Skocz do zawartości

Niskie napięcie wtryskiwaczy 1.2 16v bosch


chodek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pacjent to 1.2 16v na osprzęcie boscha. Podłączenie pod komputer wykazało błędy jak pamiętam o niskim sygnale wtryskiwaczy, dzisiaj odłączyłem wtyczkę i zmierzyłem napięcie- 5,3 V. na każdym wtryskiwaczu. Jaki może być powód zbyt niskiego sygnału ? Wydaje mi się że gdyby była przerwa w wiązce to sterownik wogóle by nie podał napięcia, czy przyczyna moze być w jego uszkodzeniu ? A może te napięcie jest prawidłowe. Auto normalnie odpala na plaku- oczywiście zaraz gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, pacjent to 1.2 16v na osprzęcie boscha. Podłączenie pod komputer wykazało błędy jak pamiętam

> o niskim sygnale wtryskiwaczy, dzisiaj odłączyłem wtyczkę i zmierzyłem napięcie- 5,3 V. na

> każdym wtryskiwaczu. Jaki może być powód zbyt niskiego sygnału ? Wydaje mi się że gdyby była

> przerwa w wiązce to sterownik wogóle by nie podał napięcia, czy przyczyna moze być w jego

> uszkodzeniu ? A może te napięcie jest prawidłowe. Auto normalnie odpala na plaku- oczywiście

> zaraz gaśnie.

spróbuj podmienić przekaźnik i zobacz na jego wtyczke (ostatnio miałem podobną sytuacje w innym aucie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeczyszczenie przekaznika pomogło- auto odpala na chwilę ale zaraz gaśnie i nie wkręca się na

> obroty.

a reszta czujnikow/osprzetu dziala poprawnie?? (map, cewki)

bo jak nie to moze przewod + ktory idzie od wiazki alternatora (kostka 1pin) jest gdzies przytarty badz na laczeniu zasniedzialy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a reszta czujnikow/osprzetu dziala poprawnie?? (map, cewki)

> bo jak nie to moze przewod + ktory idzie od wiazki alternatora (kostka 1pin) jest gdzies przytarty

> badz na laczeniu zasniedzialy...

Auto odpaliło po dłuższym kręceniu, ale niestety nie trzyma wolnych obrotów- od razu gaśnie, przy pulsacji gazem max 3-4 tys przy gazie w podłodze gaśnie, przewody i świece już zamówilem bo kwalifikują się do wymiany, spróbuje jeszcze przeczyścić przepustnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto odpaliło po dłuższym kręceniu, ale niestety nie trzyma wolnych obrotów- od razu gaśnie, przy

> pulsacji gazem max 3-4 tys przy gazie w podłodze gaśnie, przewody i świece już zamówilem bo

> kwalifikują się do wymiany, spróbuje jeszcze przeczyścić przepustnice.

a jakie teraz błedy widzi komp (po skasowaniu tamtych)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.