Skocz do zawartości

Kontrolka airbagu


balus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Pacjent Corsa B 1999r, u mnie od miesiąca.

Wymieniając spalone żarówki w zegarach zauważyłem brak żarówki kontrolki airbagu. Po uzupełnieniu brakującej żarówki kontrolka świeci na stałe. Czy można sprawdzić która poduszka generuje błąd?

Poduszka w kierownicy jest (kierownica tak wytarta że widać materiał poduszki shocked.gif zamierzam wymienić), w siedzeniach też chyba są (siedzenia całe, napinacze pasów nie wystrzelone), poduszka pasażera wygląda że jest. Kupując ją widziałem że błotnik przedni prawy był wymieniany, lampa też, reszta w porządku (podłużnice, przednia belka). Czy lekka stłuczka po prawej stronie mogła doprowadzić do wystrzału poduszki przedniej? Jeśli tak czy po jej wymianie trzeba coś w ECU logować? Aha i gdzie znajduje się sensor przednich poduszek?

P.S. Chciałbym kupić interfejs do diagnostyki. Jaki polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy można sprawdzić która poduszka generuje błąd?

podpiąć auto pod kompa

> Czy lekka stłuczka po prawej stronie mogła doprowadzić do wystrzału poduszki przedniej?

mogła

> P.S. Chciałbym kupić interfejs do diagnostyki. Jaki polecacie?

tech, op-com, opel scanner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dobrze poszukasz to sam znajdziesz

> 1

> 2

> 3

Podchodzę do tematu jak dziewica (chciałbym i się boję oink.gifcool.gif) czyli tak: Corsa żony ma OBD2 a mój Astrolot ALDL. I tu mam pytania:

1. Czy jak dokupię przejściówkę OBD2>ALDL będę w stanie zdiagnozować swoją Astrę? Mam OpelTechII, ale w ustawieniach program prosi mnie o wybranie portu : COM1,2,3,4. Czy chodzi o porty RS232 czy USB? Stawiam na pierwsze, a kompa z RS232 mam tylko bateria do d....y frown.gif. Drugi lapek tylko USB.

2.Drugi problem. Podałeś mi linki do interfejsów, ale na razie cena mnie nie zachwyca frown.gif (wiesz jak to jest, nowe auto i trzeba je przygotować w/g własnego widzimisię i muszę się z kaską szczypać frown.gif). Znalazłem coś takiego . Co o tym sądzisz?

3. Jeśli oprogramowanie nie działałoby z WIN7 HP 64bit to czy poszłoby pod XP na Virtualboxie?

4. Ew. soft na priv? skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzimisię i muszę się z kaską szczypać ). Znalazłem coś takiego . Co o tym sądzisz?

> 3. Jeśli oprogramowanie nie działałoby z WIN7 HP 64bit to czy poszłoby pod XP na Virtualboxie?

> 4. Ew. soft na priv?

Mam cos takiego teraz ze soba w UK, przez przypadek wrzucilem do bagaznika grinser006.gif

Cala siatke VW/Skoda/Audi/Seat zrobi do modeli z CAN, wiec jakie do roku 2004/5.

Opla tym kiedys mi sie udalo jak slepej kurze jajko polaczyc, ale nie pamietam co - na 100% zadnego silnika.

Byc moze poduszke sprawdzisz.

Chcesz wydawac kase kup sobie Op-coma, bo tego przez W7 ani zadnego virtualboxa nie polaczysz - o tym zapomnij, tylko WinXP.

Ale gdybys jednak zdecydowal sie kupic gdzies tu na tym kaciku jest link do AB-coma, ktorego troche z polszczylem.

Jest to namiastka Op-coma, mozna nim skasowac bledy, czasami podejrzec wartosci mierzone - z tym ze ostrzegam, nie licz ze to zastapi Opcoma czy AutoScanera w Oplu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcesz wydawac kase kup sobie Op-coma, bo tego przez W7 ani zadnego virtualboxa nie polaczysz - o tym zapomnij, tylko WinXP.

Nie masz racji. Op-com lata bez problemów na Viście i na W7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

> No i kupiłem ten.

Jako że CB ma gniazdo 16pin a AF 10pin, chciałbym wykorzystać powyższy interfejs do diagnostyki AF. Czy jak to zakupię i podłączę to nie będzie żadnego zgrzytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat. Opcom wyświetlił komunikat: za wysoka rezystancja obwodu napinacza pasów kierowcy. Gdzie tkwi błąd? Jestem przy samochodzie i chcę usterkę usunąć. Pomóżcie. Chodzi o Corsę B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczyło rozłączyć i połączyć z powrotem rzeczoną wtyczkę i wszystko gra. Dzięki.

Za jakiś czas błąd znowu wyskoczy. Jeżeli nie zamierzasz wyjmować foteli, zrób jak polecał 51Cent.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wywalić wtyczkę i zlutować na stałe.

Które przewody zlutować? (tak na przyszłość cool.gif)

>Za jakiś czas błąd znowu wyskoczy.<

Pożyjemy, zobaczymy cool.gif. Btw. chciałem zdjąć pokrętło dmuchawy ale chyba jakiś screwy.gif skleił go na stałe z ośką. Żeby wymienić włącznik dmuchawy chyba będę musiał metodą b. inwazyjną zdjąć te pokrętło, no chyba że macie inny sposób. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.