Skocz do zawartości

jak sie tam dostac


Rekomendowane odpowiedzi

mam jakis czas problem ze zmienianiem biegów cos dziwnie mi lewarek zmiany biegów chodzi tzn. ma duże luzy w kazdym położeniu (z wybranym biegiem lub na biegu jałowym) poza tym wybieranie poszczegolnych biegow jest dosc nieprecyzyjne bo 1 i 2 musze wrzucac biorac dzwignie mocniej do siebie.

mysle ze cos szwankuje ten układ przelozen pod lewarkiem lub linki mi sie mocno zapiekly, aczkolwiek ciezko nie chodza. nic nie zdiagnozuje poki nie zobacze jak to wyglada, czasem jak WD-40 psiknalem od gory to troche ale na krotko pomagalo..

tu mam tez pyt jak dostac sie do tego calego ustrojstwa pod lewarkiem zmiany biegow, chyba od spodu.

zalaczam zdjecie z ePERa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pekl kiedys plastikowy uchwyt drazka zmiany biegow laczacy go z reszta ciegien. Nie pamietam juz czy bedzie on widoczny araz po zdjeciu oslony. Sprawdz - moze bedzie to to ok.gif Dokladnie chodzi o 18-tke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam jakis czas problem ze zmienianiem biegów cos dziwnie mi lewarek

> zmiany biegów chodzi tzn. ma duże luzy w kazdym położeniu (z

> wybranym biegiem lub na biegu jałowym) poza tym wybieranie

> poszczegolnych biegow jest dosc nieprecyzyjne bo 1 i 2 musze

> wrzucac biorac dzwignie mocniej do siebie.

> mysle ze cos szwankuje ten układ przelozen pod lewarkiem lub linki mi

> sie mocno zapiekly, aczkolwiek ciezko nie chodza. nic nie

> zdiagnozuje poki nie zobacze jak to wyglada, czasem jak WD-40

> psiknalem od gory to troche ale na krotko pomagalo..

> tu mam tez pyt jak dostac sie do tego calego ustrojstwa pod lewarkiem

> zmiany biegow, chyba od spodu.

Raczej od góry, trzeba zdjąć plastikową konsolę z tunelu środkowego. Są różne niespodzianki z dojściem do poszczególnych śrubek.Musisz zdjąć osłony wajhy biegów i hamulca ręcznego, jak również taki plasticzek w zagłebieniu pod konsolą środkową.Później żeby to wszysto wyjąć trzeba popuścić śrubę regulacji naciągu linki hamulca ręcznego tak żeby wajha odchyliła się do pionu. Jak ten plastik zdejmiesz , po odchyleniu wygłuszenia masz dostęp do mechanizmu zmiany biegów .Pooglądaj sobie, może coś się odkręciło,wyrobiło czy zatarło

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce Cie straszyc, bo ja juz jestem urodzona pod pechowa gwiazda, ale jak u mnie nie wchodzila jedynka, to po kilku dniach 25 km od domu na trasie, jadac pod gorke (na szczescie przy niewielkiej predkosci) WYPADL mi na jezdnie silnik!!! naprawde. I rezultat byl taki, ze z malym dzieckim, nosidelkiem draptalam do domu i lapiac po drodze stopa. oczywiscie rzecz sie dziala w lesie, gdzie nie bylo zasiegu. myslalam, ze sie zalamie. okazalo sie, ze sie jakas sruba odkrecila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie chce Cie straszyc, bo ja juz jestem urodzona pod pechowa gwiazda,

> ale jak u mnie nie wchodzila jedynka, to po kilku dniach 25 km

> od domu na trasie, jadac pod gorke (na szczescie przy

> niewielkiej predkosci) WYPADL mi na jezdnie silnik!!! naprawde.

> I rezultat byl taki, ze z malym dzieckim, nosidelkiem draptalam

> do domu i lapiac po drodze stopa. oczywiscie rzecz sie dziala w

> lesie, gdzie nie bylo zasiegu. myslalam, ze sie zalamie. okazalo

> sie, ze sie jakas sruba odkrecila.

No to naprawdę pech.Dobrze,że to było pod górkę ,bo z górki mógłby Ci silnik uciec.

palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie chce Cie straszyc, bo ja juz jestem urodzona pod pechowa gwiazda,

więcej optymizmu - co nas nie złamie, to wzmocni

a z tego co piszesz, nie wydajesz mi się osobą na skraju załamania nerwowego smile.gif

> niewielkiej predkosci) WYPADL mi na jezdnie silnik!!! naprawde.

w Twoim przypadku (po lekturze postów) jestem w stanie uwierzyć we wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.