Skocz do zawartości

[G] Wkład lusterka


Pietro_M

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej Astrze poprzedni właściciel wymieniał prawe lusterko na zamiennik (wnioskuję po spasowaniu części obudowy).

Teraz rozpadły się mocowania wkładu do cięgien silniczka. Nie chcę narazić się ponownie na taką awarię, dlatego chciałem zapytać,

czy możecie polecić jakiegoś producenta (poza OEM) albo sprzedawcę na Allegro u którego kupowaliście taki wkład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy możecie polecić jakiegoś producenta (poza OEM) albo sprzedawcę na Allegro u którego

> kupowaliście taki wkład?

Kupowałem, na Allegro, u losowo wybranego sprzedawcy (uwzględniając dogodną cenę).

Jakość podobna u wszystkich.

Problem ze spasowaniem elementów mocowania do silniczka (zatrzaski kulowe) - strasznie ciężko je wpiąć.

Należy użyć dużej siły nacisku na szkło aby wskoczyły "zatrzaski" te do silniczka - bo centralny przegub wskakuje bez problemu.

Ponieważ przerabiałem manualne na elektryczne i wymieniałem dwa wkłady "podgrzewane", niestety dwie szt. pękły mi pod palcami w trakcie wpinania. angryfire.gif

A ponieważ śledziłem podobny temat na innych forach - nie byłem odosobniony z problemem wymiany wkładów lusterek do AG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim razie mógłbyś udzielić jakichś wskazówek, żebym nie połamał swojego wkładu?

Nagrzej wkład, najlepiej połóż na słońcu albo do ciepłej wody (tylko nie do wrzątku, żeby nie pękł). Możesz posmarować zatrzaski jakimś smarem żeby ułatwić wskoczenie tej kuleczki.

Ustaw regulacją tak aby sworzeń był maksymalnie wysunięty i dociskaj wkład w miejscu zatrzasku z wyczuciem. Wchodzi naprawdę ciężko ale da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ustaw regulacją tak aby sworzeń był maksymalnie wysunięty i dociskaj wkład w miejscu zatrzasku z

> wyczuciem. Wchodzi naprawdę ciężko ale da się zrobić.

Próbowałem wciskać na wysuniętych sworzniach, problem w tym, że one się cofają pod wpływem nacisku.

Fakt, że na cieple jest lepiej. Ja na szkle kładłem kawałek grubej gumy aby zwiększyć powierzchnię nacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Próbowałem wciskać na wysuniętych sworzniach, problem w tym, że one się cofają pod wpływem nacisku.

> Fakt, że na cieple jest lepiej. Ja na szkle kładłem kawałek grubej gumy aby zwiększyć powierzchnię

> nacisku.

Ktoś kiedyś pisał że można sworznie chwycić jakimiś cienkimi i długimi szczypcami i przytrzymać przy wkładaniu. Mi się udało bez tego choć też się chowały podczas wciskania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.