Skocz do zawartości

Hyundai Matrix - jeździ ktoś takim brzydalem?


Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem niedawno (pierwszy raz w życiu yikes.gif) takiego brzydala - najpierw myślałem, że to jakiś tjun Multipli, potem zauważyłem znaczek...

Stylistycznie - dość odważnie narysowana linia wink.gif a jak mechanicznie, blacharsko itp. itd.? Co się w tych autach psuje, co jest wspólne z innymi modelami, z czym może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i to jest chyba najładniejszy element tego wozu

Póki nie oblezą do gołego plastiku smile.gif To miałoby jeździć, wozić 4 litery x1(sporadycznie x2), mniejsze 4 litery x2 i wózek najmniejszych 4 liter - wszystko w promieniu do 50 (góra 100) km od miejsca stałego stacjonowania, więc de facto miałoby służyć do przysłowiowego kręcenia się wokół komina smile.gif

Tak poważnie - mechanicznie jest to Elantra? (tak przynajmniej twierdzą źródła zbliżone do Wikipedii wink.gif )... Czyli rozwijamy pytanie - jak sprawuje się (mechanicznie) Elantra smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem niedawno (pierwszy raz w życiu ) takiego brzydala - najpierw myślałem, że to jakiś tjun

> Multipli, potem zauważyłem znaczek...

> Stylistycznie - dość odważnie narysowana linia a jak mechanicznie, blacharsko itp. itd.? Co się w

> tych autach psuje, co jest wspólne z innymi modelami, z czym może być problem?

matrix to poprzedni ix20. patrząc na poprzednika i20 czy getza który ma miano samochodu niezniszczalnego podobnie będzie pewno z matrixem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najbardziej niedocenianych u nas (czyt. nieznanych) samochodów w klasie. Przestronny, niezawodny mechanicznie niezależnie od silnika, tylko specyficzny stylistycznie, o ile przód po lifcie niczym się nie wyróżnia, to już linia boczna i tył wypadają dość ekstrawagancko grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Tak poważnie - mechanicznie jest to Elantra? (tak przynajmniej twierdzą źródła zbliżone do

> Wikipedii )... Czyli rozwijamy pytanie - jak sprawuje się (mechanicznie) Elantra

jezdzilem 2 lata elantra-swietne auto,niestety jak to bywalo z wczesnymi hyundaiami-niedoceniane.bezawaryjne.wielki minus[dla mnie] to 2,0CRDI-ten ktory masz u siebie zlosnik.gif w miescie doprowadzal mnie do rozpaczy swa turbodziura-i tylko dlatego sprzedalem.na autostradzie genialne prowadzenie-takie audi a4 b6/b7 to popierdulka przy niej hehe.gif

co do samego matrixa-wysoce niezawodne auto ok.gif

u mnie odpadl ze wzgledu na maly bagaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> matrix to poprzedni ix20. patrząc na poprzednika i20 czy getza który ma miano samochodu

> niezniszczalnego podobnie będzie pewno z matrixem..

matrix to bebechy elantry-ktora nie ma zadnej kontynuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezdzilem 2 lata elantra-swietne auto,niestety jak to bywalo z wczesnymi hyundaiami-niedoceniane.bezawaryjne.wielki minus[dla mnie] to 2,0CRDI-ten ktory masz u siebie w miescie doprowadzal mnie do rozpaczy swa turbodziura-i tylko dlatego sprzedalem.

Nie stwierdzono smile.gif Może automat dobrze zestrojony, a może wirus mądrzejszy, niż się spodziewałem wink.gif

> na autostradzie genialne prowadzenie-takie audi a4 b6/b7 to popierdulka przy niej

> co do samego matrixa-wysoce niezawodne auto u mnie odpadl ze wzgledu na maly bagaznik.

Ale wózek spacerowy (nie parasolka, tylko normalne podwozie + siedzisko) wejdzie? Chociaż szczerze mówiąc pewnie bliżej spacerówki będę biorąc pod uwagę planowany termin zakupu czegoś do miasta wink.gif

Co do silników jeszcze - w Matrixie jest 1.5 CRDi - to 3-cylindrówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do silników jeszcze - w Matrixie jest 1.5 CRDi - to 3-cylindrówka?

tak-to 2,0crdi bez jednego cylindra.rownie niezawodna i tyle samo palaca[serio] hehe.gif ktos nawet na AK wylewal zale ze ponizej 8 litrow nie da sie zejsc.jezeli ma to byc wozek na zakupy to chyba oplacalo by sie wziac 1,6 benzyne-mozna zapomniec ze jest w tym aucie silnik.acha,tam jest regulowany bagaznik poprzez przesuwana tylna kanape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak-to 2,0crdi bez jednego cylindra.rownie niezawodna i tyle samo palaca[serio] ktos nawet na AK wylewal zale ze ponizej 8 litrow nie da sie zejsc.jezeli ma to byc wozek na zakupy to chyba oplacalo by sie wziac 1,6 benzyne-mozna zapomniec ze jest w tym aucie silnik.

Pomyśli się... Ale że takie lekkie autko miałoby palić niewiele mniej od prawie dwutonowego smoka z AWD+LSD i ASB hmm.gif

> acha,tam jest regulowany bagaznik poprzez przesuwana tylna kanape.

Fajna sprawa ok.gif

W sumie szukam czegoś taniego, niezawodnego w miarę, nierdzewiejącego do tego, co ma spełniać rolę drugiego auta w domu - przeważnie do miasta (chociaż i tak wolę jeździć po mieście Santkiem, niż np. Matizem...), ale też w razie potrzeby (np. ja wyjeżdżam Santkiem, żona musi z młodzieżą gdzieś pojechać) dobrze byłoby, żeby można było z młodym siatkarzem i młodszym rozrabiaką i jego małym środkiem transportu pojechać bez problemów w promieniu np. 100-150 km, wyjątkowo czasem około 250 km.

Ze względu na to, co się czasem dzieje na drogach - nie chcę, żeby było to małe, miejskie auto, bo pokłady agresji (szczgólnie u wariatów w SUV-ach wink.gif ) są nieprawdopodobnie olbrzymie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomyśli się... Ale że takie lekkie autko miałoby palić niewiele mniej od prawie dwutonowego smoka z

> AWD+LSD i ASB

to nie jest lekkie auto -1250-1350 kg.ja napisalem o przypadku spalania ekstremalneg,ale pamietam ze bylo praktycznie takie samo jak w elantrze.tu dochodzi jeszcze kwestia aerodynamiki kredensu zlosnik.gif

zeby nie bylo-srednia dla matrixa na spritmonitorze to 6,74 dla elantry 6,67[obydwa diesle] zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.