Skocz do zawartości

Mazda 6 problem


Maniekvip20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w sobotę 21.09.2013 zakupiłem Mazdę 6 z 2007 roku z silnikiem benzynowym 2.0

Przed zakupem sprawdzałem wszystkie płyny i było tak:

Hamulce ok

Wspomaganie ponad stan odessałem strzykawką

Olej ponad stan będę na dniach wymieniał

Płyn chłodniczy ok

Ale patrze dzisiaj a płynu chłodniczego w zbiorniczku prawie nie ma jest ledwo widoczny na dnie. Wycieków brak czy dymi z rur nie wiem w lusterku nie widać jutro zrobię test z innym kierowcą. Na postoju parę kropelek z wydechu spadnie na posadzkę ale może to już para wodna ze względu na temperaturę powietrza. Autem zrobiłem od zakupu jakieś 120 km możliwe aby tyle "przepalił".

panic.gifpanic.gifpanic.gif

W czym tkwi problem? Cieknie podczas jazdy? A może uszczelka pod głowicą?

Czy mogę kupić na przykład litr innego płynu w tym samym kolorze mieszalnego z innymi płynami na dolewkę aby zaobserwować ewentualne dalsze ubytki? Oczywiście docelowo wymieniając na świeży.

Z góry dzięki za odpowiedź

Planowałem się ogólnie tutaj przywitać ale dopiero po zarejestrowaniu auta pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będę wiedział że to uszczelka tak ? 100 km powrót do domu 20 km koło domu po 1,5 km na wyjazd z

> tego co wiem na krótkich odcinkach może tam być "majonez".

Szybko ubywa. Albo nieszczelność układu ale wtedy będzie widać, że gdzieś cieknie albo UPG i: "majonez".

Czysto hipotetycznie może to być także inna uszczelka. Widziałem konstrukcje, gdzie kanał: "wodny" wychodził obok kanałów dolotu na wspólnej uszczelce. Odległość między nimi to 0,5cm. Gdyby było zasysane do dolotu to lambda chyba powinna wykryć ale nie wiem? Konkretnie, to niektóre wersje silnika EJ-VE Daihatsu tak mają.

Jak to jest rozwiązane w Maździe, nie wiem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy jest taka możliwość że auto miało bum i było zalane po naprawie ale nie zagrzane. W drodze

> powrotnej się zagrzało i płyn wyssało i trzeba dolać.

> Jak z tą dolewką mogę dolać tego samego koloru mieszalnego z innymi ?

Jeśli układ był mocno zapowietrzony to możliwe. Tylko ile tam tego płynu wchodzi żeby ubyło przez odpowietrzenie? Niewiele. W Speedy-m, chłodnica z przodu, silnik z tyłu, mam 12l. to takie rzeczy się zdarzają. W każdym razie tez wchodzi w grę.

Odkręcisz korek i się wstępnie wyjaśni.

Nie ma co dywagować.

Dowolny do chłodnic aluminiowych powinien być OK. Prestone np. bywa bezbarwny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.