Skocz do zawartości

Kopanie studni....


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

> Owszem, tak w mojej okolicy płuczą studnie. Jest tylko jeden warunek - że nie trafisz na kamień

no kamień to wiadomo grinser006.gif

u mnie woda ponoć na 7-10m już jest więc niedużo mi już zostało zlosnik.gif

widziałeś jak to robią live?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no kamień to wiadomo

> u mnie woda ponoć na 7-10m już jest więc niedużo mi już zostało

U mnie w okolicy szli na +/- 30 metrów, bo na tylu jest woda.

> widziałeś jak to robią live?

Owszem, kilkukrotnie. Ważna jest mocna pompa, o dużej wydajności i dużym ciśnieniu. Widziałem też płukanie, gdzie wcale nie skręcali rury ze sztang, tylko jechali od razu niebieską rurą PE z kręgu - jakoś im to nie skręcało pod ziemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie w okolicy szli na +/- 30 metrów, bo na tylu jest woda.

> Owszem, kilkukrotnie. Ważna jest mocna pompa, o dużej wydajności i dużym ciśnieniu. Widziałem też

> płukanie, gdzie wcale nie skręcali rury ze sztang, tylko jechali od razu niebieską rurą PE z

> kręgu - jakoś im to nie skręcało pod ziemią.

To ostatnie to zapewne igłofiltry. Skręcają się pod ziemią, ale nie ma to większego znaczenia - i tak nie wejdzie w grubszy żwir a po wykonaniu zadania są wyrywane lub obcinane i pozostawiane w ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ostatnie to zapewne igłofiltry. Skręcają się pod ziemią, ale nie ma to większego znaczenia - i

> tak nie wejdzie w grubszy żwir a po wykonaniu zadania są wyrywane lub obcinane i pozostawiane

> w ziemi.

Ale igłofiltry to się raczej stosuje przy odwadnianiu wykopów? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.drillyourownwell.com

> czy to ma prawo zadziałać u nas?

> zrobiłem otwór ok 5m ale żeby zrobić "studnie chłonną" a nie studnie do ciągnięcia wody

> Kopać dalej?

żona mówi (a ona się zna) że to najgorsza metoda wiercenia studni w celu pozyskiwania wody

Coś tam o mieszaniu warstw i rzeczywistym określeniu wydajności wspomina niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żona mówi (a ona się zna) że to najgorsza metoda wiercenia studni w celu pozyskiwania wody

> Coś tam o mieszaniu warstw i rzeczywistym określeniu wydajności wspomina

Metoda jest skuteczna jeżeli ktoś potrzebuje na rok - dwa dziury z wodą do podlewania kwiatków. Wydajność traci taki otwór bardzo szybko (brak kontrolowalnych parametrów przy filtrze), ale jest za darmo wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale igłofiltry to się raczej stosuje przy odwadnianiu wykopów?

Dokładnie tak. Widziałem jednak mistrzów, którzy wpłukiwali takie PCV-ki niebieskie jako "studnie" i gwarantuję, że one skręcają - nawet niekoniecznie zgodnie z "nabytym" zagięciem (na bębnie), ale na każdej przeszkodzie typu kamień itp. itd. Oczywiście jeżeli kamień będzie centralnie pod rurką, to "wiercenie" się w tym momencie kończy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie tak. Widziałem jednak mistrzów, którzy wpłukiwali takie PCV-ki niebieskie jako "studnie"

> i gwarantuję, że one skręcają - nawet niekoniecznie zgodnie z "nabytym" zagięciem (na bębnie),

> ale na każdej przeszkodzie typu kamień itp. itd. Oczywiście jeżeli kamień będzie centralnie

> pod rurką, to "wiercenie" się w tym momencie kończy

No to ciekaw jestem, na ile sąsiadowi taka studnia starczy. U mnie zrobili w osłonówce fi 100 rurę fi 40 i jak na razie 20 lat działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.