Skocz do zawartości

Oświetlenie blatu w kuchni LED ukrytymi w szafkach wiszących


RadekST

Rekomendowane odpowiedzi

Są w kuchni w ciągu dwie 80cm podwieszane szfaki (jeśli ma to znacznie z tego skandynawskiego sklepu w polsce) z płyty wiórowej 18mm.

Przez całą ich szerokość (160cm) przez środek chcę wyfrezować kanał szeroki na 10mm i głeboki na 3-4mm - w tym kanale chcę ukryć taśmę led.

Czy osłabi to spód szafek że mogą mi się zerwać/skrzywić itd?

Ma to wyglądać jak na tym foto:

zdjecie

Widziałem inne rozwiązanie że nadkłada się dodatkowe płyty które tworzą taki kanał, ale żeby to wyglądało musiałbym zrobić tak na wszystkich szafkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam zamiar po prostu przykleić taśmę led, nie zamierzam niczego frezowac.

Wyjaśnij proszę, po co chcesz pociągnąć oświetlenie w "korytku" ? Korzysta z kuchni osoba na tyle niska, że może ją takie oświetlenie oślepiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyjaśnij proszę, po co chcesz pociągnąć oświetlenie w "korytku" ? Korzysta z kuchni osoba na tyle

> niska, że może ją takie oświetlenie oślepiać ?

Kuchnia jest "otwarta" i siedząc w salonie "pięknie" clown.gif widać całą taśmę, co również czasem jest niechciane smirk.gif wiadomo LEDy świecą bardziej punktowo i to potrafi drażnić.

Do tego dochodzi jeszcze sprawa że szafki są łączone i boki którymi się stykają, minimalnie (ale jednak) są niżej niż spody szafek, co skutkuje że przyklejona listwa robi dołek to z kolei jest mało estetyczne (na szczęście widać tylko z bliska).

Dlatego też korytko kątowe będzie tutaj złe.

Faktycznie zapomniałem że mogę stracić gwarancję sick.gif to jednak chyba albo musi zostać jak jest albo dołożyć spody....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kuchnia jest "otwarta" i siedząc w salonie "pięknie" widać całą taśmę, co również czasem jest niechciane

Wsadź rękę za szafkę, tam powinna być spora szczelina. U mnie szafki odstają, przylegając bokami do ściany.

Jest na tyle szeroka, że wejdzie listwa z przyklejoną do niej taśmą.

Może to rozwiąże Twój problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są w kuchni w ciągu dwie 80cm podwieszane szfaki (jeśli ma to znacznie z tego skandynawskiego

> sklepu w polsce) z płyty wiórowej 18mm.

> Przez całą ich szerokość (160cm) przez środek chcę wyfrezować kanał szeroki na 10mm i głeboki na

> 3-4mm - w tym kanale chcę ukryć taśmę led.

> Czy osłabi to spód szafek że mogą mi się zerwać/skrzywić itd?

> Ma to wyglądać jak na tym foto:

> zdjecie

> Widziałem inne rozwiązanie że nadkłada się dodatkowe płyty które tworzą taki kanał, ale żeby to

> wyglądało musiałbym zrobić tak na wszystkich szafkach.

A może wzmocnić spód szafki od wewnątrz, przyklejając lub przykręcając dodatkową płytę do dołu szafki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.