć/włożyć karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No masz... ale są troszkę inne o tych z logo siemensa.

nie mogę edytować, więc piszę nowy post:

zapytałem dziś o te baterie i w warsztacie mi odpowiedzieli, że wymienia się przy każdej kalibracji, czy li jak wyżej zostało napisane-co 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po głowie chodzi wyjazd do Kanady i sporo czytam o transporcie itd.

Tam nie ma tachografów, tylko log-book. Chcieli im wprowadzić tachografy, ale przewoźnicy sprzeciwili się wystarczająco ostro. U nas widać jesteśmy bardziej podatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.