Skocz do zawartości

[KzAK] Megane II CC


Lcf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

rozgladam sie za dodatkowym autkiem na cieplejsze dni, wybor padl na Megane II CC. Biore pod uwage tylko 2 wersje silnikowe, 2.0dCi i 2.0T benz. Zastanawialem sie jeszcze nad wersja 1.9dCi 130Km, ale nic ciekawego o tej jednostce nie znalazlem (czy ma te same wady, co 1.9dCi 120KM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> rozgladam sie za dodatkowym autkiem na cieplejsze dni, wybor padl na Megane II CC. Biore pod uwage

> tylko 2 wersje silnikowe, 2.0dCi i 2.0T benz. Zastanawialem sie jeszcze nad wersja 1.9dCi

> 130Km, ale nic ciekawego o tej jednostce nie znalazlem (czy ma te same wady, co 1.9dCi 120KM)

Kumpel sprzedaje, bo rodzina mu się powiększyła. Jak chcesz, dopytam o szczegóły - wiem, że bordowy, silnik benzyna, szukał go długo i jeździł parę dobrych lat. Teraz też jeździ, ale jak widzę jego pozycję przy wyciąganiu dziecka z fotelikiem z tylnych siedzeń, to się nie dziwię że sprzedaje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kumpel sprzedaje, bo rodzina mu się powiększyła. Jak chcesz, dopytam o szczegóły - wiem, że

> bordowy, silnik benzyna, szukał go długo i jeździł parę dobrych lat. Teraz też jeździ, ale jak

> widzę jego pozycję przy wyciąganiu dziecka z fotelikiem z tylnych siedzeń, to się nie dziwię

> że sprzedaje

Też myślę nad takim autem dla żony. Słyszałem opinie, że dach w stanie złożonym potrafi ... trzeszczeć na nierównościach. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> użytkownicy twierdzą że TAK

Dzięki za link - wynika z niego, że jednak nie wszystkie trzeszczą zlosnik.gif. Poza tym wspomnieli coś o przednich zamkach dachu - albo wymiana albo smarowanie i wg nich problem znika, a przynajmniej mocno się ogranicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> rozgladam sie za dodatkowym autkiem na cieplejsze dni, wybor padl na Megane II CC. Biore pod uwage

> tylko 2 wersje silnikowe, 2.0dCi i 2.0T benz. Zastanawialem sie jeszcze nad wersja 1.9dCi

> 130Km, ale nic ciekawego o tej jednostce nie znalazlem (czy ma te same wady, co 1.9dCi 120KM)

Jak na Ciepłe dni to tylko 2.0 16V albo w wersji z turbodoładowaniem, po co Ci diesel?

PS: Zastanawiałeś się nad 307CC? moim zdaniem o niebo ładniejszy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 1.9 DCi Megane II CC, potwierdzam dach trzeszczy. Samochód ma dość nisko poprowadzony dach wieć dla mnie (190cm) był za niski.

Silnik dość głośny, podobno najlepsza jest benzyna 2.0T, 1.6 beznyna na pewno za słaby.

Znajomy ma 307CC, dach też trzeszczy, ale samochód wg mnie jest o niebo lepiej i dokłądnie wykonnay, a w dodatku ładniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak na Ciepłe dni to tylko 2.0 16V albo w wersji z turbodoładowaniem, po co Ci diesel?

> PS: Zastanawiałeś się nad 307CC? moim zdaniem o niebo ładniejszy

Szczerze powiem, Megane bardziej mi podchodzi, w 307 po zlozeniu dachu jak sie patrzy na niego z boku, to wyglada jakby mial garba, pozatym, sa tam dosc slabe silniki smile.gif Najmocniejszy 2.0 benz ma 177KM (180KM) i z tym silnikiem ma osiagi na poziomie 10sek do 100km/h, to troche dluuuugo, Megane 2.0T ze swoimi 163KM rozpedza sie w 8,7sek do setki (a ja planuje od razu wstawic chip i podniesc moc na 190-195KM wiec osiagi deko sie poprawia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.