Skocz do zawartości

Dziurawy układ dolotowy...


Cinos

Rekomendowane odpowiedzi

moze powodować masełko pod korkiem?

jak na obrazku tam gdzie jest zaznaczne czerwone mam wrazenie, ze ssie powietrze, jest pęknięty plastik

286850135-asd23.jpg

jak zablokuje całkowicie ręką dolot to silnik zwalnia, troche sie dusi, ale dalej pracuje, niewazne czy noPB czy LPG

mam wrazenie, ze omijana jest odma, troche ssie z rury dolotu i troche lewym powietrzym i jest omijana odma confused.gif i sie wszystko ostaje w odmie i pod korkiem oleju

płynu nic nie ubywa

jak było zimno to to olewałem, ale juz 3-4 dni jest cieplej, auto jeździ dalej, ale dalej zbiera sie ten osad angryfire.gif

post-16227-14352520043727_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij odmę, wyczyść w środku - miałem kiedyś całkiem zawaloną szlamem. W środku powinien być tłumik płomienia (pasuje od malucha). Odmę możesz zacisnąć tyrtyrką elektryczną bądź małą opaską. Powinno być szczelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdejmij odmę, wyczyść w środku - miałem kiedyś całkiem zawaloną szlamem. W środku powinien być

> tłumik płomienia (pasuje od malucha). Odmę możesz zacisnąć tyrtyrką elektryczną bądź małą

> opaską. Powinno być szczelnie.

hmm

odma jako odma jest juz czysta i w miare szczelna

ciasno nachodzi na krócieć od pokrywy zaworów i krócca od filtra powietrza

ale podczas czyszczenia zauwazylem ze jest pęknięte łączenie tego króccia na odmę z obudową filtra powietrza

a odma jako odma to po prostu tutaj jest gumowy wąż, niczego w srodku nie zauwazylem niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm

> odma jako odma jest juz czysta i w miare szczelna

> ciasno nachodzi na krócieć od pokrywy zaworów i krócca od filtra powietrza

> ale podczas czyszczenia zauwazylem ze jest pęknięte łączenie tego króccia na odmę z obudową filtra

> powietrza

> a odma jako odma to po prostu tutaj jest gumowy wąż, niczego w srodku nie zauwazylem

No ja miałem tam tłumik płomieni - wygląda to jak taki druciak.

A obudowę uszczelnij lub wymień na używkę - musi to być szczelne dla prawidłowej pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak zablokuje całkowicie ręką dolot to silnik zwalnia, troche sie dusi, ale dalej pracuje, niewazne

> czy noPB czy LPG

> mam wrazenie, ze omijana jest odma, troche ssie z rury dolotu i troche lewym powietrzym

W puszce prawdopodobnie jest termostat z klapką zamykającą przepływ króćcem znad kolektora wydechowego po rozgrzaniu komory silnika. Zwykle dźwignia klapki pęka i tamtędy prawdopodobnie ciągnie "lewe" powietrze. Przy zimnym silniku jest to normalna droga zasysania powietrza, której prawdopodobnie nie zaślepiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W puszce prawdopodobnie jest termostat z klapką zamykającą przepływ króćcem znad kolektora

> wydechowego po rozgrzaniu komory silnika. Zwykle dźwignia klapki pęka i tamtędy prawdopodobnie

> ciągnie "lewe" powietrze. Przy zimnym silniku jest to normalna droga zasysania powietrza,

> której prawdopodobnie nie zaślepiłeś.

jest zablokowana/zamknięta na stałe, ale prewencyjnie tam tez blokowałem ręką

(zdjęcie jest poglądowe u mnie nawet juz nie ma tej rurki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.