Skocz do zawartości

Problem z tłumikami


artur-wiater

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że w moim aucie padły dwa tłumiki środkowe (układ wydechowy ma katalizator, dwa środkowe tłumiki z których pierwszy był większy oraz końcowy) pojechałem do warsztatu od tłumików gdzie zapromponowano mi wymiane dwóch środkowych na uniwersalne Asmety przelotowe - średnica rury była zgodna w oryginałem puszki okrągłe i mniejsze niź w oryginale, w którym puszki były rówież kwadratowe. Oryginalne tłumiki kosztują majątek. Pan wspawał, zapłaciłem i efekt dziwiekowy był taki, że przy gwałtownym wciśnięciu gazu z niskich obrotów mamy dźwiek rodem z dużego fiata. Pojechałem z reklamacją panowie wycieli tłumiki i dodali dorobione opóźniecze spalin - takie wypustki, które faktycznie są w orginalnych tłumikach na środku. Jest niewielka poprawa ale nadal jest źle.

Może ktoś doradzi co z tym zrobić? jak dobrać dobre tłumiki?

Swoją drogą to nie dziwne, że przelotowe tłumiki mają, aż takie znaczenie akustyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako, że w moim aucie padły dwa tłumiki środkowe (układ wydechowy ma katalizator, dwa środkowe

> tłumiki z których pierwszy był większy oraz końcowy) pojechałem do warsztatu od tłumików gdzie

> zapromponowano mi wymiane dwóch środkowych na uniwersalne Asmety przelotowe - średnica rury

> była zgodna w oryginałem puszki okrągłe i mniejsze niź w oryginale, w którym puszki były

> rówież kwadratowe. Oryginalne tłumiki kosztują majątek. Pan wspawał, zapłaciłem i efekt

> dziwiekowy był taki, że przy gwałtownym wciśnięciu gazu z niskich obrotów mamy dźwiek rodem z

> dużego fiata. Pojechałem z reklamacją panowie wycieli tłumiki i dodali dorobione opóźniecze

> spalin - takie wypustki, które faktycznie są w orginalnych tłumikach na środku. Jest niewielka

> poprawa ale nadal jest źle.

> Może ktoś doradzi co z tym zrobić? jak dobrać dobre tłumiki?

> Swoją drogą to nie dziwne, że przelotowe tłumiki mają, aż takie znaczenie akustyczne

mniejsze tlumiki, za mala pojemnosc ukladu i tak bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...

> Może ktoś doradzi co z tym zrobić? jak dobrać dobre tłumiki?

> Swoją drogą to nie dziwne, że przelotowe tłumiki mają, aż takie znaczenie akustyczne

Tak to jest gdy wkładamy coś nieoryginalnego. Efekt końcowy jest swego rodzaju loterią. Gdybyś jeszcze włożył puszki o podobnej pojemności, a dałeś mniejsze. No i czy jesteś pewien 100%, że Twoje oryginalne tłumiki były przelotowe? Zresztą mniejsza z tym. Jeśli nie masz kaski na oryginały to musisz próbować dalej, albo polubić nowy dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.