Skocz do zawartości

Błąd klimy


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś juz pisałem, że jesienią przywaliłem w dzika i od tego czasu nie działa klimatronik. Przez zimę nie było za bardzo czasu i chęci pobawić się z tematem, teraz chcę to zrobić. Dziś podpiąłem vaga i pokazał taki błąd

00792 A/C PRESSURE SWITCH

F(129)

000 - -

google tak na szybko pokazuje info o braku gazu w układzie lub problem z jakimś presostatem icon_rolleyes.gif

Dodatkowym objawem jest miganie całego panelu klimaronika przy uruchamianiu auta. Skasowanie blędu pomaga do pierwszego uruchomienia silnika błąd powraca. To miganie pokazało się może z 2 tygodnie temu, wcześniej nie było tego objawu. Informacyjnie dodam, że spalony jest mały wentylator od klimy ale jest odpięta wtyczka (nowy czeka w bagażniku na wymianę) ... ale on chyba nie będzie robił problemu bo kiedyś jeździłem w ogóle bez niego i było OK (klima działała).

Uderzenie w dzika nie było duże, oprócz szkód w plastikach zderzaka i połamanych zaczepów lampy wyskoczyła chłodnica z mocowań. Przez to zjarał się wentylator bo zablokował się angryfire.gif. Nie wydaj mi się, żeby coś się uszkodziło / rozszczelniło. Poniżej zdjęcia jak to wyglądało.

Kto ma jakieś sugestie ok.gif ... chętnie wysłucham, żeby być mądrzejszym jadąc do mechanika 270751858-jezyk.gif

286405271-IMG_2371.JPG

286405271-IMG_2375.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzyj dobrze przewody od klimatyzacji i chłodnice jak uciekł czynnik powinien gdzieś być ślad, coś ala krew predatora wink.gif

zawsze możesz delikatnie i ostrożnie wcisnąć zaworek na przewodzie od napełniana klimy tak żeby nie dostać w twarz czynnikiem jeśli jest wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obejrzyj dobrze przewody od klimatyzacji i chłodnice jak uciekł czynnik powinien gdzieś być ślad,

> coś ala krew predatora

> zawsze możesz delikatnie i ostrożnie wcisnąć zaworek na przewodzie od napełniana klimy tak żeby nie

> dostać w twarz czynnikiem jeśli jest

krew predatora bedzie tylko wtedy, gdy ktos wczesniej dodal kontrast do ukladu podczas serwisu/napelniania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.