Skocz do zawartości

Jak zamontować instalację IIgen w astra F 1.6 16V ?


cieyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zamontować instalacje LPG do Astry F z silnikiem 1.6 16 V X16XEL i będzie to instalacja 2gen. (wiec proszę to uszanować i nie katować mnie sekwencją).

Pytania dwa:

- jaki mikser do niego - proszę o przykłady

- gdzie go zamontować

Będę wdzięczny za fachowe porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Chciałbym zamontować instalacje LPG do Astry F z silnikiem 1.6 16 V X16XEL i będzie to instalacja

> 2gen. (wiec proszę to uszanować i nie katować mnie sekwencją).

Spoko. Postrzela troche w dolot to zmienisz zdanie. biglaugh.gif Piszę to z perspektywy 10 lat na mikserze w x16xel

KIt do sekwencji można mieśc już za 9 stówek razem ze zbiornikiem.

> Pytania dwa:

> - jaki mikser do niego - proszę o przykłady

http://www.phjacus.pl/M20-mikser-Alfa-Ford-Opel-Renault-VW-Volvo-p182.html

tylko nie pamiętam czy średnica pasuje. Ale o taki typ chodzi.

> - gdzie go zamontować

mam nad przepustnicą. Z tym że w Astrze G x16xel ale chyba nie powinno być różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Chciałbym zamontować instalacje LPG do Astry F z silnikiem 1.6 16 V X16XEL i będzie to instalacja

> 2gen. (wiec proszę to uszanować i nie katować mnie sekwencją).

> Pytania dwa:

> - jaki mikser do niego - proszę o przykłady

> - gdzie go zamontować

również popieram montaz 2 gen.- ma duzo wiecej zalet od sekwencji i jest prosta w serwisie= szczegoonie jak robisz krótkie odcinki w miescie

nic nie strzela jak masz wszystko dobrze ustawione a podzespoły są sprawne.

ja bym brał bingo s -znany, prosty, łatwy interfejs, mozna samemu w domu ustawic

staga 50 , 100 -tez znany, interfejs moim zdaniem trudniejszy od bingo - ale to pewnie dlatego ze sie przyzwyczaiłem do bingo.

reduktor polecam lovtec/lovato rge 90 / 92 popularny, tani, dobry i łątwo o zestaw naprawczy za 45zł.

motujesz tuz przed przepustnicą, jak najkrótszym wężem od reduktora. strzelam ze 37 lub 42mm - ale nie dam sobie ręki uciąć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób montażu elektroniki i jej wybór nie stanowi problemu.

Chodzi mi o pokazanie palcem jaki mam kupić mikser i w które miejsce go włożyć:

- pomiędzy przepustnicę a przewód dolotowy czy

- za przepustnicą ale przed kolektorem ssącym

Pamiętajmy o tym, że kolektory ssące i przepustnice różnią się w astrach F i H.

Potrzebuję po prostu konkretnego przykładu od kogoś kto zakładał i jest w stanie mi to pokazać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No konkretnie, to najlepszy będzie ten mikser .

On + wcześniej wypowiedziane zalety II gen. w stosunku do sekwencji i nic lepszego nie znajdziesz.

Mam go teraz w astrze c16se - super sprawa w stosunku do zwężki - naprawdę polecam.

OT taka ciekawoska:

przed zainstalowaniem na palniku już mi stale strzelał w dolot (miałem wówczas już ok. 60kkm na świecach zrobione) - praktycznie zeby ruszyć to prawie 2tys. obr bo inaczej strzelał.

po zainstalowaniu tego bajerka od 6tys km (tyle już z nim przejechałem) ani razu jeszcze nie strzelił - wiele razy nawet specjalnie próbowałem go do tego zmusić, ale NIC - poprostu nie da się zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.