Skocz do zawartości

Co to za kostki?


PAFcioKRAK

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie wczoraj dlubalem przy misku i znalazlem takie dwie, niepodlaczone kostki przy przelotkach ze srodka auta do drzwi.

Od kierowcy:

287111665-IMG_0058.jpg

Od pasazera:

287111665-IMG_0059.jpg

Do czego moga byc? bo po kabelkach z nich wychodzacych ciezko sie zorientowac (wiadomo leca gdzies wiazka) smile.gif

post-12547-14352521372319_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sobie wczoraj dlubalem przy misku i znalazlem takie dwie, niepodlaczone kostki przy przelotkach

> ze srodka auta do drzwi.

> Od kierowcy:

> Od pasazera:

> Do czego moga byc? bo po kabelkach z nich wychodzacych ciezko sie zorientowac (wiadomo leca gdzies

> wiazka)

Drogą dedukcji wyszło mi, że to od elektrycznych lusterek. grinser006.gif Chyba. grinser006.gif Też mam takie kostki, a że szyby elektryczne i centralny mam, więc zostają tylko lusterka. Nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drogą dedukcji wyszło mi, że to od elektrycznych lusterek. Chyba. Też mam takie kostki, a że

> szyby elektryczne i centralny mam, więc zostają tylko lusterka. Nic innego mi do głowy nie

> przychodzi.

Tez tak kombinuje smile.gif Bo mam tak samo jak ty i nie bardzo mi pasuje cos innego.

Tylko kurcze zobacz ze z jednej, tej od kierownika wychodza 3 kabelki a z drugiej juz tylko dwa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez tak kombinuje Bo mam tak samo jak ty i nie bardzo mi pasuje cos innego.

> Tylko kurcze zobacz ze z jednej, tej od kierownika wychodza 3 kabelki a z drugiej juz tylko dwa

Jeśli dobrze pamiętam, to na pewno swego czasu Fiat montował lusterka elektryczne z podgrzewaniem i od lusterka odchodziło pięć przewodów. Później przestali ogrzewanie dokładać i zostały trzy przewody (sterowanie + czujnik temperatury). Niech mnie ktoś poprawi, bo mogę się mylić.

Lustro pasażera z dwoma kablami (zdjęcie z Allegro):

jh29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli dobrze pamiętam, to na pewno swego czasu Fiat montował lusterka elektryczne z podgrzewaniem i

> od lusterka odchodziło pięć przewodów. Później przestali ogrzewanie dokładać i zostały trzy

> przewody (sterowanie + czujnik temperatury). Niech mnie ktoś poprawi, bo mogę się mylić.

> Lustro pasażera z dwoma kablami (zdjęcie z Allegro):

Bylo tak jak mowisz. Tak czy inaczej, patrzac po wtyczce z twojej foty, wychodzi ze jeszcze trza kabelek miedzy samym lusterkiem i ta kostka z mojej foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bylo tak jak mowisz. Tak czy inaczej, patrzac po wtyczce z twojej foty, wychodzi ze jeszcze trza

> kabelek miedzy samym lusterkiem i ta kostka z mojej foty.

Dokładnie, musi być wiązka idąca przez drzwi, przelotkę, do kostki z Twojej foty. U mnie i w prawych, i lewych drzwiach wiązek brak. Lewe rozbierałem przy okazji montażu czujnika temperatury, a prawe już tylko w celu potwierdzenia braku wiązki. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie, musi być wiązka idąca przez drzwi, przelotkę, do kostki z Twojej foty. U mnie i w

> prawych, i lewych drzwiach wiązek brak. Lewe rozbierałem przy okazji montażu czujnika

> temperatury, a prawe już tylko w celu potwierdzenia braku wiązki.

Ciekawe czy jest u mnie kostka pod tunelikiem smile.gif Z cholere nie pamietam juz co mi mowili w ASO jak zakladali zapalniczke frown.gif Ale chyba do zapalniczki byl gotowiec pod dywanikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe czy jest u mnie kostka pod tunelikiem Z cholere nie pamietam juz co mi mowili w ASO jak

> zakladali zapalniczke Ale chyba do zapalniczki byl gotowiec pod dywanikiem.

Wtyczkę do zapalniczki i do sterowania lusterkami mam pod tunelem. Kilka lat temu zmieniałem tunel środkowy na wersję z kubkami. Tunel przyszedł z gniazdem zapalniczki. Wystarczyło kabelek podpiąć i koniec. grinser006.gif

Wtyczkę od lusterek podpiąłem pod sterownik i ten się zaświecił na pomarańczowo. Prąd dochodzi i można przypuszczać, że wsio do body jest podpięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe czy jest u mnie kostka pod tunelikiem Z cholere nie pamietam juz co mi mowili w ASO jak

> zakladali zapalniczke Ale chyba do zapalniczki byl gotowiec pod dywanikiem.

spore szanse ze jest

w obu moich pandach byl/jest z tym ze w jednej nie bylo dojscia plusa do zapalniczki (dzialalo tylko podswietlenie) a w drugiej wszystko zagralo po wpieciu zapalniczki - tyle ze "po kluczyku"

natomiast w obu nie zauwazylem wtyczki do lusterek - chyba ze za slobo grzebalem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wtyczkę do zapalniczki i do sterowania lusterkami mam pod tunelem. Kilka lat temu zmieniałem tunel

> środkowy na wersję z kubkami. Tunel przyszedł z gniazdem zapalniczki. Wystarczyło kabelek

> podpiąć i koniec.

> Wtyczkę od lusterek podpiąłem pod sterownik i ten się zaświecił na pomarańczowo. Prąd dochodzi i

> można przypuszczać, że wsio do body jest podpięte.

Będzie chwila czasu to zobaczę smile.gif

A tak przy okazji, żeby nie smiecic nowym wątkiem, macie/masz kogos kto ma jakiś wybor klamotów plastikowych do miska, typu ramka na radio, boczki/progi wewn. no i np. takie włączniki lusterkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.