Skocz do zawartości

Nagły zanik mocy Punto I 75


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że sporo było już podobnych tematów, ale po ich przeczytaniu nic nie udało mi się wywnioskować.

Problem to nagły zamik mocy w czasie jazdy w Punto I 75 ELX. Dokładnie wygląda to tak, że normalnie odpala, jeździ bez najmniejszych problemów, czasami nawet kilkadziesiąt kilometrów i nagle totalny brak mocy. Obroty spadają do biegu jałowego, naciśniecie gazu powoduje ich wzrost (powolny) ale auto wogóle nie jest w stanie przyspieszyć czy nawet utrzymać prędkości. Kilka sekund i objaw zanika. Za parę minut znowu to samo...

Punciak nie ma gazu i ma bardzo niewielki przebieg, jak na swój wiek.

Wymienione do tej pory są:

- sonda lambda, świece, kable zapłonowe, cewki.

Podmieniane były (bez zmiany objawów):

- krokowiec, czujnik położenia przepustnicy, komputer.

Co ciekawe przy występowaniu objawów nigdy nie zapala się "marchewa".

Czy macie jakieś pomysły co można jeszcze sprawdzić?

Ew. gdzie w Poznaniu lub jest warsztat który ogarnie PI za pomocą Examinera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Problem polega na tym, że nie mam w Poznaniu, gdzie mieszkam od pewnego czasu, sprawdzonego warsztatu.

Może ktoś poleci? Wolał bym taki co zna się na starszych Fiatach i najlepiej ma Examinera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny objaw, tylko auto jest noPB i LPG; problem występuje na obu zasilaniach... przyczyny do tej pory szukam... :/ u mnie przy tych zanikach skacze wartość lambdy (mimo iż jest nowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kabelki CPW, możesz podmienić też sam czujnik i napisz czy coś się poprawiło w pracy silnika. Aby wykluczyć usterkę pompy możesz też sprawdzić ciśnienie na listwie wtryskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam identyczny objaw, tylko auto jest noPB i LPG; problem występuje na obu zasilaniach... przyczyny

> do tej pory szukam... :/ u mnie przy tych zanikach skacze wartość lambdy (mimo iż jest nowa)

hmm.gif

a to przeca wartość sondy l nie ma być stała, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to przeca wartość sondy l nie ma być stała, nie?

teoretycznie... ale... szukając przyczyny podpiąłem sondę z pominięciem komputera gazowego... i w każdym możliwym przypadku było to samo... świece, kable, krokowy, map-sensor zmienione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjechać podłączyć pod kompa , miałem podobne sytuacje i u mnie walnienta była pamięć w kompie ( ulotna ) tak mi powiedzieli w serwisie , wymienili mi kość pamięci i wszystko śmiga jak ta lala smile.gif

pozdrawiam Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.