Skocz do zawartości

[CC] Brak napięcia w wiązce przy pompie paliwa


kisielkartuzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku dni mam problem z odpalaniem Corsy, a dokładnie jak później okazało - w wiązce która wpina się do pompy paliwa brak prądu. Powoduje to, że auto nie odpala na benzynie, muszę je odpalać bezpośrednio na gazie ze wciśniętym guzikiem LPG. Co najlepsze to od czasu do czasu pompa reaguje i auto odpala na benzynie, ale dzieje się od czasu do czasu.

Radziłem się już firmy ELPIGAZ, czy to może problem po stronie jakiegoś sterownika od gazu, ale oni twierdzą, że to nie wina gazu, wskazując na przekaźnik, ew. problem z elektryką samochodu.

Bezpieczniki zostały wszystkie sprawdzone, wszystkie ok. Na kompie nic wyszło, poza błędem Sondy Lambda, ale wątpię, że ma to coś wspólnego. Pompa pracuje na ogół normalnie, starałem się zawsze 1/4 mieć zalane, tak aby jej nie zatrzeć.

Czy ktoś z Was miał coś podobnego? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> od kilku dni mam problem z odpalaniem Corsy, a dokładnie jak później okazało - w wiązce która wpina

> się do pompy paliwa brak prądu. Powoduje to, że auto nie odpala na benzynie, muszę je odpalać

> bezpośrednio na gazie ze wciśniętym guzikiem LPG. Co najlepsze to od czasu do czasu pompa

> reaguje i auto odpala na benzynie, ale dzieje się od czasu do czasu.

> Radziłem się już firmy ELPIGAZ, czy to może problem po stronie jakiegoś sterownika od gazu, ale oni

> twierdzą, że to nie wina gazu, wskazując na przekaźnik, ew. problem z elektryką samochodu.

> Bezpieczniki zostały wszystkie sprawdzone, wszystkie ok. Na kompie nic wyszło, poza błędem Sondy

> Lambda, ale wątpię, że ma to coś wspólnego. Pompa pracuje na ogół normalnie, starałem się

> zawsze 1/4 mieć zalane, tak aby jej nie zatrzeć.

> Czy ktoś z Was miał coś podobnego? :/

Srawdź przekaźnik pompy, najlepiej na krótko połącz styki robocze i wtedy powinna chodzić.

Napięcie na pompie występuje tylko przez chwilę po przekręceniu kluczyka, a potem dopiero po włączeniu rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, który to przekaźnik frown.gif

Szukałem na necie jakiegoś schematu i nic...

> Srawdź przekaźnik pompy, najlepiej na krótko połącz styki robocze i wtedy powinna chodzić.

> Napięcie na pompie występuje tylko przez chwilę po przekręceniu kluczyka, a potem dopiero po

> włączeniu rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, który to przekaźnik

> Szukałem na necie jakiegoś schematu i nic...

> > włączeniu rozrusznika.

Samochod z Polskiego Salonu i ma fabryczny (salonowy) alarm?

Jesli tak to sprawdz w lewym przednim slupku pod tapicerka na dole, tam przwaznie montuja centralke alarmu w nim przekaznik ktory odcina pompe paliwa, tam sie czasami upalaja styki mialem taki przypade wlasnie w Corsie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zupełnie innym aucie miałem taki przypadek, że mechanik po jakiejś drobnej czynności serwisowej nie dokręcił dobrze masy do silnika. Po jakimś czasie śrubka zaczęła się luzować przy spadku temperatury. To skutkowało brakiem masy na kompie i nie działaniem pompy paliwa m.in.

Przyczyn może być bardzo wiele. Dobry elektryk lub elektronik (niekoniecznie samochodowy) i schemat w dłoń...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.