Skocz do zawartości

smrod spalin


ari

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

okazalo sie ze w aucie, ktore niedawno kupiłem jest wyciety katalizator. nie wiem na ile wiazac to ze smrodem spalin pojawiajacym sie w okol auta, wyczuwalnym na postoju. nie jest to zapach spalonego oleju, ale wyczuwalny, osrty zapach spalin.

Zastanawiam sie czy to normalne, tj czy spaliny w takim przypadku moga byc az tak wyczuwalne?

ostatnio przygladalem sie autom bez kata - staremu polonezowi i maluchowi z 1989 roku i tam pomimo braku tych wynalazkow nie smierdzialo praktycznie w ogole.. W czym moze byc problem u mnie?

auto to astra f, 1999, x14nz

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacznij od sprawdzenia, czy nie ma jakiejś dziury, czy nieszczelności w układzie wydechowym.

no dobra, zakladam ze uklad jest szczelny - powinno walic za autem? Chodzi mi o sam fakt smrodu spalin czy bez kata powinno byc to az tak wyczuwalne. Np jadac za mna wyczulbys ze smierdzi spalinami?

to ze smierdzi na postoju to akutrat moze byc efekt zawirowania..

pozdrawiam,

Ari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no dobra, zakladam ze uklad jest szczelny - powinno walic za autem? Chodzi mi o sam fakt smrodu

> spalin czy bez kata powinno byc to az tak wyczuwalne. Np jadac za mna wyczulbys ze smierdzi

> spalinami?

> to ze smierdzi na postoju to akutrat moze byc efekt zawirowania..

> pozdrawiam,

> Ari

Jest wyczuwalne dosyć wyraźnie kiedy odpalasz auto np. po nocnym postoju, kiedy ma podwyższoną dawkę paliwa. Kiedy się rozgrzeje to ten zapach znika i nie powinien być wyczuwalny prawie wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zaszkodzi zmierzyć sondę lambda, chociaż podejrzewam że miałbyś też inne objawy np. wysokie spalanie, gdy dawka byłaby wysoka. Ale zmierzyć możesz we własnym zakresie, to nic nie kosztuje, jeśli masz miernik smile.gif

Jeszcze pytanie skąd ten smród Ci się wydobywa? Jeśli z rury wydechowej to mieszanką paliwa zainteresowałbym się jak najbardziej. Jeśli czujesz to np. z przodu auta to można zainteresować się też kolektorem wydechowym czy nie ma gdzieś mikropęknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic nie zaszkodzi zmierzyć sondę lambda, chociaż podejrzewam że miałbyś też inne objawy np. wysokie

> spalanie, gdy dawka byłaby wysoka. Ale zmierzyć możesz we własnym zakresie, to nic nie

> kosztuje, jeśli masz miernik

> Jeszcze pytanie skąd ten smród Ci się wydobywa? Jeśli z rury wydechowej to mieszanką paliwa

> zainteresowałbym się jak najbardziej. Jeśli czujesz to np. z przodu auta to można

> zainteresować się też kolektorem wydechowym czy nie ma gdzieś mikropęknięcia.

ewidentnie czuc z tylu auta, ale np gdy zostawie pracujacy silnik czuje tez zaraz po wyjsciu - tyle ze to moze byc kwestia zawirowan.

A jaka jest roznica czy z przodu czy z tylu jesli nie ma kata? poza tym ze moze faktycznie swiadczyc o nieszczelnosci np kolektora? W sumie to te same spaliny wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się o LPG bo to paliwo jest bardziej zasiarczone niż NoPb.

U mnie też czuć smród spalin jak się odpali zimne auto, ale po rozgrzaniu już ten smród ustępuje.

Teraz mam inne pytanie jakie odległości przeciętnie pokonujesz swoim wozem?

Ja robię dość krótkie odległości i po mieście, co powoduje większe osadzanie się "syfu", nie spalonej bogatej mieszanki (podczas pracy na ssaniu) na ściankach wydechu. Kolejne odpalenie wozu i zwiększanie się temperatury może powodować konkretny smród z rury wydechowej u mnie dodatkowo jest to spotęgowane posiadaniem LPG i te spaliny mają naprawdę specyficzny zapach.

Ale jak przegonię wóz na trasie około 300km to przez jakiś czas mam spokój.

Aczkolwiek wydech ma już u mnie jakieś 4 - 5 lat i nie sprawdzałem go pod względem szczelności.

U mnie mieszanka jest ok, na zimnym oczywiście jest bogatsza, ale jak tylko się rozgrzeje sonda zaczyna elegancko oscylować - a smród jest.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.