Skocz do zawartości

[F] Znikający płyn chłodzący i inne


maoie

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku tygodni borykałem się z wyciekami(ubytkami) płyny chłodzenia. Po zakupie nowych węży uszczelnieniu wszystkich połączeń wydawało mi się że uporałem się z problemem. Otóż wcale ta operacja nie przyniosła oczekiwanego rezultatu płyn jak znikał tak znikał dalej (o ciągłym bulgotaniu to już niebędę wcale wspominał ... zdążyłem się przyzwyczaić zlosnik.gif) w ostatnich dniach nawet jeszcze bardziej mimo braku widocznych wycieków. Po dogłębnych oględzinach silnika diagnoza była oczywista ... puściła pompa frown.gif (mogło być gorzej pomyślałem). Spakowałem się do auta i pojechałem do pobliskiego sklepu z gadżetami i zakupiłem oto taki zestaw

287372876-P1050975.1.jpg

z racji tego że podchodziła powoli wymiana rozrządu (za jakieś 8000) nie chcąc ryzykować i robić 2 x tego samego.

Po powrocie z fantami zabrałem się od razu za robotę żeby nie spędzić całej soboty w garażu, po zdemontowaniu wszystkich zbędnych elementów dobrałem się w końcu do pompy i faktycznie już bidaczka nie dawała rady.

Przy okazji wyjaśniła się jeszcze jedna sprawa, otóż od jakiegoś czasu dało się słyszeć dziwne stukanie słyszalne zwłaszcza na zimnym silniku które z czasem ustępowało winna oczywiście też pompa a dokładniej mówiąc łożyska. Luz osiowy dawał już o sobie znać.

Jak w takich sytuacjach oczywiście nie obeszło się jeszcze bez dodatkowego kursu do sklepu.

Po zdjęciu kółka napędowego z wału kolana normalnie mi się ugieły - klina praktycznie już nie było

287372876-P1050992.1.jpg

Całe szczęście że wpust na wale nie dostał (delikatnie końcówka ruszona była na długości 3-4mm) że dało się jeszcze założyć nowe kółko.

Tak na marginesie jeszcze dodam że odszedł mi problem spadku mocy i uruchomienia silnika spowodowany przestawionym zapłonem z powodu ściętego klina.

W skład zestawu weszło

- pompa wody

- rolka napinacza

- termostat

- uszczelniacze wału i wałka

- pasek

- 5L płynu

- kółko (poza planowo)

Koszt za całość 340PLN

Temat ten założyłem ku przestrodze żeby nie lekceważyć pewnych objawów i nie tłumaczyć sobie tego że TTTM bo w późniejszym czasie może się to na nas zemścić w postaci większych kosztów za remont w najlepszym układzie.

post-149674-14352522572788_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.