Skocz do zawartości

Elantra 5- Hyundai Elantra V


Rekomendowane odpowiedzi

> Jakie jest wasze zdanie na temat tego auta?

Szkoda, ze 4 tematu nie zalozysz grinser006.gif

U nas rodzynek bardzo duzo sprzedaja poza EU. Najwiecej w USA. Silnik hmm.gif To juz to nowe GDI wyje i nie jedzie. Spalaniem tez nie powala. LPG nie zalozysz. A tak powaznie jak cisniej to zejdziesz do 100 w 10s. Ale spalanie rosnie grinser006.gif Powyzej 120km/h to juz znacznie gorzej.

Bardzo przyjemne auto z wygladu ale technicznie to ma byc tanie wozidelko w PL niestety cena dosc wysoka. Z tylu belka skretna wiec prowadzi sie gorzej od i30.

Srednia wersja wyposazenia jest juz przyzwoita.

Podsumowujac jak sedan to bierz cruza. Jak ma byc hatchback to i30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, ze 4 tematu nie zalozysz

> U nas rodzynek bardzo duzo sprzedaja poza EU. Najwiecej w USA. Silnik To juz to nowe GDI wyje i

> nie jedzie. Spalaniem tez nie powala. LPG nie zalozysz. A tak powaznie jak cisniej to

> zejdziesz do 100 w 10s. Ale spalanie rosnie Powyzej 120km/h to juz znacznie gorzej.

> Bardzo przyjemne auto z wygladu ale technicznie to ma byc tanie wozidelko w PL niestety cena dosc

> wysoka. Z tylu belka skretna wiec prowadzi sie gorzej od i30.

> Srednia wersja wyposazenia jest juz przyzwoita.

> Podsumowujac jak sedan to bierz cruza. Jak ma byc hatchback to i30.

Niestety mylisz się ,w Elantrze V jest silnik MPI, a apetyt na paliwo ma dużo mniejszy od Cruza.

Co do silnika ,to w elantrze jest też lepiej przy jej wadze,plus za 6 bieg.

To że jest w tyle belka nie znaczy że autko prowadzi się gorzej,ale mniej komfortowo,Honda wróciła z wielowahaczowego do belki w Civiku.

$ temat założę jutro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety mylisz się ,w Elantrze V jest silnik MPI, a apetyt na paliwo ma dużo mniejszy od Cruza.

> Co do silnika ,to w elantrze jest też lepiej przy jej wadze,plus za 6 bieg.

To jest Gamma wiec wladaja i MPI i GDI oraz niebawem LPI w USA. Jak masz MPI to lacze sie w bolu grinser006.gif

> To że jest w tyle belka nie znaczy że autko prowadzi się gorzej,ale mniej komfortowo,Honda wróciła

> z wielowahaczowego do belki w Civiku.

> $ temat założę jutro;)

Koszty Panie koszty, belka jest tansza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz MPI to lacze sie w bolu

Nie wiem dlaczego łączysz się w bólu...

Posiadam Elantrę, spalanie jest zaskakująco niskie, osiągi bardzo przyzwoite.

Samochód wygodny, nie ma poównania do poprzedniego i30. Belka skrętna - nie zauwazyłem różnicy między i30 a Elantrą w prowadzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem dlaczego łączysz się w bólu...

> Posiadam Elantrę, spalanie jest zaskakująco niskie, osiągi bardzo przyzwoite.

Spalnie w tym motorze IMO nieadekwatne do osiagow.

> Samochód wygodny, nie ma poównania do poprzedniego i30. Belka skrętna - nie zauwazyłem różnicy

> między i30 a Elantrą w prowadzeniu.

Konkretnie dlaczego nei ma porownania? IMO na tych samych oponach i30 prowadzi sie znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spalnie w tym motorze IMO nieadekwatne do osiagow.

Pali mniej więcej tyle samo co 1.4 w i30, jak dla mnie OK.

IMO spalanie na pewno nie jest za wysokie w stosunku do osiągów.

> Konkretnie dlaczego nei ma porownania?

IMO więcej miejsca w środku, wygodniejsze fotele. Jazda nie męczy, czego nie mogę powiedzieć o i30.

>IMO na tych samych oponach i30 prowadzi sie znacznie lepiej.

Na takich samych oponach nie jeździłem.

Nie zauważyłem żadnych problemów z prowadzeniem w Elantrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pali mniej więcej tyle samo co 1.4 w i30, jak dla mnie OK.

Co jest oczywiste bo silnik sie nie meczy ale 1.6 w i30 jedzie tak samo jak w Elantrze.

