Skocz do zawartości

Spark 2005 - coś strasznie wali na dziurach z tyłu


cecek

Rekomendowane odpowiedzi

Już o tym wspominałem wcześniej, ale teraz kompletnie mi się pomysły dla auta znajomego skończyły: ten był u 2 mechaniorów, nikt nic nie wie.

Sam znalazłem to, co nie znaleźli inni - 2 urwane mocowania wydechu. Po umocowaniu tego na nowo - bez zmian.

Rozładowaliśmy cały bagażnik, wlazłem do niego, jechaliśmy - łupie niesamowicie, nawet na małych dziurach. Coś jakby dźwięk jakby wydech o coś walił, ale ruszany z zewnątrz o nic nie wali, nawet mocno.

Amory jednak? frown.gif Auto ma 50 tys. przejechane (prawdziwy przebieg.).

Gumy w belce wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na moje oko, to stukanie amortyzatora powinno dać dość spory spadek skuteczności tłumienia drgań.

> Sprawdzałeś to na SKP?

Tak, wg badań wszystko w normie. Dodatkowo auto prowadzi się dobrze, nie ma bujania, dobrze trzyma się drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozładowaliśmy cały bagażnik, wlazłem do niego, jechaliśmy - łupie niesamowicie, nawet na małych

> dziurach. Coś jakby dźwięk jakby wydech o coś walił, ale ruszany z zewnątrz o nic nie wali,

> nawet mocno.

Mam w Aveo te same objawy i podobny przebieg. W SKP i ASO stwierdzono luzy w obu amortyzatorach. Auto jeszcze nienaprawione, więc na 100% nie mogę potwierdzić słuszności tej diagnozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to zrobili w ASO, bo nie było mnie przy badaniu. W SKP było badanie na trzepaku. Na amortyzatorach nie widać żadnych wycieków, sprawność też mają przyzwoitą (choć nie pamiętam dokładnych wartości). Dokładnie nie wiem jak diagnosta stwierdził luz. Wkładał łapsko pod błotnik w trakcie "trzepania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam sam sobie - będzie info dla potomnych.

Otóż:

Wymiana amorów POMOGŁA, wywalone były prawdopodobnie nie tyle amory (choć pewności nie mam), ile te gumy przy mocowaniu śrub do auta.

Założone Kayaby, mam wrażenie, że lepsze niż fabryczne.

Pozdrówka smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko można zrobić jeśli to się opłaca. Oczywiście procedura ASO powie, że wymieniamy całość

Wiem, co ASO mówi.

Wiem, że wszystko można zrobić.

Ale nikogo tutaj nie interesowało "samodzielne robienie", bo zwykle z niego wychodzi, owszem, taniej - ale dużo gorzej.

Co innego, jak można kupić takie gumy - można czy nie w końcu, bo już się zamotałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> To daj, proszę, znać jak wymienisz amory - co i jak, jakie dałeś i za ile, no i czy pomogło?

> Ciekawe czy amory jako same amory, czy te gumy mocowania...?

Odświeżę kotleta i napiszę jak to się u mnie zakończyło, choć raczej takie rozwiązanie nikogo nie usatysfakcjonuje. Otóż po zimie wymieniłem opony na letnie, a że mam drugi komplet kół, to robiłem to samodzielnie w garażu. Po wymianie stukanie całkowicie ustało i już od kilku kkm jest cisza (odpukać). Nie wiem czy pomogło podnoszenie auta lewarkiem, czy może bujanie w przód i w tył na ręcznym, które musiałem przeprowadzić, bo koła były zapieczone na piastach. Z początku myślałem, że stuki szybko wrócą albo że po prostu nie wjechałem jeszcze w odpowiednią dziurę żeby je usłyszeć, ale duży przebieg zrobiony od "naprawy" daje nadzieję, że będzie już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.