Skocz do zawartości

Hamulce po wymianie opon


PAFcioKRAK

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze aura marna to wymieniłem oponki na zimowe.

I wszystko byłoby ok, gdyby nie jedna sprawa, której przed wymiana nie było.

Przy mocniejszym hamowaniu, powiedzmy tak z 80 km/h,

wibruje pedal hamulca.

Jak jade wolniej/hamuje lzej zero drzenia.

Jak myślicie, możliwe ze to cos z oponami? Nie wiem, wyważenie, felerne opony (nowe sa) itp. itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako ze aura marna to wymieniłem oponki na zimowe.

> I wszystko byłoby ok, gdyby nie jedna sprawa, której przed wymiana nie było.

> Przy mocniejszym hamowaniu, powiedzmy tak z 80 km/h,

> wibruje pedal hamulca.

> Jak jade wolniej/hamuje lzej zero drzenia.

> Jak myślicie, możliwe ze to cos z oponami? Nie wiem, wyważenie, felerne opony (nowe sa) itp. itd.?

a to nie ABS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako ze aura marna to wymieniłem oponki na zimowe.

> I wszystko byłoby ok, gdyby nie jedna sprawa, której przed wymiana nie było.

> Przy mocniejszym hamowaniu, powiedzmy tak z 80 km/h,

> wibruje pedal hamulca.

tarcza bije jak dostaje ciepla?

na poczatek zamien kolka przod/tyl jak dalej bedzie to samo to znaczy ze tarcza jak nie to felga/opona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, mam koncowke miska bez ABS-owego.

> Zreszta, gdyby ABS się wlaczal to albo musiały by być

> lyse opony albo ABS uwalony.

> Tj. mocne hamowanie ale nie takie, powiedzmy na granicy blokady kolek.

tarcze raczej trudno skrzywić, przy zamianie kół, ale jak bije tylko przy hamowaniu, to raczej nie koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tarcza bije jak dostaje ciepla?

> na poczatek zamien kolka przod/tyl jak dalej bedzie to samo to znaczy ze tarcza jak nie to

> felga/opona

Bez znaczenie czy hample cieple czy zimne. Do przyjazdu do gumiarza wszystko ok po wyjeździe kupa.

Wiadomo, podjade do gościa jutro bo może cos spitolili, tylko, wiadomo inna rozmowa jak się ma jakiś, chociaż maly kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tarcze raczej trudno skrzywić, przy zamianie kół, ale jak bije tylko przy hamowaniu, to raczej nie

> koła.

No wladnie tu mam dylemat, bo w miedzy czasie znalazłem przeczytałem pare takstow na necie gdzie goście mieli, w roznych autach podobny problem, raz wychodzoilo ze cos z montażem, raz ze z wyważeniem itd.

Oczywiście były tez jakies tematy zawieszeniowe, ale zawsze było cos wcześniej, jakies drgania czy innego duperele które dopiero po wymianie się nasilily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wladnie tu mam dylemat, bo w miedzy czasie znalazłem przeczytałem pare takstow na necie gdzie

> goście mieli, w roznych autach podobny problem, raz wychodzoilo ze cos z montażem, raz ze z

> wyważeniem itd.

> Oczywiście były tez jakies tematy zawieszeniowe, ale zawsze było cos wcześniej, jakies drgania czy

> innego duperele które dopiero po wymianie się nasilily.

mam podobnie po wymianie opon na zimowe, wg mnie nie jest to wina tarcz, bo wtedy drgałaby kierownica, obstawiam, ze to wina bębnów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam podobnie po wymianie opon na zimowe, wg mnie nie jest to wina tarcz, bo wtedy drgałaby

> kierownica, obstawiam, ze to wina bębnów

No to wszystko by na to wskazywalo gdyby nie to ze przed wymiana było wszystko ok ani minimalnego dygniecia hamulca.

Notabene, bebny i szczeki miałem wymieniane z pol roku temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to wszystko by na to wskazywalo gdyby nie to ze przed wymiana było wszystko ok ani minimalnego

> dygniecia hamulca.

> Notabene, bebny i szczeki miałem wymieniane z pol roku temu.

ale wymieniałeś same opony czy koła? bo ja wymieniałem z alu na stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wcześniej może np jakaś felga, którą teraz masz z tyłu była z przodu? z gumiarzami też różnie bywa,

> może nie jest dobrze wyważona

No możliwe ze zamienili albo cos spieprzyli bo 3 zapylalo przy wymianie bo ciut mi się spieszylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obadaj koła, podmień je miejscami i zrób ze 100-200km, niech to się poukłada

No wlasnie tak zrobie, tzn zrobi gumiarz pewnie bo dzwoniłem ze po wymianie kapci jest cos nie halo.

Oczywiście, jak się można domyslac, pierwszy tekst był ze to niemożliwe żeby cos przez wymiane smile.gif Tylko ciekawe jak się popsulo tak nagle 270751858-jezyk.gif No ale zobaczymy bo jade po 16 żeby rzucil okiem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.