Skocz do zawartości

Kilka problemów GP 1.3 16 V Multijet ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna jestem posiadaczem ( a właściwie dziewczyna) takiego wozidła jak w temacie.

Problem numer 1, jest pęknięte lusterko zewnętrzne od strony kierowcy. Ma ktoś jakiś namiar żeby kupić właściwe ? Sferyczne, asferyczne, co to jest??

Problem numer 2: wywalał ktoś EGR z tego silnika? Gadałem już z Cinkiem odnośnie usunięcia EGR programowo. Widziałem takie zaślepki częściowe, czy to ma prawo bytu ? Ma ktoś doświadczenie z wywaleniem EGR?

Problem 3 : Auto na niskich obrotach szarpie podczas przyspieszania. Dodatkowo obojętnie czy zimny czy ciepły słychać taki dziwny stukot podczas przyspieszania. Ma ktoś pojęcie co to?

To na razie tyle, poza tym fajna fura grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Odpowiem Ci na 2 pytanie. Miałem walnięty EGR w bravce 1,9 multijet (cewka). Kupiłem nowy i wsadziłem owe zaślepki z otworami dedykowane przez ASO. Jeżdżę już ponad rok i jest wszystko ok. Zbiera się jakby troszkę lepiej już od niskich obrotów. Nie wiem jak jest z zaślepionym egr całkowicie ale czytałem różne opinie na ten temat i w większości nie polecają zaślepiać całkowicie. Decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam od niedawna jestem posiadaczem ( a właściwie dziewczyna) takiego wozidła jak w temacie.

> Problem numer 1, jest pęknięte lusterko zewnętrzne od strony kierowcy. Ma ktoś jakiś namiar żeby

> kupić właściwe ? Sferyczne, asferyczne, co to jest??

allegro.pl

> Problem numer 2: wywalał ktoś EGR z tego silnika? Gadałem już z Cinkiem odnośnie usunięcia EGR

> programowo. Widziałem takie zaślepki częściowe, czy to ma prawo bytu ? Ma ktoś doświadczenie z

> wywaleniem EGR?

Tak, w każdym dieslu będę to robił ok.gif jeżeli egr padu to częściowe zaślepienie nic nie da ( shity z allegro ), jak zatkasz całkowicie bez softu to będzie git, tylko checkengine będzie wkurzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu nie polecają niby?

nasłuchał pewnie się bajek w ASO ok.gif

Gdzieś słyszałem jak ktoś zacytował Cinka: ""Spróbuj najeść się grochówki, pierdnij w woreczek i wdychaj" - tak działa EGR."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem 3 : Auto na niskich obrotach szarpie podczas przyspieszania. Dodatkowo obojętnie czy zimny

> czy ciepły słychać taki dziwny stukot podczas przyspieszania. Ma ktoś pojęcie co to?

> To na razie tyle, poza tym fajna fura

Dwumasa ? grinser006.gif

A EGR wypiernicz smile.gif do Cinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.