Skocz do zawartości

Rozrusznik ciężko kręci punto 1 1.2 60KM 96r.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, usterkaz ciężkim kręceniem zaczela się od niedawna, myślalem na początku że to wina akumulatora, ponieważ byly duże mrozy i rano auto odpalało z takim oporem ale nie zawsze nie raz normalnie. Teraz dwa dni temu mialem problem z uruchomieniem ciepłego silnika rozrusznik bardzo ciezko kręcil jakby go coś trzymało, ale po ponownym przekreceniu kluczyka potrafil odpalić normalnie dzisiaj padł i wogole nie odpalił chciaż kreci ale tak powoli że nie da rady i zżera caly prąd z akumulatora, od czego dokladnie teraz zacząc szukać przyczyny. panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zjeździłem sie po tych sklepach i normalnie masakra z tymi tulejkami, połowa sklepów nie zajmuje się sprzedaża tych tulejek, w innych trafilem ale gościu nie umie dobrać bo musi mieć jakiś nr rozrusznika, mam pytanko czy ta tulejka z przodu i z tylu jest taka sama czy sie roznia, i czy nie lepiej kupić caly rozrusznik z alledrogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak swój rozrusznik swego czasu rozbierałem to były takie same... kijowe masz te sklepy... niemniej najlepiej po nowe ze starymi jechać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny kłopot do Twojego.Też myślałem,że to tulejki.Po rozebraniu okazało się,że na obrotową część wirnika zassało jakiś element ''izolacji'' czy jak to tam nazwać i dlatego ciężko kręciło.Na Twoim miejscu zdemontuj najpierw rozrusznik i nic nie kupuj.Rozkręcisz to będziesz wiedział co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem kiedyś podobny kłopot do Twojego.Też myślałem,że to tulejki.Po rozebraniu okazało się,że na

> obrotową część wirnika zassało jakiś element ''izolacji'' czy jak to tam nazwać i dlatego

> ciężko kręciło.Na Twoim miejscu zdemontuj najpierw rozrusznik i nic nie kupuj.Rozkręcisz to

> będziesz wiedział co i jak.

Właśnie, tak jak kolega wyżej pisze, dzisiaj rozrusznik zostal wyjety tulejki ku mojemu zdziwieniu okazały sie dobre zero luzu. Szczotki nie były za ciekawe ale zostaly wymienione dopilowalem z wiekszych które mialem w garażu, po zlożeniu rozrusznik na stole bardzo cięzko pracował gdzieś mial jakiś opór nie moglem dojsć co jest grane,chyba z pięć razy go rozebralem i składałem aż za ktorymś razem ruszył, znowu go rozebralem i szukalem przyczyny ale nic nie znalazlem zlożyłem go i teraz zasówa jak wariat, nie wiem co bylo ale teraz jest ok. Nie powiem syfu było w nim kupa, wszstko zostalo wyczyszczone i przesmarowane izolacja byla zerwana wewnatrz z tego miedzianego plaskowniczka wyczysciłem i zalozylem nową. Najlepsze jest to że zakupilem drugi rozrusznik ktory po świetach przyjdzie ale zostanie zregenerowany i bedzie jako zapasowy.

Także dzięki Panowie za wszystkie cenne porady 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.