Skocz do zawartości

Ogrodowo - jabłonie


_krzyzak_

Rekomendowane odpowiedzi

> Wiem, że zima w pełni, ale z drugiej strony koniec marca, jak wygląda sprawa z przycinaniem

> jabłoni, można już, czy lepiej się wstrzymać do ocieplenia?

tnij jak nie będzie przymrozku w nocy. Ale wtedy to trzeba się spieszyć, żeby jeszcze pąki nie dostały.

Ja ciąłem jak był tydzień przerwy w mrozach na przełomie lutego i marca, mam nadzieję, że nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tnij jak nie będzie przymrozku w nocy. Ale wtedy to trzeba się spieszyć, żeby jeszcze pąki nie

> dostały.

> Ja ciąłem jak był tydzień przerwy w mrozach na przełomie lutego i marca, mam nadzieję, że nic się

> nie stanie.

No właśnie tak myślę, że po świętach to będzie końcowy termin, bo potem szybciutko może wegetacja ruszyć ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie tak myślę, że po świętach to będzie końcowy termin, bo potem szybciutko może wegetacja

> ruszyć

I ja planowałem w weekend ale jakby mnie sasiadka w wielka sobote na jabłonce zobaczyła to by chyba zawału dostała smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I ja planowałem w weekend ale jakby mnie sasiadka w wielka sobote na jabłonce zobaczyła to by chyba

> zawału dostała

E tam, moi sąsiedzi nie takie rzeczy widują, wczoraj np. myliśmy okna, a i ogrodowe robótki jakoś najlepiej w niedzielę się układają zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, że zima w pełni, ale z drugiej strony koniec marca, jak wygląda sprawa z przycinaniem

> jabłoni, można już, czy lepiej się wstrzymać do ocieplenia?

A jakieś porady jak ciąć ktoś wrzuci ?

Bo mam takie młode jabłonki, z 2-3 lata mają.

Owoców mało bo ciągle z nimi coś sie dzieje:

-Pierwszą zimę obgryzły zające - nie osłoniłem facepalm%5B1%5D.gif

-Drugą zimę osłoniłem, ale w maju przyszedł mróz i kwiaty opadły icon_rolleyes.gif

W zeszłym roku było jedno jabłko hehe.gif, ale gałęzie już trochę rozłożyste są więc myślę że przydałoby się przyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakieś porady jak ciąć ktoś wrzuci ?

> Bo mam takie młode jabłonki, z 2-3 lata mają.

> Owoców mało bo ciągle z nimi coś sie dzieje:

> -Pierwszą zimę obgryzły zające - nie osłoniłem

> -Drugą zimę osłoniłem, ale w maju przyszedł mróz i kwiaty opadły

> W zeszłym roku było jedno jabłko , ale gałęzie już trochę rozłożyste są więc myślę że przydałoby

> się przyciąć.

jednoroczne odrosty pionowe uciąć, zostawić z 4 gałęzie przewodnie i już. Wypofilować je tak, żeby na siebie nie wchodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.