Skocz do zawartości

[e90] 335d i DPF


Dominik80

Rekomendowane odpowiedzi

> A mozesz podrzucic na czym bedzie Ci to robil tzn czym bedzie grzebal

nie mam pojecia.

DPF - moja rura jeszcze nie zrobiona bo trzeba dorobic flasze by do turbo spasowac , jest dosc dziwna ta flansza bo nie dosc ze otwor wielkosci piesci to do tego sam pierscien ma dziwny ksztalt.. a nie rajcuje mnie odcinanie z ori DPFa by miec zrobione chce wszystko miec robione z nowych czesci itp.. do tego firma chce zaczac produkowanie takich rur wiec trzeba zrobic wszystko na igle... troche sie to przedluzy ale wole miec zrobione idealnie smile.gif

Rozmawialem z nimi tez na temat wybijania puszki i potwiedzili tez moja teorie ze w puszcze beda sie robic zawirowania i ze lepiej jak jest prosta rura bo mniej zawirowan w wydechu...

Jak beda mieli zrobiona rure to dam Ci namiary itp. bedzie mogl twoj znajomy wprowadzic w swojej ofercie wink.gif dam tez sprawozdanie z dokladnego przegiegu prac , mam dostep do garazu , chlopaki sa spoko i widzialem jak tobili jeden wydech i widac ze wiedza co robia , wszystko z stanley stali smile.gif i na koniec serio ladnie zalatwiona sprawa smile.gif

Cenowo normalnie sa znosni nie kasuja wiecej jak widza ze klient ma drozsze auto , ceny sa takie same jak dla wlascicieli corsy. Wlasciciel posiada noweczke M3 i zapierdziela rowno z mechanikami smile.gif jak pokazalem mu cene rury ze szkocji to sie smial mowil ze to jakas porazka jest ze tyle kasy za kawalek rury to przesada... Wiec przypuszczam ze jego rura bedzie tansza a wcale nie gorsza smile.gif

Na poczatek bedzie zrobiona moja rura i do tego kolejna dla nich z ktorej beda wzorowac nastepne smile.gif i jak tylko flasza bedzie idealna kopia (powinna byc) bmw flanszy to ma zamowione 20 takich, a reszta to juz nie problem smile.gif

Tyle info z walki z DPF

ps- to wyciagniecia dpf czy twoj znajomy musi wykrecac poduszke i lape silnika ?? oraz odkrecac przekladnie kierownicza ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Zaloze sie , ze jeszcze nie zrobione

> A nie wiem jak to tam jest spawane w 335d, ale latwiej jest opuscic silnik niz bawic sie w

> kombinowanie jak to wyjac.

wyjecie nie bylo super latwe , wystarczylo odkrecic przekladnie odkrecic lape silnika i lekko podniesc jedna strone silnika by bylo miejsce na wyciagniecie...

Wszystkie pomiary porobione i flansza zamowiona ale niestety flasza brana jest z innej firmy i oni 14dni roboczych potrzebuja wiec w teori powinienem miec wszystko zespawane w sobote lacznie z zalozeniem...

Wczesniej nie mialem cisnienia bo E46 jezdzilem ale sprzedalem w zeszym tygodniu i musze teraz sie szybko uporac z tym bo niechce jezdzic z takim filtrem.. szczesliwie mam blisko do pracy to chodze na nogach a czesm podjade.. nie jezdze praktycznie wogole ,pracy mam zbyt duzo i czasowo nie wyrabiam co w sumie jest mi na reke smile.gif auto prawie nie uzywane smile.gif ale w razie problemow mam tez plan B smile.gif ale mysle ze jak tylko bedzie flansza to bedzie po problemie smile.gif

Miedzy czasie znalazlem tez pewien problem i przypuszczenie dlaczego tez ten filter w dupe dostal... mialem padniety termostat i auto sie nie dogrzewalo , ale juz ten problem zalatwilem , tylko szkoda ze tak pozno sie zorientowalem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Dzieki wielkie za twoj opis.. zastanawiam sie jeszcze czy np jak wytne sam , lub zamienie rure na

> taka bez filtra to bledy ktore sie wbija z czujnikow cisnien beda przelaczaly auto w tryb

> awari czy auto bedzie norlanie jechac ale bedzie wskazywac blad ??

u mnie po wyrzuceniu filtra a w drodze do zmiany programowej auto jechało zupełnie normalnie, żadnych problemow, tylko w sterowniku silnika zapisał sie błąd, że za niskie ciśnienie w układzie wydechowym, ze możliwe, ze czujnik padnięty. Tak komp odczytywał brak oporu od DPFa

> U mnie za turbinami jest taka wielka puszka (jedna) i to jest ten badziew co musze z nim cos zrobic

> edyta:

> znalazlem firme ktora wywala DPF i przeprogramowuje za cene 400funtow.

> zastanawiam sie czy jak moj DPF wybebesza i zostanie puszka, nie bedzie to powodowalo jakis

> zawirowan w ukladzie wydechowym i czy nie jest lepiej zrobic to na rurze ?? ew wspawac w

> srodek rure ??

dlatego jedni robią coś w rodzaju lejka w puszce, zeby ograniczyć przestrzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie po wyrzuceniu filtra a w drodze do zmiany programowej auto jechało zupełnie normalnie,

> żadnych problemow, tylko w sterowniku silnika zapisał sie błąd, że za niskie ciśnienie w

> układzie wydechowym, ze możliwe, ze czujnik padnięty. Tak komp odczytywał brak oporu od DPFa

> dlatego jedni robią coś w rodzaju lejka w puszce, zeby ograniczyć przestrzeń

u mnie blad czujnika wywalilo, ale nie cisnienia...

Ja mam rure i puszka out.. ale troche denerwuje mnie te swiszczenie turbiny , taki gwizd.. dosc glosny... mam zamiar dospawac taki maly tlumik... myslisz ze to wyciszy ??

DPFdelete.jpg

a moze cos takiego ?? nie bedzie to mialo ujemnego wplywu na turbo ??

wp_inserts.JPG

hmm czemu tak to zrobili ?? masz jakies pomysly ??

wpD_VenturiExt.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.