Skocz do zawartości

[G] Nakładki progowe


NOWOPA

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się właśnie zastanawiam, nie chodzi mi o aspekt wizualny a o praktyczny ich zastosowania. Ponieważ posiadam dwójkę dzieci na etapie klasy 2-3 szkołu podstawowej to zauważyłem po ostatnich porządkach w samochodzie że lakier na progach przy ich dynamicznym wysiadaniu jest mocno porysowany....

I stąd pytanie czy ktoś już przerabiał już temat i podzieli się swoimi spostrzeżeniami?

W ofercie są nakładki aluminiowe/ze stali nierdzewnej ewentualnie folie - co polecacie? Zapewne jak bym się już zdecydował to raczej na komlet czyli przód/tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem jakies 3-4 lata temu zwykłe listwy progowe , cięte z metra, bodajże w norauto

trzymają się doskonale, nic nie odłazi, możesz dobrac dowolną długość wg potrzeb.

Zdjęcie kijowe bo na szybko szukane ale popłudniu mogę zrobic dokładne:

DSC_3293_zps701fc8f0.jpg

oooo, znalazłem

to jest coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupiłem jakies 3-4 lata temu zwykłe listwy progowe , cięte z metra, bodajże w norauto

> trzymają się doskonale, nic nie odłazi, możesz dobrac dowolną długość wg potrzeb.

> Zdjęcie kijowe bo na szybko szukane ale popłudniu mogę zrobic dokładne:

> oooo, znalazłem

> to jest coś takiego

Tego nie brałem pod uwagę ok.gif

Rozumiem że nie ocierają o drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> absolutnie nic z tych rzeczy

> zresztą...to nie jest takie grube; z pewnością ciensze od listew aluminiowych

To jeżeli to możliwe poprosiłbym o prawdziwe foto już zamontowanych nakładek 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to wyzej tez bylo prawdziwe ale wykadrowane z innego zdjecia

> teraz masz specially for you:

> widać jak mi Młody Nieletni systematycznie obkopuje próg

ok, dzięki

Na zdjęciu widac że zaklejone są także odpływy - czy nie zbiera się tam jakaś woda? W poście poniżej u kolegi analyzer64 widac trochę inne nakładki i te nie zakrywają tych odpływów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie takie siedzą:

> Uploaded with ImageShack.us

> Mam nadzieję, że coś widać, bo djęcie robiłem zaraz po kupnie auta jakby co to mogę zrobić jutro

> drugie zdjęcie.

Faktycznie mało widac, z jakiego są materiału? Podoba mi się że są zaokrąglone i zakrywają praktycznie częśc metalową progu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok, dzięki

> Na zdjęciu widac że zaklejone są także odpływy - czy nie zbiera się tam jakaś woda? W poście

> poniżej u kolegi analyzer64 widac trochę inne nakładki i te nie zakrywają tych odpływów....

nie zbiera się - nawet ostatnio podnosiłem uszczelkę zeby tam zajrzeć

celowo szukałem takich zeby zakrywało miejsca łączeń blachy progu - gliwickie astry są tak inteligentnie wykonane że w miejscu łączenia uszczelka drzwiowa systematycznie przeciera krawędz i pojawia się tam rdza - tak jak tu:

jakiś tekst

przykryłem zatem miejsce łączenia kawałkami maty szklanej, na to nakleiłem nakładki - i jest świety spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zbiera się - nawet ostatnio podnosiłem uszczelkę zeby tam zajrzeć

> celowo szukałem takich zeby zakrywało miejsca łączeń blachy progu - gliwickie astry są tak

> inteligentnie wykonane że w miejscu łączenia uszczelka drzwiowa systematycznie przeciera

> krawędz i pojawia się tam rdza - tak jak tu:

> jakiś tekst

> przykryłem zatem miejsce łączenia kawałkami maty szklanej, na to nakleiłem nakładki - i jest świety

> spokój

Teraz wszystko jasne ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.