Skocz do zawartości

Podłączenie klapy bagażnika


gonziak

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że piękna wiosna za oknem zabrałem się do grzebania zlosnik.gif Z przed zimy został do dokończenia montaż alarmu w moim wozidle.

Model: RTX RANGER

Zapożyczony schemat:

f8bf8c0a89b0685b.th.jpg

Męczę się niemiłosiernie z podłączeniem siłownika tylnej klapy pod centralkę. Na kablu ze sterownika pokazuje 0,61 V. W instrukcji napisane że to sygnał niskoprądowy 200mA i że trzeba przez przekaźnik podłączyć do siłownika.

W sklepie mówią że 0,61V nie ruszy cewki.

Moje pytanie...

centralka zwalona ?

jest coś o czym nie wiem ?

jak to połączyć żeby działało ?

Będę wdzięczny za wszelką konstruktywną pomoc 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sterownika pokazuje 0,61 V.

> Moje pytanie...

> centralka zwalona ?

albo duża bezwładność miernika ok.gif

mnie to się tak jakoś widzi ok.gif

286867188-f8bf8c0a89b0685b.jpg

styki 30, 87 i 87a są to styki sterowane natomiast 86 i 85 tymi stykami sterujesz, czyli sygnał z alarmu podajesz na nie. Natomiast jeden z przewodów siłownia przecinasz i dajesz na 87 i 30. W ten sposób alarm będzie załączał na ułamek sekundy siłownik. Kwestia później podmiany kabli + i - w siłowniku tak żeby chował się.

post-29284-14352520139619_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Męczę się niemiłosiernie z podłączeniem siłownika tylnej klapy pod centralkę. Na kablu ze

> sterownika pokazuje 0,61 V. W instrukcji napisane że to sygnał niskoprądowy 200mA i że trzeba

> przez przekaźnik podłączyć do siłownika.

> W sklepie mówią że 0,61V nie ruszy cewki.

A nie pojawia się tam sygnał masy, bo tak by wychodziło.

Czyli zasilasz cewkę przekaźnika jednym końcem z +12 V (z instalacji auta) a drugi koniec dajesz do centralki. W momencie wysłania sygnału otwarcia bagażnika przekaźnik powinien zadziałać.

> Moje pytanie...

> centralka zwalona ?

> jest coś o czym nie wiem ?

> jak to połączyć żeby działało ?

> Będę wdzięczny za wszelką konstruktywną pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.