Skocz do zawartości

Poci sie oslona przegubu lewej polosi od strony skrzyni


badyl1982

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, widoczne jest zapocenie na osłonie. Mechanik, który naprawia dużo francuzów bardzo mocno daje mi do zrozumienia, ze wymiana tej osłony to będą pieniądze wyrzucone w błoto. Podobno po kilku kkm każda osłona zaczyna się pocić ponownie. Co Wy na to? Czy to prawda?

Pacjent Laguna II 1.8 16V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie, widoczne jest zapocenie na osłonie. Mechanik, który naprawia dużo francuzów bardzo

> mocno daje mi do zrozumienia, ze wymiana tej osłony to będą pieniądze wyrzucone w błoto.

> Podobno po kilku kkm każda osłona zaczyna się pocić ponownie. Co Wy na to? Czy to prawda?

> Pacjent Laguna II 1.8 16V

Jak osłona może się pocić ??? Zmień mechanika smile.gif

Osłona albo trzyma smar w środku - jest cała

albo nie trzyma smaru w środku bo ma jakieś pęknięcie.

jeśli się coś poci to jest to wina zimmeringu w skrzyni na tej półosi.

jak już będziesz go wymieniał to wówczas trzeba wyoglądać na wszystkie strony i osłonę przegubu, i jeśli faktycznie na niej znajdziesz dziurkę to od razu trzeba wymienić.

W żadnym samochodzie nie "pociła mi się" osłona przegubu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak osłona może się pocić ??? Zmień mechanika

> Osłona albo trzyma smar w środku - jest cała

> albo nie trzyma smaru w środku bo ma jakieś pęknięcie.

> jeśli się coś poci to jest to wina zimmeringu w skrzyni na tej półosi.

> jak już będziesz go wymieniał to wówczas trzeba wyoglądać na wszystkie strony i osłonę przegubu, i

> jeśli faktycznie na niej znajdziesz dziurkę to od razu trzeba wymienić.

> W żadnym samochodzie nie "pociła mi się" osłona przegubu

To gratuluję nie spoconych samochodów. zlosnik.gif Ja natomiast rozumiem autora wątku, bo u mnie osłona przegubu wewnętrznego lewej półosi "poci się" tak samo. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że tak naprawdę winny jest uszczelniacz półosi i przepuszcza on olej ze skrzyni, który sobie tam wyłazi na osłonę przegubu dając zjawisko "pocenia". Jednak póki nie zacznie kapać, to nie mam zamiaru tego ruszać. Póki osłona jest tylko "spocona" wink.gif, a jest już z rok albo lepiej, to nie będę tam dłubał. I tak jak kolega, też spotkałem się ze zdaniem mechanika, że póki nie leci, to nie ma co ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To gratuluję nie spoconych samochodów.

A dziękuję, dziękuję smile.gif

> Ja natomiast rozumiem autora wątku, bo u mnie osłona

> przegubu wewnętrznego lewej półosi "poci się" tak samo. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że tak

> naprawdę winny jest uszczelniacz półosi i przepuszcza on olej ze skrzyni, który sobie tam

> wyłazi na osłonę przegubu dając zjawisko "pocenia". Jednak póki nie zacznie kapać, to nie mam

> zamiaru tego ruszać. Póki osłona jest tylko "spocona" , a jest już z rok albo lepiej, to nie

> będę tam dłubał. I tak jak kolega, też spotkałem się ze zdaniem mechanika, że póki nie leci,

> to nie ma co ruszać.

Przecież nie mówię że ma to robić od razu, natomiast stwierdzenie mechanika że i tak się zacznie znowu pocić jest irytująco-rozbawiające smile.gif

Idąc dalej tym tropem, po co wymieniać olej, filtry, paski ? przecież też się to wszystko za chwilę zużyje ..... rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> Idąc dalej tym tropem, po co wymieniać olej, filtry, paski ? przecież też się to wszystko za chwilę

> zużyje .....

Oczywiście, ale tak daleko nie posuwałbym się w niewymienianiu. U mnie poci się również, co prawda nie to co u kolegi, ale pojawiło się po ok 1 kkm. Nic z tym nie robiłem i łożyska jakoś kręcą się. Nawet nie hałasują.

287074809-P1030089.JPG

post-23402-14352521159852_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak osłona może się pocić ??? Zmień mechanika

> Osłona albo trzyma smar w środku - jest cała

> albo nie trzyma smaru w środku bo ma jakieś pęknięcie.

> jeśli się coś poci to jest to wina zimmeringu w skrzyni na tej półosi.

