Skocz do zawartości

Żarówki


Darek1987Torun

Rekomendowane odpowiedzi

> Co trzeba zrobić żeby pasowały żarówki H4 z 3 języczkami do lamp H4

> ale z okrągłym kołnierzem bez tych języczków bo chciałbym

> żarówki typu "blue light".

zminieć reflektory na h4

lub poszukać blue z kołnierzem r2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a może jakieś inne będą pasowały??

> a jakby zmienił tylko wtyczke/gniazdo to co żarówke się wkłada??

nie chodzi o wtyczkę lecz o kołnierz na żarówce i o gniazdo w lustrze reflektora.

W uno szkło reflektora jest h4/r2 ale gniazdo to sprawa indywidualna. Możesz mieć albo h4 albo r2.

A co do blue to bym się nie upierał świecą podobnie a dla bajeru za drogo to wychodzi.

Możesz założyć h4 na gniazd r2 bo wszystko się da ale możesz mieć sytuacje że będzie krzywo świecić reflektor i policja się doczepi i możesz mieć kłopoty a właściwie to zabrany dowód rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj halogenowych zarowek R2-wbrew pozorom ciagle mozna je kupic. maja banke jak tarowka H4 ale kolnierz jak zarowka R2.

wkladanie normalnej zarowki H4 w reflektor R2 mija sie z celem-jak ktos slusznie zauwazyl nie chodzi jedynie o gniazdo zarowki ale o specyficzny ksztalt klosza reflektora a to on jest odpowiedzialny za "ukierunkowanie" strumienia swiatla no chyba, ze niemozliwosc wyregulowania reflektorow i fakt oslepiania innych kierowcow jest sprawa drugorzedna wink.gif

podpieram sie wlasnym doswiadczeniem bo probowalem zalozyc zarowke H4 do klosza R2 i nie cholery nie szlo tego wyregulowac oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukaj halogenowych zarowek R2-wbrew pozorom ciagle mozna je kupic.

> maja banke jak tarowka H4 ale kolnierz jak zarowka R2.

> wkladanie normalnej zarowki H4 w reflektor R2 mija sie z celem-jak

> ktos slusznie zauwazyl nie chodzi jedynie o gniazdo zarowki ale

> o specyficzny ksztalt klosza reflektora a to on jest

> odpowiedzialny za "ukierunkowanie" strumienia swiatla no chyba,

> ze niemozliwosc wyregulowania reflektorow i fakt oslepiania

> innych kierowcow jest sprawa drugorzedna

> podpieram sie wlasnym doswiadczeniem bo probowalem zalozyc zarowke H4

> do klosza R2 i nie cholery nie szlo tego wyregulowac

a ja się pomęczyłem pomyślałem i dałem wytoczyć takie cieńkie pierścienie i je przylutowałem do tych trzech nóżek i sima sie i niech niemówią że się nieda, nieda sie to rudej pozbyć z una wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja się pomęczyłem pomyślałem i dałem wytoczyć takie cieńkie

> pierścienie i je przylutowałem do tych trzech nóżek i sima sie i

> niech niemówią że się nieda, nieda sie to rudej pozbyć z una

swego czasu mozna bylo nawet kupic pierscienie centrujace (takie jak ty dorobiles).

chodzilo mi oto, ze "na zywca" jest to praktycznie niewykonalne sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie z tym poradziłem w dośc prymitywny sposób..tak na próbe ale okażało się zdało egzamin..Tam w reflektoorach są takie druciki które trzymają żarówki i te też pasują tyle że dorobiłem takie kołnierzyki żeby nic się nie dostawało do środka..i żeby światło nie uciekało efekt jest zadowalający mam już tak 3 miesiące i nic sie nie dzieje..światła sie nawet mimo naszych kochanych polskich drób nie przestawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe jak to świeci? Swego czasu użyłem specjalnych pierścieni,

> ale o dupęrozbić taki wynalazek.

swieci tak jak powinno swieci tak jakie sa zarowki powaznie..jezeli chodzi o przymocowanie jest ok..wszystko jest stabilne..trzeba tylko spokojnie to zalozyc i dokladnie i u mnie na polskich dziurachjak pisalem zdalo egzamin..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.