Skocz do zawartości

Punto 2 1.2 8v problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Kolega zakupil Punto 2, ma kilka problemow:

Nierowna praca na jalowym, ewidentnie trzesie.Przepustnica wyczyszczona, nie ustapilo.

Mial tez ogjaw, ze po puszczeniu gazu nie opadaly obroty, ale to ustapilo po czyszczeniu.

Zostalo tylko to trzesienie..

FES i MES podlaczaja sie do kompa, ale z komunikatem o blednym ISO,

Ela zczytac bledy da sie.

Nic szczegolnego nie widac w FES.

Krokowiec? Moze ktorys z wtryskow juz nawala?

Nie znam historii auta, ale mialo jakas przygode na 100%.

Wydaje mi sie ze tez duzo spala, na wyswietlaczu pojawia sie 11l/h..

Do tego wyswietlacz miga, radio nei ma wiazki CAN, nei przechodzi procedury osiowania...

Ki czort?

rocznik 99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega zakupil Punto 2, ma kilka problemow:

> Nierowna praca na jalowym, ewidentnie trzesie...

> ... Moze ktorys z wtryskow juz nawala?

> Nie znam historii auta, ale mialo jakas przygode na 100%.

Znam przypadek, że ktoś wymieniał wtryski i wsadził inny. Jeżeli jest możliwość, to warto sprawdzić jakie mają oznaczenia i ile mają otworków ...

> ..Wydaje mi sie ze tez duzo spala, na wyswietlaczu pojawia sie 11l/h...

> rocznik 99.

Jeżeli rocznik 99, to przed liftem a jeżeli tak to na wyświetlaczu pokazuje km/l ...

Jeżeli tak, to wychodzi trochę ponad 9l/100km, a to w punto2 po mieście jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

> Znam przypadek, że ktoś wymieniał wtryski i wsadził inny. Jeżeli jest możliwość, to warto sprawdzić

> jakie mają oznaczenia i ile mają otworków ...

Bez demontazu sie nie obejdzie, wiec odpada..

> Jeżeli rocznik 99, to przed liftem a jeżeli tak to na wyświetlaczu pokazuje km/l ...

> Jeżeli tak, to wychodzi trochę ponad 9l/100km, a to w punto2 po mieście jest możliwe.

mozliwe jest..

Sprawdzalem fesz sonde lambda, cos tam na niej jest, ale nie wiadomo czy dobrze..

Jakie powinno byc napiecie na sondzie przy jalowym?

Moze za duzo paliwa daje czy cos..

Nie wiem jeszcze co z tym szarpaniem ja jalowym, moze kable, swiece..hgw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Nie wiem jeszcze co z tym szarpaniem ja jalowym, moze kable, swiece..hgw

Sprawdź wszystko - kable, świece, cewki ...

Niestety w punto2 lubiły padać komputery, co objawiało się brakiem iskry na 2 cylindrach - może właśnie się zaczyna - obym się mylił ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawna sonda daje napięcie w przedziale 0,2-0,8V, gdzie przy stabilnych obrotach powinno ona falować w tym przedziale.

Jak dasz w palnik powinno napięcie na chwilę się zatrzymać w dolnej skali (0,2V) przy przyśpieszaniu, 0,8V przy puszczeniu gazu i spadaniu obrotów do jałowego.

Na jałowym powinno falować w granicach 0,2V-0,8V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sonda chyba dziala prawidlowo, choc spalanie jest ok 15l/h..nie pamietam ile to wychodzilo:)

co do licznika, miga i nie da rady skasowac..caly czas mam blad na sieci CAN..

Gdzies ktos wycial radio, nie wiem gdzie, lub licznik jest uszkodzony..jest jakis blad 1601, nie przechodzi procedury osiowania, wywala sie na tablicy..

i mruga caly wyswietlacz, wiec chyba cos nie tak z nim.

Czy 8V mialy obrotomierz?

co do obrotow, dzis wyminilismy cala przepustnice, juz obroty ladnie spadaja, nie wieszaja sie, ale jednak jeszcze delikatnie trzesie na jalowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15km/l chyba chciałeś napisać ?

15l/h - to sporo, a takie zużycie, w ten sposób to raczej w maszynach rolniczych zlosnik.gif

8v miały obrotomierze w bogatszych wersjach ok.gif

Sprawdź instalacje elektryczną, czy nikt nie grzebał już przy liczniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 15km/l chyba chciałeś napisać ?

> 15l/h - to sporo, a takie zużycie, w ten sposób to raczej w maszynach rolniczych

No dlatego pytam, nie pamietam jak mialem punto, ale ja mialem 16V..

> 8v miały obrotomierze w bogatszych wersjach

Jaka to bogata wersja, elektryczne tylko szyby i zamek, lusterka nie, klimy brak..

Dziwne ze ma predkosciomierz...

> Sprawdź instalacje elektryczną, czy nikt nie grzebał już przy liczniku ?

Tego nie wiem, rozebralem i nie ma wiazki do radia..wogole, jest tylko zasilanie, can-a nie widze...

Takie mam bledy w zalaczniku

287094563-punto.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w punto2 1,2 8v sx z 2000r miałem wspomaganie,centralny zamek,elektryczne szyby,obrotek , komp

> pokładowy,atermiczne szyby,instalację radiową z 6 głośnikami , 14 calowe stalówki z oponami

> Pełen wypas jak na tamte czasy

Teraz z dobrobytu ludziskom się w d..... poprzewracało. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w punto2 1,2 8v sx z 2000r miałem wspomaganie,centralny zamek,elektryczne szyby,obrotek , komp

> pokładowy,atermiczne szyby,instalację radiową z 6 głośnikami , 14 calowe stalówki z oponami

> Pełen wypas jak na tamte czasy

to wypas jak i u mnie rotfl.gif klymy tylko brak beksa.gif

a jak sprawdzic czy szyby są atermiczne? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

U mnie szarpało jak kable dochodziły kresu swojego żywota. Bujałem na takim szarpaku jeszcze ok 10 tysięcy km i kabelek przepalił się na dobre. Proponuję wymienić świece i kable na nowe a później ew dalej szukać. Wyświetlacz miga jak zegary są przekładane lub jak przekroczy się bodajże 400 lub 500 tysięcy (już nie pamiętam ile konkretnie). Możliwe, że ktoś chciał nieudolnie skorygować wskazania licznika i coś nie wyszło. Radio może nie mieć CAN, sam dokładałem oryginalne o nie miałem CAN. Zresztą dorobić CAN to tylko 2 przewody od licznika do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.