> jak już będziesz go wymieniał to wówczas trzeba wyoglądać na wszystkie strony i osłonę przegubu, i

> jeśli faktycznie na niej znajdziesz dziurkę to od razu trzeba wymienić.

> W żadnym samochodzie nie "pociła mi się" osłona przegubu

Może niejasno się wyraziłem. Kolega colins trochę to sprostował, wyciek jest oczywiście na uszczelnieniu łożyska oslony lewej polosi od strony skrzyni biegów. I poci się olejem ze skrzyni biegów. Ty natomiast piszesz o przegubie zewnętrznym, w którym jest smar, a to dwie różne osłony (strony półosi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To gratuluję nie spoconych samochodów. Ja natomiast rozumiem autora wątku, bo u mnie osłona

> przegubu wewnętrznego lewej półosi "poci się" tak samo. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że tak

> naprawdę winny jest uszczelniacz półosi i przepuszcza on olej ze skrzyni, który sobie tam

> wyłazi na osłonę przegubu dając zjawisko "pocenia". Jednak póki nie zacznie kapać, to nie mam

> zamiaru tego ruszać. Póki osłona jest tylko "spocona" , a jest już z rok albo lepiej, to nie

> będę tam dłubał. I tak jak kolega, też spotkałem się ze zdaniem mechanika, że póki nie leci,

> to nie ma co ruszać.

No mechanik mówi, żebym odpuścił, ale ja uważam ze za bardzo się poci, bo po odkręceniu osłony pod silnikiem/skrzynia jest ona już upaprana tym olejem. Wniosek z tego taki, ze od czasu do czasu sobie kapie. A i dla spokoju sprawdziłem stan oleju, dolałem i weszło około 0,4 litra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może niejasno się wyraziłem. Kolega colins trochę to sprostował, wyciek jest oczywiście na

> uszczelnieniu łożyska oslony lewej polosi od strony skrzyni biegów. I poci się olejem ze

> skrzyni biegów. Ty natomiast piszesz o przegubie zewnętrznym, w którym jest smar, a to dwie

> różne osłony (strony półosi).

Taaaaaa, a widziałeś kiedykolwiek jak wygląda przegub wewnętrzny ? Wiesz co to są "kamienie" ?

Najwyraźniej nie smile.gif poczytaj smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, ale tak daleko nie posuwałbym się w niewymienianiu. U mnie poci się również, co prawda

> nie to co u kolegi, ale pojawiło się po ok 1 kkm. Nic z tym nie robiłem i łożyska jakoś kręcą

> się. Nawet nie hałasują.

smile.gif

Jeszcze nie, ale należy nasłuchiwać smile.gif

Bo się może w trasie "mocno zagrzać" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaaaaa, a widziałeś kiedykolwiek jak wygląda przegub wewnętrzny ? Wiesz co to są "kamienie" ?

> Najwyraźniej nie poczytaj

Tak widziałem i wiem co to są kamienie i gdzie się one znajdują. Ale co to ma do rzeczy?

Zostało wyjaśnione, ze chodzi o uszczelniacz, a nie o samą gumę osłony (manszety). Jeśli nie masz nic więcej do powiedzenia w temacie samego uszczelniacza to się nie odzywaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak widziałem i wiem co to są kamienie i gdzie się one znajdują. Ale co to ma do rzeczy?

> Zostało wyjaśnione, ze chodzi o uszczelniacz, a nie o samą gumę osłony (manszety). Jeśli nie masz

> nic więcej do powiedzenia w temacie samego uszczelniacza to się nie odzywaj.

To nie pisz głupot smile.gif

Skoro wiesz jak wygląda przegub to wiesz że tam też jest smar !

a ja nie mylę tych przegubów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie pisz głupot

> Skoro wiesz jak wygląda to wiesz że tam też jest smar

Widziałeś gdzie wchodzi lewa półoś w lagunie II 1.8 16V lub lewa półoś w lagunie I 1.6 16V lub lewa półoś renault 19 1.7 8V? Przegub wewnętrzny lewej półosi jest w tym przypadku smarowany olejem ze skrzyni biegów.

Koniec dyskusji.

Wracamy do sedna sprawy. Uszczelniacz jest obarczony wada konstrukcyjna lub jakąś inna wada powodującą szybkie powstawanie wycieków mniejszych lub większych czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powodującą szybkie powstawanie wycieków mniejszych lub większych czy nie?

Według mnie tak. Wymieniałem tez uszczelniacz i osłonę z 1,5 roku temu , a i tak ta guma jest ciemniejsza niz prawa (bardzo sucha) bezposrednio nie leci ale zawsze cos tam sie poci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.