Skocz do zawartości

Chłodnica "wody" 1,6 z klimą - wymiary


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 20.GIF

Czy ktoś jest w stanie podać mi wymiary chłodnicy wody, która siedzi w Stilo 5d z 2002r z klimą?

Czy były przypadki, że komuś się rozszczelniła?

Czy mamy jakiś manual, żeby się do niej dobrać?

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klimą czy bez chłodnica jest jedna, tylko zależy od wersji silnikowej. Ja np. wymieniłem u siebie na klimę używkę z 1.6, ponieważ jest taka sama.

U mnie się rozszczelniła lub raczej przeżarła w jednym miejscu.

Zdejmujesz "szybko" złączki z wężami oraz odkręcasz z dołu na kanale parę śrubek i spada. Nową wsuwasz zakręcasz śrubki, zakładasz węże, wlewasz płyn oraz odpowietrzenie na chłodnicy i to wszystko. Tak było u mnie, poszło jak po maśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z klimą czy bez chłodnica jest jedna, tylko zależy od wersji silnikowej. Ja np. wymieniłem u siebie

> na klimę używkę z 1.6, ponieważ jest taka sama.

> U mnie się rozszczelniła lub raczej przeżarła w jednym miejscu.

> Zdejmujesz "szybko" złączki z wężami oraz odkręcasz z dołu na kanale parę śrubek i spada. Nową

> wsuwasz zakręcasz śrubki, zakładasz węże, wlewasz płyn oraz odpowietrzenie na chłodnicy i to

> wszystko. Tak było u mnie, poszło jak po maśle.

Czyli chłodnica o takich wymiarach i podłączeniach węża podejdzie? jakiś tekst

Pamiętasz w którym miejscu Ci się przeżarła?

U mnie ubywa trochę płynu ze zbiorniczka, a zapocenie płynem mam właśnie pod chłodnicą crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taką zamontowałem. Podałeś Stilo 5D, ale przecież ważna jest wersja silnika, a jaka?

Też miałem małe ubytki (plama na osłonie) ze zbiorniczka ubywało troszkę poniżej minimum i tak stało przez około 3 lata. Tej zimo-wiosny puściła całkowicie i zrobiłem 50 km nie wiedząc czemu nie działa mi ogrzewanie.

Myślałem jak Ty, że się pewnie trochę rozszczelniła na połączeniu z plastykiem, ale miała przeciek na wysokości tego górnego króćca około 1-1,5 cm od brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już wiem, że wymiana nie będzie kłopotliwa wink.gif

Czy są jakieś różnice między chłodnicami do 1,2 1,4 i mojego 1,6? hmm.gif

Bo nr fabryczne są inne, a wymiary są takie same i wyprowadzenia węży też? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy były przypadki, że komuś się rozszczelniła?

Pytanie źle sformułowane. Należałoby zapytać o przypadki, gdy się nie rozszczelniła wink.gif

Znam ze słyszenia flotę Stilonów rocznik 2004 , w których trzeba było wymienić wszystkie chłodnice.

Typowe uszkodzenie to pękanie mocowania króćców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie źle sformułowane. Należałoby zapytać o przypadki, gdy się nie rozszczelniła

> Znam ze słyszenia flotę Stilonów rocznik 2004 , w których trzeba było wymienić wszystkie chłodnice.

> Typowe uszkodzenie to pękanie mocowania króćców.

Łosz, to nieźle icon_eek.gif

W takim razie, która z tych się nada, bo w niektórych piszą, że do 1,2, a wymiary takie same, jak do 1,6 spineyes.gif

jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim razie, która z tych się nada, bo w niektórych piszą, że do 1,2, a wymiary takie same, jak

> do 1,6

Ponieważ są jednakowe, jak Ci napisałem u siebie zamontowałem używkę z 1.6.

Sciągnąć szybkozłączki najlepiej przez ściśnięcie ich opaską odpowiedniej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ są jednakowe, jak Ci napisałem u siebie zamontowałem używkę z 1.6.

> Sciągnąć szybkozłączki najlepiej przez ściśnięcie ich opaską odpowiedniej średnicy.

Czyli jutro zamawiam od 1,2 16v i w następny weekend wymieniam zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Czy ktoś jest w stanie podać mi wymiary chłodnicy wody, która siedzi w Stilo 5d z 2002r z klimą?

Pasuje od 1.4 - jak kupowałem to człowiek mi sprzedał od 1.6 i powiedział że będzie pasować. I tak rzeczywiście było. Kupiłem nówkę za 170 zł firmy made in taiwan. Powiem że wykonanie przyzwoite. Dwa lata już będzie i wszystko z nią ok. Nawet króćce przyłączeniowe, które kiedyś ktoś zasmarował silikonem gdyż zapewne ciekły teraz są suche - lepiej dobrana średnica przyłączy niż w oryginalnej MM. Uszczelki zostały stare i wszystko jest ok.

> Czy były przypadki, że komuś się rozszczelniła?

Latem była szczelna ale temp. spadła 5 st poniżej zera to zaczynało z niej kapać.

> Czy mamy jakiś manual, żeby się do niej dobrać?

Jak koledzy pisali, podstawić miskę, spuścić płyn, wjechać na 2 cegły, odkręcić 3 wkręty i zdjąć złączki z króćców po uprzednim ich ściśnięciu palcami. Montaż odwrotnie i do tego odpowietrzyć.

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak koledzy pisali, podstawić miskę, spuścić płyn, wjechać na 2 cegły, odkręcić 3 wkręty i zdjąć

> złączki z króćców po uprzednim ich ściśnięciu palcami. Montaż odwrotnie i do tego

> odpowietrzyć.

Jeszcze jedno, dość mocno trzeba osłony boczne odchylić.

Z cegieł na pewno bym tego nie zrobił, na kanale to widziałem za co się brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i nie jest tak malinowo, gdzie można kupić nowe króćce chłodnicy do Stilo?

Możliwe że tylko w ASO, a co Ci się spierniczyło przy zdejmowaniu ? Ja jak pisałem, założyłem opaskę na te uszy od blokady króćca, skręciłem i zeszły bez problemu. Przy górnej troszkę trzeba pokombinować, żeby ustawić skręt od opaski na dojście śrubokrętem z góry, a dolna bez problemowa. Ja nie zdejmowałem na zimno, tylko silnik popracował aż puścił ciepło na chłodnicę, żeby węże były miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możliwe że tylko w ASO, a co Ci się spierniczyło przy zdejmowaniu ? Ja jak pisałem, założyłem

> opaskę na te uszy od blokady króćca, skręciłem i zeszły bez problemu. Przy górnej troszkę

> trzeba pokombinować, żeby ustawić skręt od opaski na dojście śrubokrętem z góry, a dolna bez

> problemowa. Ja nie zdejmowałem na zimno, tylko silnik popracował aż puścił ciepło na

> chłodnicę, żeby węże były miękkie.

jedna była pęknięta, a w drugiej uszczelka się uwaliła crazy.gif

Aso chciałbym pominąć, bo nie lubię się z jedynym "aso" w swoim rejonie sick.gif

Edit:

Dziś ori przewody kompletne zamówione, w jednym aso komplet 627pln, w drugim za to samo 283pln zlosnik.gif

Jutro po 8.00 odbiór, wieczorem/w nocy składanie w całość.

PeeS chyba ostatni komplet wyszarpałem z magazynów crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.