Skocz do zawartości

czujnik płynu megane scenic 2,0 8v f3r


blackdriver1978

Rekomendowane odpowiedzi

witam

będę wdzięczny za pomoc

proszę o rozwianie wątpliwości odnośnie czujnika płynu dla ECU (biały 2 pin)

moim zdaniem jest uszkodzony

do rzeczy :

objawy , ciężko zapala na zimnym silniku , dopiero za 2-3 razem ...jak już odpali to przy dodawaniu gazu dusi się (wrażenia jak by się zalewał)

obroty 600/750 a powinno być 1100/1200 ( nie działa ssanie)

(po rozgrzaniu silnika praca prawidłowa , odpala za pierwszym razem)

moja diagnoza ...uszkodzony czujnik płynu

więc miernik w rękę i parametry ohm zgodne z załączoną tabelką dla poszczególnych temperatur.....ale nie zgadzają się napięcie dochodzące do ecu

np silnik lekko ciepły ok 20*C jest ok 2500ohm ale zasilanie ecu tylko 0,7 V , czyli tak jakby ecu widział ok 80*C

a dla tego parametru 2500 ohm powinno być 3 / 3,5 V

znowu przy nagrzanym silniku do ok 90 *C zasilanie ECU ok 0,62 V

przy całkowicie wypiętym czujniku na ECU jest 4,95V

próbowałem odpalać na zimnym silniku bez tego czujnika ale objawy j/w tz. brak ssania obroty 600/750

i teraz już sam nie wiem czy jest on sprawny czy nie !!!!!!

287325858-vvvvv.jpg

wykonane pomiary na wtyczce czujnika .4,95V

wykonane pomiary czujnika na pinach .zgodne z tabelką

wykonane pomiary na wejściu ECU pin 15/44 ogólnie nie prawidłowe

posiadam 2 używane czujniki TORPAN ( zamontowany ) i ELTH (ZAPAS)

jeden i drugi pokazuje takie same wskazania j/w

posiadam również 2 szt ECU o takich samych numerach (jeden z IMMO , drugi oryginał)

wskazania j/w

inne rzeczy które sprawdzałem i na 100% są sprawne

krokowy ,przepustnica wyczyszczona szczelna TPS wskazania prawidłowe ,dolot szczelny, cewki kable i świece też ok , map sensor sprawny wężyk cały i szczelny.

co mnie zastanawia , renówki mają tak że przy uszkodzeniu tego czujnika wentylator chłodnicy działa non stop ..U MNIE TEGO OBJAWU NIE MA smile.gif

i nawet jak wypnę wtyczkę z czujnika na pracującym silniku to też się na załącza / ale na pewno jest sprawny bo po przekroczeniu temperatury +/- 95*C wentylator chodzi smile.gif /

auto jest zasilane LPG ale objawy dotyczą tylko Pb

jak odpalę auto na gazie .też za 2-3 razem to można od razu jechać i się nie dławi obroty zaraz po odpaleniu 600/750

w aucie zamontowany jest BLOS

ale odpalając w taki sposób szlag trafi głowicę po pewnym czasie .

objawy "braku ssania " są od początku jak kupiłem auto ...3 lata

już kiedyś chciałem to zrobić , wyczytałem że to czujnik płynu więc kupiłem od razu nowy TORPAN /ten który jest teraz zamontowany , wcześniej był ten ELTH/

niestety objawy były nadal takie same , potem wymieniałem krokowy , przepustnicę itd ale bez zmian

kupił bym oryginał HELLA za +/- 100 zł .ale jak znowu się okaże że to nie to to mnie chyba szlag trafi tym autem smile.gif:):)

fajne bo wygodne i osiągi przyzwoite ale ile mi te auto już nerwów zjadło to sam sobie się diwię że jeszcze go mam hehe.gifhehe.gifhehe.gifangryfire.gif

post-115444-14352522369928_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czujnik sprawny. Reguluj zawory i zrób przyuczenie.

o tym nie pomyślałem . może dlatego że ich

"nie słuchać "hahah

trochę zabawy z tym będzie bo tam jest regulacja na

"płytkach "

trzeba otworzyć , pomierzyć , zamówić i poskładać smile.gif

Przyuczenie tz.odpiąć aku odczekać kilka minut zapiąć odpali bez gazu i czekać do odpalenia wentylatora...tak ?

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak

zawory wyregulowane .....ale ssania nadal brak

zauważyłem teraz ,że jak wypnę wtyczkę od czujnika płynu i rano go odpalę to obroty są na 1100/1200 i spadają po nagrzaniu silnika , przy odpalaniu na ciepłym bez tego czujnika obroty ok 950 i tak zostaje nic nie faluje itd .

jakieś sugestie ???

co do zaworów to jeden wydechowy miał 025 reszta była ok , gaz mam nie cały rok i przejechane ok 15000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawory wyregulowane .....ale ssania nadal brak

> zauważyłem teraz ,że jak wypnę wtyczkę od czujnika płynu i rano go odpalę to obroty są na 1100/1200

> i spadają po nagrzaniu silnika , przy odpalaniu na ciepłym bez tego czujnika obroty ok 950 i

> tak zostaje nic nie faluje itd .

> jakieś sugestie ???

> co do zaworów to jeden wydechowy miał 025 reszta była ok , gaz mam nie cały rok i przejechane ok

> 15000km

byłeś na clipie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> byłeś na clipie ?

no na oryginalnym Clipie nie byłem frown.gif

tak swoją drogą , czy koledzy ze śląska znają warsztaty które mają oryginalnego Clipa i potrafią go obsługiwać cfaniaczek.gif

byłem niedawno na podpięciu kompa ale to nie był Clip ....jakieś tam uniwersalne ustrojstwo w warsztacie ,błędów nie pokazało , skasowali 100zł confused.gif

Ewentualnie ktoś ze śląska ze scenic/iem 2,0 8v podjechał bym porównać pracę silników i różnicę w osiągach smile.gif przyśpieszenie itd biglaugh.gif

inaczej mówiąc mini spot palacz.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znajdź taki z Clipem i sporo wyjaśni myślę ok.gif

Ja za podpięcie w dobrym serwisie do Clip płacę od 50zł do 69zł ok.gif

Jak jestem podpięty to oprócz skasowania błędów można zrobić w cenie konfiguracje języka i sprawdzenie czy wszystko ok ok.gif

Więc jeździsz do zdzierców zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to znajdź taki z Clipem i sporo wyjaśni myślę

> Ja za podpięcie w dobrym serwisie do Clip płacę od 50zł do 69zł

> Jak jestem podpięty to oprócz skasowania błędów można zrobić w cenie konfiguracje języka i

> sprawdzenie czy wszystko ok

> Więc jeździsz do zdzierców

ciekawy jestem ile w ASO liczą za taką przyjemność smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.