Skocz do zawartości

polisa nnw?


00Tom00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie odnośnie polisy NNW, ponieważ nasuwają mi się wątpliwości - czy ona jest rzeczywiście potrzebna?

Hipotetyczna sytuacja - przewożę pasażerów (nie z rodziny jeśli to ma znaczenie), którzy z podczas wypadku z mojej winy (odpukać) doznają trwałego uszczerbku na zdrowiu, przez co kwalifikują się do renty. Podczas braku NNW - jestem obciążony w takiej sytuacji jakimiś dodatkowymi kosztami? Renty, odszkodowania etc?

Czy po prostu tutaj wszytko zostaje pobrane z mojej polisy OC i jeśli chodzi o kwestie finansowe to nie mam się co martwić?

Jeśli jest tak jak wyżej, to wnioskuje że NWW jest tylko dodatkiem, z którego niezależnie od OC można uzyskać jakieś dodatkowe odszkodowanie, ale oprócz tego przed niczym nas nie chroni?

Pytam w związku z dyskusją, której byłem świadkiem - większość osób chyba jednak nie wykupuje tego ubezpieczenia, ja natomiast wykupuję cały czas razem w pakiecie nie wiedząc tak na prawdę dokładnie po co... z przyzwyczajenia (aż wstyd się przyznać)... dlatego postanowiłem zadać pytanie, aby wyjaśnić moje wątpliwości.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli jest tak jak wyżej, to wnioskuje że NWW jest tylko dodatkiem, z którego niezależnie od OC

> można uzyskać jakieś dodatkowe odszkodowanie, ale oprócz tego przed niczym nas nie chroni?

Dokładnie tak jest. W ubezpieczeniu NNW masz sumę ubezpieczenia i od niej liczy się świadczenie jako % uszczerbku na zdrowiu. Wszelkie zadośćuczynienia, pokrycia kosztów leczenia, renty itd itp pokrywa się co do zasady z OC sprawcy.

Ubezpieczenie NNW ma natomiast jedną zaletę: w jego przypadku nikt nie wnika kto ponosi winę za zdarzenie, więc w wielu przypadkach można pieniądze otrzymać szybciej (lub w skrajnym przypadku w ogóle cokolwiek otrzymać - np jeśli spowodujesz wypadek i sam w nim ucierpisz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.