Skocz do zawartości

Radio ciegle pali bezpiecznik!


KaeLOCe

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie! Mam następujący problem ... Kupiłem nowe radyjko (CD-MP3) do swojego uniacza ale 1-2 razy dziennie przepala mi bezpiecznik w kablu "Memory Backup". Co mam zrobic? Dodam jeszcze, że przy przepalonym bezpiczniku działa mi normalnie stary kaseciak! Pomóżcie! Bo jak bede miał tak kupować te bezpieczniki to niedługo wydam na nie więcej niz na radio mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie! Mam

> następujący problem ... Kupiłem nowe radyjko (CD-MP3) do swojego

> uniacza ale 1-2 razy dziennie przepala mi bezpiecznik w kablu

> "Memory Backup". Co mam zrobic? Dodam jeszcze, że przy

> przepalonym bezpiczniku działa mi normalnie stary kaseciak!

> Pomóżcie! Bo jak bede miał tak kupować te bezpieczniki to

> niedługo wydam na nie więcej niz na radio

A może po prostu bezpiecznik jest za słaby???

Albo masz gdzieś zwarcie na głośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro staruszka wyśle po mocniejszy bezpiecznik bo w radiu mam 10 A a w kablu bylo 2 A. Dziwne jest tez to, że bezpieczniki które kupiłem i ten ktory mialem są na 230V. Nie sądze żeby na głosniku było zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dawaj mocniejszego bezpiecznika bo pójdzie coś Tobie w radiu. Napisz jaki masz model, ja mialem dokladnie to samo w First Austrii, palił zaraz praktycznie przy włączeniu, musisz je rozebrać, ja osobiście miałem spaloną jedną ścieżkę wewnatrz radia, sam zagmerałem ale na wszelki wypadek dałem do fachowca na przegląd za 50 zł i działa super. Ale najwieksza glupota jaka bys zrobil to dac wiekszy bezpiecznik niz fabryczny, bo nagrzeje sie jakis podzespol wewnatrz i wtedy na 99,9 % że będzie po radiu, takze sam rozumiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie dawaj mocniejszego bezpiecznika bo pójdzie coś Tobie w radiu.

> Napisz jaki masz model, ja mialem dokladnie to samo w First

> Austrii, palił zaraz praktycznie przy włączeniu, musisz je

> rozebrać, ja osobiście miałem spaloną jedną ścieżkę wewnatrz

> radia, sam zagmerałem ale na wszelki wypadek dałem do fachowca

> na przegląd za 50 zł i działa super. Ale najwieksza glupota jaka

> bys zrobil to dac wiekszy bezpiecznik niz fabryczny, bo nagrzeje

> sie jakis podzespol wewnatrz i wtedy na 99,9 % że będzie po

> radiu, takze sam rozumiesz

ale kolega chyba tu nie mówi o bezpieczniku w radiu a na kablach, chyba sie to nazywa "szkłowy" czy jakoś tak .ja mialem to samo, kupilem nowe radyjko ppioneer mp3 , podglaszam a tu JEB nie dziala, kupilem nowy bezpiecznik 4 A i dziala zajebiscie do dzis, moim zdaniem masz taki sam problem co ja , radio stare bylo slabe to i bezpiecznik 1A czy 2A stykał a mocne radio przepalało, kup jak ja 4A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za słaby jest ten bezpiecznik. 2 A to byl dobry ale na radio ktore ma ponizej 20 W. Przelicz sobie sam , radio o mocy 45 W lub wiecej ,czyli : 45W / 12 V = 3,75 A (to jest znamionowy prad radia , wiec napewno 2 A jest za malo) . Takze musisz zalozyc przynajmniej bezpiecznik 4 A.

Pytasz o napienie na bezpiecznku 230 V, zgadza sie napewno bedzie dobry dla 12 V. Napiecie nie jest istotne w bezpiecznikach, wazny jest prad przepalenia sie topika.

A najlepiej zamiast bezpiecznika ,podlacz na chwile amperomierz i zobacz jaki jest prad. Jednak tak jak pisalem w tych radiach 45 W i wiecej stosuje sie bezpieczniki 10 A, ale dla bezpieczenstwa wstaw sobie 4 lub 5 A i radio bedzie smigac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie za słaby jest ten bezpiecznik. 2 A to byl dobry ale na

> radio ktore ma ponizej 20 W. Przelicz sobie sam , radio o mocy

> 45 W lub wiecej ,czyli : 45W / 12 V = 3,75 A (to jest

> znamionowy prad radia , wiec napewno 2 A jest za malo) . Takze

> musisz zalozyc przynajmniej bezpiecznik 4 A.

> Pytasz o napienie na bezpiecznku 230 V, zgadza sie napewno bedzie

> dobry dla 12 V. Napiecie nie jest istotne w bezpiecznikach,

> wazny jest prad przepalenia sie topika.

> A najlepiej zamiast bezpiecznika ,podlacz na chwile amperomierz i

> zobacz jaki jest prad. Jednak tak jak pisalem w tych radiach 45

> W i wiecej stosuje sie bezpieczniki 10 A, ale dla bezpieczenstwa

> wstaw sobie 4 lub 5 A i radio bedzie smigac.

Tez skorzystałem z tego wzoru więc dlatego kupiłem właśnie 4A. Z radiem sie nic nie stanie bo w nim jest 10A. Zaraz idedo furki zobaczyć jak bedzie działało.

P.S. Nie wiem czy o tym już wspomniałem ale stare radio działa mi nawet na przepalonym bezpieczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.