Skocz do zawartości

Problem z kuchenka gazową


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od dłuższego czasu problem z płytą gazową Zanussi. Nie działa mi jeden palnik - zabezpieczenie przeciw wypływowe gazu. Jak trzymam kurek wciśnięty to gaz się pali jak puszczę to momentalnie gaśnie. Wymieniłem termoparę ale guzik pomogło buu.gif. Co jeszcze mogę zrobić, podregulować ? Termopara podmieniona na oryginalną nówkę taką jak szły na pierwszy montaż.

Płyta Zanussi ZGL646ICX taka jak na zdjęciu

zanussi-zgl-646-icx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam od dłuższego czasu problem z płytą gazową Zanussi. Nie działa mi jeden palnik - zabezpieczenie

> przeciw wypływowe gazu. Jak trzymam kurek wciśnięty to gaz się pali jak puszczę to momentalnie

> gaśnie. Wymieniłem termoparę ale guzik pomogło . Co jeszcze mogę zrobić, podregulować ?

> Termopara podmieniona na oryginalną nówkę taką jak szły na pierwszy montaż.

> Płyta Zanussi ZGL646ICX taka jak na zdjęciu

to dalej elektromagnes w zaworze, termopare miałeś wkręcaną w zawór czy wciskaną na konektorek? bo wkręcane chyba jeszcze mam. zdazylo mi sie ze 3 razy ze potrzebny był nowy zawor ale to ostatecznosc.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to dalej elektromagnes w zaworze, termopare miałeś wkręcaną w zawór czy wciskaną na konektorek? bo

> wkręcane chyba jeszcze mam. zdazylo mi sie ze 3 razy ze potrzebny był nowy zawor ale to

> ostatecznosc.

> Pozdro

termopara wciskana, weszła do końca. Ten zawór ma jakieś regulacje ? Najgorsze że dostanie się do wnętrza płyty wymaga wyprucia całości z mebli i rozkręcenia na części sick.gif

ile taki zawór może kosztować i jak go zidentyfikować w celu zakupu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> termopara wciskana, weszła do końca. Ten zawór ma jakieś regulacje ? Najgorsze że dostanie się do

> wnętrza płyty wymaga wyprucia całości z mebli i rozkręcenia na części

> ile taki zawór może kosztować i jak go zidentyfikować w celu zakupu ?

hmm elektromagnesów na wciskane termopary nie mam aktualnie i nie wiem czy bede jeszcze miał, co do zaworu powiem ci ze do zanussi sprowadzalem za 160 zł zawór, ale zeby go zidentyfikowac to potrzebne są dane z tabliczki znamionowej, model płyty Cod wyrobu i numer S/N i mając to mozna sprawdzic. z zrób tak ze podmien zawory z innego i zobacz czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm elektromagnesów na wciskane termopary nie mam aktualnie i nie wiem czy bede jeszcze miał, co

> do zaworu powiem ci ze do zanussi sprowadzalem za 160 zł zawór, ale zeby go zidentyfikowac to

> potrzebne są dane z tabliczki znamionowej, model płyty Cod wyrobu i numer S/N i mając to mozna

> sprawdzic. z zrób tak ze podmien zawory z innego i zobacz czy działa.

Dostałem info ze sklepów z tego typu rzeczami, że zawór kosztuje 200 pln sciana.gifpanic.gif. Wspominasz o jakimś elektrozaworze, to jest jakiś kolejny element tworzący całość ? Już umoczyłem 50 za termoparę, dojdzie 200 za zawór a na końcu okaże się, że jeszcze jakiś elektrozawór i w sumie wyjdzie połowę wartości nowej płyty gazowej rotfl.gif

Płyta to ZANUSSI ZGL 646ICX nr 949731061

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.