Skocz do zawartości

Iveco Eurotech '00 Cursor 8 190E35


AstraC

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś mi powie co ciekawego można się po takim sprzęcie spodziewać? Pytam trochę post factum bo już z teściem kupiliśmy i przytargaliśmy do kraju, ale cena była atrakcyjna. Przebieg coś ciut ponad 440kkm i wszystkie papiery do niego(wszystkie badania techniczne które przeszedł przez te lata!).Kabina nie zgnita, rama trochę rdzy ma, ale nie więcej niż MAN F90 poprzednik. wink.gif Wady swoje ma, i tu moje pytania, bo może to typowe:

- cieknie olej silnikowy, gdzieś z prawego tyłu silnika, ktoś wie co to może być?

- w turbinie wypadła taka jakby zaślepka przy powrocie oleju z turbiny, da się to jakoś z sensem naprawić?

- po odpaleniu świeci się kontrolka EDC, gaśnie po wciśnięciu hamulca, w internecie wyczytałem że dzieje się tak w momencie gdy sterownik ma zapamiętane błędy, ale one nie są aktywne, prawda to?

- no i najgorsze, jak się odpali to jest okej, ale jak pochodzi 2-3 minuty to zaczyna baaaardzo minimalnie gdzieś niebieski dymek się pojawiać. Przedmuchów na bagnecie czy wlewie oleju nie ma, mi to wygląda na uszczelniacze zaworowe, ewentualnie by musiała turbina padać i puszczać olej do dolotu, ma to sens? (wynegocjowaliśmy tyle, że wymianę turbiny i tak braliśmy pod uwagę w razie co wink.gif )

A co do uwag - fajnie pomyślana kabina, cichy i dość oszczędny (jak na razie wink.gif ) silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - cieknie olej silnikowy, gdzieś z prawego tyłu silnika, ktoś wie co to może być?

Z tego co pamiętam jest tam z tyłu filtr od odmy - wymień go.

> - po odpaleniu świeci się kontrolka EDC, gaśnie po wciśnięciu hamulca, w internecie wyczytałem że

> dzieje się tak w momencie gdy sterownik ma zapamiętane błędy, ale one nie są aktywne, prawda

> to?

błędy w ivecu ? - zacznij się przyzwyczajać. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co pamiętam jest tam z tyłu filtr od odmy - wymień go.

Dzięki za info. ok.gif

> błędy w ivecu ? - zacznij się przyzwyczajać.

Mówisz? Bo poza tym na razie sprzęt nam bardziej pasuje niż MAN F90. Kabina super, mimo że wygląda archaicznie, ale bardzo funkcjonalna, a to ważniejsze. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.