> IMO spalanie na pewno nie jest za wysokie w stosunku do osiągów.

> IMO więcej miejsca w środku, wygodniejsze fotele. Jazda nie męczy, czego nie mogę powiedzieć o i30.

Roznica w specyfikacji wyposazenia

> Na takich samych oponach nie jeździłem.

> Nie zauważyłem żadnych problemów z prowadzeniem w Elantrze.

Roznica w prowadzeniu wynika przede wszytskim z tego, ze hultaj najczesciej jest na 15tkach. Co nie zmienia faktu, ze mu dupa ladniej w zakrety wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co jest oczywiste bo silnik sie nie meczy ale 1.6 w i30 jedzie tak samo jak w Elantrze.

Jeżeli chodzi o silnik 126KM z i30 to jednak jest odczuwalna różnica. Kolega z pracy ma takiego, mam porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem Ele,jechałem od salonu prawie 200km ,komputer wskazał spalanie średnie na tej trasie 5,2l.Fakt że jechałem jak dziadek 70%trasa /30% zadupie.Robiłem 3 postoje żeby silnik się nie zmęczył na dotarciu.Uważam że to jest dobry wynik w przdziale disli,jak na bęzynę to rewelacja.Moje ostatnie auto na takiej samej trasie pali 9l.

Co do prowadzenia ,uważam że auto prowadzi się dobrze i pewnie,ale lekko gumowy układ kierowniczy,zbyt mocne wspomaganie wymaga przyzwyczajenia.Belka daje rade ,myślałem że będzie gorzej;)

Co do i30 uważam że to super auto,ale środek w elantrze jest dużo bardziej elegancki.

P.S.Gdyby ludzie kupowali auta nie wiedząc jakiej marki ono jest ,nie widząc znaczka na masce,sytuacja na drogach wyglądała by bardziej kolorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robiłem 3 postoje żeby silnik się nie

> zmęczył na dotarciu.Uważam że to jest dobry wynik w przdziale disli,jak na bęzynę to

> rewelacja.Moje ostatnie auto na takiej samej trasie pali 9l.

Powiedz mi, ze zartujesz? Ja kupilem demo z przebiegiem 8kkm nikt tego auta nie oszczedzal a turbina byla jak nowa. To nie duzy fiat zeby go docierac 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mowimy o GDI czy MPI? Jesli o MPI to przeciez te same silniki.

Piszę o poprzednim i30FL. Zresztą z tego co widzę w nowym jest 1.6 MPI 120KM.

W Elantrze jest 132KM.

Według danych technicznych ten nowy i30 1.6 MPI ma 10s do 100...

Sprawdzałeś może ile ma Elantra? Bo czuję, że mniej niż podawane 10.7s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piszę o poprzednim i30FL. Zresztą z tego co widzę w nowym jest 1.6 MPI 120KM.

> W Elantrze jest 132KM.

> Według danych technicznych ten nowy i30 1.6 MPI ma 10s do 100...

> Sprawdzałeś może ile ma Elantra? Bo czuję, że mniej niż podawane 10.7s.

Najwiecej jezdzilem 1.8 z automatem, wiec ciezko porownac bo ostro go muli ta skrzynia. 1.6 manual jada tak samo. Przy mojej nodze i wykorzystywaniu osiagow w trasie 1.6 9l lyka, az milo. W miescie standardowo 10l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piszę o poprzednim i30FL. Zresztą z tego co widzę w nowym jest 1.6 MPI 120KM.

> W Elantrze jest 132KM.

> Według danych technicznych ten nowy i30 1.6 MPI ma 10s do 100...

> Sprawdzałeś może ile ma Elantra? Bo czuję, że mniej niż podawane 10.7s.

Czytałem ostatnio że 10s w elantrze(132mpi) do zrobienia,podobno na plus producent zawyżył dane;)Niestety nie mogę znaleźć tej strony.Poza tym moje ostatnie auto miało 11,7s i różnica przy elantrze to wieczność;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedz mi, ze zartujesz? Ja kupilem demo z przebiegiem 8kkm nikt tego auta nie oszczedzal a

> turbina byla jak nowa. To nie duzy fiat zeby go docierac

Wujek już mnie drażnisz ,że ty kupiłeś demo z takim przebiegiem i nikt go nie oszczędzał to już twój problem.

Ale jak ja kupiłem sobie nowe auto które fabrycznie było wstępnie dotarte i wszystkie zalecenia producenta mówią o tym żeby auto na początku oszczędzać ,to to robię!Może faktycznie to gówno daje ale to robie! To nic nie kosztuje!

