Skocz do zawartości

[remontowe] Flizelina na ścinę


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Na ile flizelina na ścianę może zamaskować umiarkowane nierówności? Mam w paru (albo i wielu zlosnik.gif ) miejscach łączący się stary tynk i nowy, oprócz tego jeszcze efekt radosnej twórczości elektryka - gips w pokrywający nową instalację... facepalm%5B1%5D.gif

Domowy fachowiec (padre, więc nie mogę udusić) pod moją nieobecność chciał się wykazać i co gorsze fragmenty pokrył gładzią Acryl Putz, resztę zostawił i pomalował. Rozważam jak to naprawić. Gładź po pierwsze nie pasuje do budynku (niektóre fragmenty z 200 lat mają), a po drugie mi się niezbyt podoba, a po trzecie zadymka i kurzenie raczej nie wchodzą w rachubę. Rozważam więc jakiś krok ekstremalny typu tapeta-worek z włókna szklanego, ale patrząc w sklepach na efekty malowania po takiej powierzchni daleki jestem od zachwytu. Może grubo kleju i flizelina załatwiłaby sprawę? Flizelina jak widzę w sieci do kupienia jest za 100 pln za 50 metrów bieżących...

Jakieś porady?

Z góry dzięki. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na ile flizelina na ścianę może zamaskować umiarkowane nierówności?

Nie za wiele. Malutkie, wielkości ziarenka piasku dziurki tak ale nie nierówności.

Do tego możesz zastosować tapetę z włókna szklanego. Taką wypukłą plecionkę. To już trochę zamaskuje. Po malowaniu będzie wyglądać jak gruba tkanina.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flizelina odpada. Niczego nie zamaskuje. Na dodatek wciągnie morze farby. Jeśli idzie o tapety z włókna szklanego to też powinny być układane na RÓWNEJ powierzchni. Mogą zamaskować rysy tynku trwale związanego ze ścianą. Niewielkie nierówności możesz ukryć (w zależności od splotu tapety) ale nie przesadnie duże! Jak położysz na bardzo nierównej powierzchni to efekt po malowaniu będzie opłakany.

Polecam malować farbami lateksowymi z połyskiem lub półmatem.

Matowe farby lubią "trzymać" kurz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pocieszacie mnie Panowie... Zaniemówiłem, bo zastanawiam się jak się do sprawy zabrać...

> Uściślę może o co mi chodzi z nierównościami - to może bardziej zmiany faktury ściany niż

> nierówności - przy przejściu jednego materiału w drugi uskok ok 1 mm.

Duzo masz tych ścian do naprawy? Gdybym był na Twoim miejscu, jeśli nie chciałbym gładzi a chropowaty tynk, to albo otynkowałbym całą ścianę np KNAUFEM MP75L, albo połozył tynk strukturalny, jakiś drobny baranek lub drobny kornik. Moi znajomi odnawiali stary dom i wszędzie położyli właśnie takiego kornika, powiem Ci że w połączeniu ze stylowymi kolorami i meblami całkiem, całkiem to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Duzo masz tych ścian do naprawy? Gdybym był na Twoim miejscu, jeśli nie chciałbym gładzi a

> chropowaty tynk, to albo otynkowałbym całą ścianę np KNAUFEM MP75L

Z tego co w specyfikacji widzę to minimalna grubość warstwy 8mm.

, albo połozył tynk

> strukturalny, jakiś drobny baranek lub drobny kornik. Moi znajomi odnawiali stary dom i

> wszędzie położyli właśnie takiego kornika, powiem Ci że w połączeniu ze stylowymi kolorami i

> meblami całkiem, całkiem to wygląda.

Żona się boi takich udziwnień. Tzn. podobają jej się, ale sądzi, że zbyt ekstremalne / ekstrawaganckie podejście do sprawy szybko się znudzi. Możliwe, że ma rację.

Na razie robię rozeznanie, roboty dopiero w lipcu/sierpniu. Możliwe, że zrobię jakąś próbę na 2 metrach kwadratowych i zobaczę jak to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co w specyfikacji widzę to minimalna grubość warstwy 8mm.

No niestety.

> , albo połozył tynk

> Żona się boi takich udziwnień. Tzn. podobają jej się, ale sądzi, że zbyt ekstremalne /

> ekstrawaganckie podejście do sprawy szybko się znudzi. Możliwe, że ma rację.

> Na razie robię rozeznanie, roboty dopiero w lipcu/sierpniu. Możliwe, że zrobię jakąś próbę na 2

> metrach kwadratowych i zobaczę jak to wychodzi.

Całkiem niepotrzebnie zona się boi. Mozna dać najdrobniejszy baranek 1mm, na to przyjdzie warstwa gęstej lateksowej farby i ściana będzie ładna, delikatnie chropowata. Przejdz się do marketów lub składów budowlanych i zobacz sobie wzorniki takich tynków wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niestety.

> Całkiem niepotrzebnie zona się boi. Mozna dać najdrobniejszy baranek 1mm, na to przyjdzie warstwa

> gęstej lateksowej farby i ściana będzie ładna, delikatnie chropowata. Przejdz się do marketów

> lub składów budowlanych i zobacz sobie wzorniki takich tynków

W weekend w takim razie zrobimy objazd marketów. Dzięki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.