Skocz do zawartości

Wysokość zawieszenia w kombi 1.6 16v?


FDK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu robiłem zawieszenie, wymieniłem tuleje, poduszki, sprężyny itd. Mam wrażenie, że autko klapło z przodu na nowych springach. Kupiłem markowe Lejsfors na przód ale cosik mi nie pasuje. Na tył dałem KYB nie wzmacniane i też jest miękki jak kanapa. Mógłby ktoś pomierzyć od podłoża do górnego rantu nadkola? Lub prześwit od ramy do podłoża.

Oto fotka przodu i tyłu

287146293-20130830_070642.jpg287146293-20130830_070651.jpg

post-153788-14352521515831_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przód, to rzeczywiście, jak na eFkę to trochę nisko, biorąc pod uwagę, że zamontowałeś sprężyny seryjne. Jeśli chodzi o tył i sprężyny KYB to wg mnie jest to sprężyna, która średnio nadaje się do sedana i nie nadaje się do kombi, ponieważ są to sprężyny miękkie. Mam je zamontowane w AG (sedan) i zaraz po montażu zauważyłem, że stosunkowo lekki bagaż w kufrze sprawia, że "tył siedzi", nie na tyle że opony trą o nadkola, ale na tyle żeby odnieść wrażenie jakby auto było zapakowane "na wakacje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega wcześniej, przód faktycznie trochę nisko siedzi.

A na tył wybór sprężyn kayaba to zły wybór.

Miałem takie u siebie i je po 1,5 roku wywaliłem, z 3 osobami na pokładzie tarłem na lekkim leżącym policjancie.

W tej chwili mam na przodzie zamontowane z dodatkowym zwojem jamexy a na tyle oryginały z jakimi wyjechała z fabryki.

Potrzebuje trochę wyżej auto, bo zapuszczam się astroliną w rejony wymagające większego prześwitu.

Ja jeszcze mam w komplecie amorki gazowe (które polecam) kayaby, duży balon na felgach i mam tak zwany MWT.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak watek interesujący i kupiłem Lejsforsy a teraz mam problem bo są miękkie jak kupa. Na starych pękniętych stał wyżej. A może ktoś wie czy sprężyny od wersji z silnikiem 2.0 16v będą pasować do 1.6 16v. Mam klimę i może producent sprężyn tego nie uwzględnił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szybki jesteś

Edytowałem bo jeszcze by mnie posądzili, że zmieniam zdanie zlosnik.gif

Ale prawdę mówiąc, jak Ci nie przeszkadza ten przód to bym nie ruszał raczej, nie jest przesadnie nisko, ładnie wygląda, na moje oko to jest z 2cm niżej niż seria.

u brata tak stoi:

dsc0066resize.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Odświeżam temat, kto z Was ma Jamexy, z przodu podobnież są niczego sobie? Jak już pisałem wychwalane Lejsforsy drogie jak diabli okazały się kompletnym nieporozumieniem seria stała wyżej. Potrzebuję czegoś ciut sztywniejszego niż seria bo lubię jak auto nie buja się na zakrętach a jednocześnie zapewni mi prześwit seryjny.

Przy okazji wymienię amortyzatory. Znalazłem oryginalne GM za 260zł parę (gazowe z krosna) tylko nie wiem czy warto. Nie wiem czy leżaki magazynowe nie maja jakiegoś terminu przydatności do użycia. Bo w naszym kochanym kraju nawet 10 letnie paski rozrządu GM potrafią ludzie na All.. sprzedawać po okazyjnych cenach (oczywiście wyższych niż Conti lub Gates)

Czytałem wątki o sprężynach w kombiakach ale większość tyczy tyłu, który u mnie jest w miarę wysoki, poza tym nie wożę ciężkiego bagażu. Jeżeli ktoś z kombiajnistów ma sprawdzony typ na przód to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał trochę kusi, w środku zapewne Sachs siedzi. Jak z ASO to bym pewnie wziął.

Jeszcze te mogę Ci polecić:

http://allegro.pl/bilstein-amortyzatory-kpl-2-szt-przod-opel-astra-f-i3708846863.html

Sachs olejowy:

http://e-autoparts.pl/amortyzator-super-touring-p-52976.html

Sachs gazowy:

http://e-autoparts.pl/amortyzator-p-52977.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.