Skocz do zawartości

głośno stukające klapy przy nawiewie


kolos7

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie chłodnicy klimatyzacji, nabiciu czynnika z olejem i odgrzybieniu ozonem klima działa idealnie lecz - głośno stukają klapy przy wentylatorze nawiewów. Stukanie występuje nawet /około 5 sekund/ po otwarciu pilotem drzwi nawet ich nie odmykając fizycznie, podczas jazdy też sie zdarza, że nagle zaczyna stukać tak na 5 sekund po czym ustaje i jest ok. Zdarza się też, że zaczynaja stukać po włączeniu obiegu wewnetrznego / też tak przez kilka sekund/. Odkręciłem schowek pasażera i tam na tej bańce z wentylatorem jest jakiś sterownik i to on właśnie tak stuka. Dał ciała, wymienić, czy jakieś inne rady ? Z góry dziękuje za posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stuka czy terkocze?

Raczej obstawiam silniczek napędu klapy obiegu wewnętrznego. To częsta usterka polegająca na wyłamaniu lub wyrobieniu się zębatki napędzającej dźwignie. U mnie wyłamały się 4 ząbki i terkotał w skrajnym położeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stuka czy terkocze?

> Raczej obstawiam silniczek napędu klapy obiegu wewnętrznego. To częsta usterka polegająca na

> wyłamaniu lub wyrobieniu się zębatki napędzającej dźwignie. U mnie wyłamały się 4 ząbki i

> terkotał w skrajnym położeniu.

Trudno określić co jest terkotem a stukaniem. Napewno u mnie jest to idealnie w równych odstepach stukot trwajacy około 5 sekund. Może faktycznie to ślizganie zębatki lub jakby tak silnik nie mógł sie zdecydować jak ustawic klapę. Ile taki silnik kosztuje i czy sam go wymienię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trudno określić co jest terkotem a stukaniem. Napewno u mnie jest to idealnie w równych odstepach

> stukot trwajacy około 5 sekund. Może faktycznie to ślizganie zębatki lub jakby tak silnik nie

> mógł sie zdecydować jak ustawic klapę.

przy uruchomionym nawiewie naciśnij przycisk obiegu wewnętrznego i zobacz co się dzieje - obstawiam że będzie stukało/terkotało.

>Ile taki silnik kosztuje i czy sam go wymienię ?

Silnik kilka stówek, wymiana banalna. Ja stwierdziłem, że tyle kasy za silniczek to za dużo i zreanimowałem stary. obudowa bardzo łatwo się zdejmuje. U mnie wyłamane były 4 ząbki. Odłamaną cześć przykleiłem a kółko zębate przekręciłem o 180' tak aby było w miejscu klejenia mniej obciążone. Działa już rok ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.