Może gdybym miał to w dupie to kupił bym sobie demo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wujek już mnie drażnisz ,że ty kupiłeś demo z takim przebiegiem i nikt go nie oszczędzał to już

> twój problem.

> Ale jak ja kupiłem sobie nowe auto które fabrycznie było wstępnie dotarte i wszystkie zalecenia

> producenta mówią o tym żeby auto na początku oszczędzać ,to to robię!Może faktycznie to gówno

> daje ale to robie! To nic nie kosztuje!

> Może gdybym miał to w dupie to kupił bym sobie demo...

Gdzie tam jest napisane o oszczedzaniu? Juz sobie w ASO pojezdili wyzerowali licznik a Ty go docierasz hehe.gif Wracajac do tematu nowych aut sie nie dociera. One sa juz dotarte. To nie Zuk czy duzy fiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie tam jest napisane o oszczedzaniu? Juz sobie w ASO pojezdili wyzerowali licznik a Ty go

> docierasz Wracajac do tematu nowych aut sie nie dociera. One sa juz dotarte. To nie Zuk czy

> duzy fiat.

Masz Wujek ,poczytaj sobie.

J.J.: Ostrożniejsze jeżdżenie, z zasadami zbliżonymi do docierania jest jak najbardziej wskazane. Z pewnością nowy samochód, w którym stosuje się procedurę docierania odwdzięczy się nam dłuższą pracą bez awarii i będzie przyjemniejszy w prowadzeniu. Potrzebny jest czas na dopasowanie elementów mechanicznych samochodu. Ogólnie dotyczy to wszystkich części, w których pojawia się tarcie (głównie: silnik, skrzynia biegów, układ przeniesienia napędu). Należy unikać wciskania gazu do oporu i powinniśmy korzystać ze średniego zakresu obrotów (benzyna do ok. 3,5 tys. obr./min, diesel do 2,5 tys. obr./min).

cały artyk:http://moto.pl/Porady/1,115894,9716416,Silnik___Czy_docierac_nowy_silnik___.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz Wujek ,poczytaj sobie.

> J.J.: Ostrożniejsze jeżdżenie, z zasadami zbliżonymi do docierania jest jak najbardziej wskazane. Z

> pewnością nowy samochód, w którym stosuje się procedurę docierania odwdzięczy się nam dłuższą

> pracą bez awarii i będzie przyjemniejszy w prowadzeniu. Potrzebny jest czas na dopasowanie

> elementów mechanicznych samochodu. Ogólnie dotyczy to wszystkich części, w których pojawia się

> tarcie (głównie: silnik, skrzynia biegów, układ przeniesienia napędu). Należy unikać wciskania

> gazu do oporu i powinniśmy korzystać ze średniego zakresu obrotów (benzyna do ok. 3,5 tys.

> obr./min, diesel do 2,5 tys. obr./min).

> cały artyk:http://moto.pl/Porady/1,115894,9716416,Silnik___Czy_docierac_nowy_silnik___.html

Ja sie o intrukcje pytalem. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie jest wasze zdanie na temat tego auta?

witam,

użytkuję elantrę od ponad pół roku, przejechałem ponad 10tkm,

zalety: piękna linia, dużo miejsca w środku, dobre spalanie, nawet niezłe osiągi

ułomności: słabo wyciszone nadkola, trochę zarzuca tyłem, ograniczona widoczność przez przednie słupki,

ogólnie jestem bardzo zadowolony

proponuję założyć jakiś wątek techniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najwiecej jezdzilem 1.8 z automatem, wiec ciezko porownac bo ostro go muli ta skrzynia. 1.6 manual

> jada tak samo. Przy mojej nodze i wykorzystywaniu osiagow w trasie 1.6 9l lyka, az milo. W

> miescie standardowo 10l.

mam silnik 1,6 MPI tyle, że w iX20. W mieście w czasie zimy, przy dynamicznej jeździe wiecej jak 9 l nie spala. Po trasie, jadąc autostradą z V max 180 km/h palił trochę powyżej 7 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam silnik 1,6 MPI tyle, że w iX20. W mieście w czasie zimy, przy dynamicznej jeździe wiecej jak 9

> l nie spala. Po trasie, jadąc autostradą z V max 180 km/h palił trochę powyżej 7 l

Czyli standard. Mnie 1.4 w ceedzie palil podobnie w MEgane 1.6 pali wiecej. Co ciekawe w nowym Mondeo 1.6 srednie spalanie mam 8,5 wiec tu juz koreance sa gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.