Skocz do zawartości

Zapytanie ofertowe odnośnie remontu


rexio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja wspólnota ma wykonawcę na drobne remonty.

2 piętrowy budynek wielorodzinny.

Do zakresu prac należy:

Skucie z 12 sztuk balkonów obecnej wylewki i zrobienie na nowo hydroizolacji od góry, wylanie betonu z przygotowaniem pod kładzenie kafli, wymiana opierzeń i dorobienie rynien wraz z lutowaniem ich ponieważ balkony mają owalny kształt. Ocieplenie 5cm styropianem spodów płyt balkonowych wraz z wykończeniem tynkiem.

18833 zł - materiał i robocizna

Wymiana 56 szt (60 mb) obecnych parapetów zewnętrznych z blachy ocynkowanej na ceramiczne cięte z metra pod wymiar.

10400 zł - materiał i robocizna

Dorobienie cokołu wokół budynku poniżej wysokiego parteru ponieważ budynek nie jest w pełni ocieplony. 170mkw styropianu 10 cm wraz z opierzeniem początkowym tego cokołu, tynkiem itd.

20500 zł - materiał i robocizna

Gościu ma brygadę 12 osobową i swoje rusztowanie.

Czy to jest duża kwota czy raczej norma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gościu ma brygadę 12 osobową i swoje rusztowanie.

To jest jego problem i niczego nie przesądza.

> Czy to jest duża kwota czy raczej norma?

To zależy jak duża miejscowość. Porównując do Krakowa to jest trochę niska oferta, ale najlepiej to by było zobaczyć wykonanie poprzednich remontów tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakie sa ceny inwestorskie (na takie oficjalne zlecenie z faktura doliczaja sobie odpowiednie narzuty), ale od rynkowych bezpodatkowych roznia sie na tyle niewiele. Np. cokol tutaj 120zl/m2 z materialem, a rynkowa bezpodatkowa, to jakies 80-90zl - 50 bez VAT robocizna + material z podatkiem. Za montaz parapetow sobie zycza 185zl/szt z montazem - cena mb na allegro, to 100zl/mb najwezszych klinkierowych. Powiedzmy tutaj z narzutem + 20zl, to montaz 65zl/szt. Jesli to z obrobka, to nienajgorzej.

Balkony ciut ponad 1500zl/szt. Dosc drogo, ale tez nie drozej, niz 20-30% ponad cene dla Ziutkow z domkow jednorodzinnych.

Na tyle, na ile potrafie ocenic, nie ma do czego sie przyczepic, jesli chodzi o cene. Natomiast po co ocieplac od dolu, jak nie bedzie ocieplony od gory niewiem.gif No i lepiej ocenic ich kompetencje, niz przejmowac sie tymi cenami, bo spierniczyc hydroizolacje jest bardzo latwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dołu będą ocieplane ponieważ obecny 12 letni tynk odpadł płatami od płyt balkonowych. Wymyśliłem że jak już robić to lepiej ocieplić niż tynkować tylko i znów by to odpadło za parę lat. Wiem że od góry też lepiej ocieplić i za własny balkon dokładać będę z własnej kieszeni bo chcę mieć porządnie zrobione, a mieszkam na parterze i podłogę w mieszkaniu mam zimną.

Pytałem się o ceny ponieważ to są wspólnotowe pieniądze. Ja się w ogóle nie orientuję w cenach robocizny i chcę mieć jakieś odniesienie. Potem mi będą zarzucać że przewaliłem wspólne pieniądze grinser006.gif

edit: ceny podał mi wykonawca już z podatkiem

O rusztowaniu pisałem informacyjnie bo jakby nie miał to może kombinować potem że jeszcze koszt rusztowania i z 50k robi się 70k.

Miejscowość nieopodal Wrocławia 10 tysięczna.

Poprzednie roboty tej firmy widziałem i nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od dołu będą ocieplane ponieważ obecny 12 letni tynk odpadł płatami od płyt balkonowych. Wymyśliłem

> że jak już robić to lepiej ocieplić niż tynkować tylko i znów by to odpadło za parę lat. Wiem

> że od góry też lepiej ocieplić i za własny balkon dokładać będę z własnej kieszeni bo chcę

> mieć porządnie zrobione, a mieszkam na parterze i podłogę w mieszkaniu mam zimną.

> Pytałem się o ceny ponieważ to są wspólnotowe pieniądze. Ja się w ogóle nie orientuję w cenach

> robocizny i chcę mieć jakieś odniesienie. Potem mi będą zarzucać że przewaliłem wspólne

> pieniądze

> edit: ceny podał mi wykonawca już z podatkiem

> O rusztowaniu pisałem informacyjnie bo jakby nie miał to może kombinować potem że jeszcze koszt

> rusztowania i z 50k robi się 70k.

> Miejscowość nieopodal Wrocławia 10 tysięczna.

> Poprzednie roboty tej firmy widziałem i nie mam zastrzeżeń.

Jak dla mnie jest O.K! Zawsze można zatrudnić firmę która zatrudnia niewolników za 5,- za godzinę, ale to chyba nie o to chodzi. Właśnie koszty rusztowania są niemałe, i do tego dochodzą koszty BHP, no ale większość firm to wszystko omija. Ale jeżeli wyjdzie coś nie tak to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie robicie przetargu lub konkursu ofert (jak zwał tak zwał)?

Jako jeden z warunków koniecznie wpisać przedstawienie referencji.

Kolejna sprawa nie zapomnij o gwarancji. Tylko nie jakaś dwuletnia tylko co najmniej 5 lat. Sposób zabezpieczenia tej gwarancji musicie wymyślić. Co do cen nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego nie robicie przetargu lub konkursu ofert (jak zwał tak zwał)?

> Jako jeden z warunków koniecznie wpisać przedstawienie referencji.

> Kolejna sprawa nie zapomnij o gwarancji. Tylko nie jakaś dwuletnia tylko co najmniej 5 lat. Sposób

> zabezpieczenia tej gwarancji musicie wymyślić. Co do cen nie pomogę.

nie wiem, nie znam się, Mamy tak świetnego administratora/zarządcę że jakby liczyć na jakiś ruch z jego strony to budynek już by sie rozsypał. Ja znalazłem jednego wykonawcę, sąsiad innego, 2 sąsiad jeszcze innego i tak wyszło.

Wykonawca daje nam 3 lata gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.