Skocz do zawartości

Croma - czujnik poziomu oleju


gsz4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z ciągle zapalającą się kontrolką poziomu oleju.

Początkowo zdarzało się to mniej więcej raz na pół roku, potem coraz częściej, a teraz praktycznie zapala się za każdym razem po przejechaniu kilku kilometrów.

Oczywiście olej jest.

Jak sprawdzić czy to wina czujnika czy może coś innego?

Po podłączeniu do komputera żadnych błędów nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Mam problem z ciągle zapalającą się kontrolką poziomu oleju.

> Początkowo zdarzało się to mniej więcej raz na pół roku, potem coraz częściej, a teraz praktycznie

> zapala się za każdym razem po przejechaniu kilku kilometrów.

> Oczywiście olej jest.

> Jak sprawdzić czy to wina czujnika czy może coś innego?

> Po podłączeniu do komputera żadnych błędów nie pokazuje.

jaki masz filtr oleju? Filtron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rok temu też miałem taki problem. Bagnet pokazywał prawidłowy poziom oleju, a kontrolka się

> zapalała co jakiś czas. Dolałem 1/4 litra i problem więcej się nie pojawił.

Ostatnio dolałem mu setkę lub dwie w nadziei że to pomoże, ale niestety nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio dolałem mu setkę lub dwie w nadziei że to pomoże, ale niestety nic to nie dało.

Niestety ten bagnet nie pokazuje idealnie wartosci, u mnie tez co jaki czas kontrolka sie swiecila, potem zmienilem olej i utrzymywalem stan ciut ponizej maximum i nigdy wiecej nie zaswiecila, maximum oczywiscie nie mialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety ten bagnet nie pokazuje idealnie wartosci, u mnie tez co jaki czas kontrolka sie swiecila,

> potem zmienilem olej i utrzymywalem stan ciut ponizej maximum i nigdy wiecej nie zaswiecila,

> maximum oczywiscie nie mialem.

Dzisiaj uzupełniłem olej do poziomu nieco poniżej maksimum i faktycznie pomogło.

Wniosek z tego taki, że chyba bagnet się wyciągnął shocked.gif.

Przy długości nieco ponad pół metra wydłużenie o 2% daje 1cm długości i tyle w zasadzie było potrzeba dolać żeby kontrolka zgasła.

Brzmi to bzdurnie ale innego wyjaśnienia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj uzupełniłem olej do poziomu nieco poniżej maksimum i faktycznie pomogło.

jaki olej masz wlany?

ps.

u siebie też doświadczam wariującego czujnika poziomu oleju passed_out.gif

Filtr mam Mann'a

ps.

Filtron chyba powoduje zaświecanie kontrolki ciśnienia, nie poziomu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> castrol edge

a pytanie do innych kierowników... Czy ktoś, kto jeździ na Selenii ma również problem ze wskazaniem przez czujnik zbyt niskiego poziomu, mimo że bagnet pokazuje, że wszystko jest w normie?

Jak na razie to jeśli dobrze pamiętam, to pisali o problemach z tym czujnikiem tylko Ci co zalewali inne oleje... confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pół stanu na bagnecie olej GM

> Nigdy nic się nie zaświeciło.

> Rodzaj-marka oleju nie ma nic z tym wspólnego.

To nie do mnie odpowiedz ze marka oleju nie ma nic wspolnego, bo mi na kazdym sie swiecila kontrolka.Bo bagnet niestety jest dobry do pomiaru, i nie ja pierwszy sie spotkalem z tym ze ludzie po 3 razy mierza stan oleju, i za kazdym razem nie jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> mi na selenii nic nie swieci a mam ok 75% stanu z miarki na ile da sie to miarodajnie ocenic.

> Bagnet to jakas porazka jest

no i wykrakalem.

Wczoraj jak jechalem na kapelusza przez wiochy to kontrolka sie zapalila. LOW level oil.

Poziom 75% stanu, Po dojechaniu do opola i wylaczeniu silnika, i wlaczeniu zgaslo i 200kmh A4 wydmuchalem porzadnie DPF-a:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.